Meslek Lisesi Öğrencisi Polis Olabilir mi?

Meslek liseleri ülkemizde oldukça yaygındırlar. Yüz binlerce genç meslek liselerinde okuyor ve buradan mezun oluyor. Meslek lisesini okurken ya da meslek lisesinden mezun olduktan sonra polis olmak isteyen binlerce gencimiz var. Peki meslek lisesi polis olabilir mi? Bu konuda aşağıdaki açıklamada tüm detayları sizlerle paylaşacağız;

Meslek Lisinden Polis Olma

Meslek liseleri polis alımlarında diğer hislerle aynı statüdedir. Yani meslek liseli ile fen lisesi mezunu arasına fark yoktur. Meslek lisesinden polis olmak için hangi süreçte olduğunuz önemli:

Meslek lisesi son sınıf ya da önceki sınıflarda okuyan: Öncelikle son sınıf öğrencilerinden başlayalım. Bu adaylar TYT sınavına girip en az 260 almalılar. TYT girdikleri sene de lise sondan mezun olmalılar. Bu şartlar varsa başvururlar.

Son sınıf olmayan okuyanlar: Son sınıfa gelince TYT girip ya da mezun olduktan sonra TYT sınavına girip PMYO başvurusu yapabilirsiniz.

Meslek lisesi mezunları: Yaş şartını sağladığınız sürece TYT girip aynı yıl PMYO başvurusu yapabilirsiniz. PMYO Yaş sınırı ve hesaplama için TIKLAYIN.

Meslek lisesi son sınıf olan, meslek lisesinden mezun olanların yapacağı şu; 2019 TYT hazırlanıp yaz aylarında ilana çıkacak olan 2019 PMYO polis alımına başvurmak. Bu aşamadan sonra 2 yıl okul okuyor ve polis oluyorsunuz. Aklınıza takılan konuları aşağıdan sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir