Lazer Bekçiliğe/Polisliğe Engel mi? – BekçiAlımı

Lazer Bekçiliğe/Polisliğe Engel mi?

Lazer Bekçiliğe/Polisliğe Engel mi?

Facebook gurubumuzda ve sayfamızda yoğun bir şekilde sorulan sorulardan bir tanesi lazer ameliyatı bekçi olmaya engel mi?
Bu yazımızda kısaca bu konu üzerinde duracağız. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bekçilik veya polislik ile ilgili kafanıza takılan herhangi bir sorunun cevabını yayımlanan yönetmelikte rahatlıkla bulabilirsiniz. Bizlerde sorularınızı cevaplarken yönetmelikte yazdığı şekilde cevaplıyoruz yani kimse kafasından bir şeyler sallamıyor.

Göz konusuna gelecek olursak, arkadaşlar çok önceleri emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğinde göz ile alakalı şu şekilde bir madde bulunuyordu,

“madde: Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaktır.”

Bu maddeye göre emniyet teşkilatına girebilmek için gözünüzde herhangi bir problem olmayacak ve şu ana kadar ameliyat veya başka bir operasyon geçirmemiş olmanız gerekiyordu. Bu madde daha sonraki yıllarda,

“madde: Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır”

Şeklinde değiştirildi. Bu maddede yapılan bu şekildeki bir değişiklik şu demek oluyor gözünüz sağlam olacak daha öncesinde ameliyat veya başka bir operasyonda geçirmiş olsanız gözünüz istenilen derecede sağlıklı ise emniyet teşkilatına girmenizde herhangi bir engel teşkil etmiyor demektir.

Yani polis veya bekçi olmayı düşünen adaylar lazer ameliyatı veya farklı bir ameliyat dahi geçirmiş olsalar bile polislik veya bekçilik için başvuru yapabilecekler. Bu tür bir rahatsızlık size bir engel teşkil etmeyecek.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir