Kredim Var Yeni Kredi Çekmek İstiyorum – BekçiAlımı

Kredim Var Yeni Kredi Çekmek İstiyorum

Günümüz finansal dünyasında tüketicilerin en fazla kullandığı enstrümanların başında krediler geliyor. Bankalar bireysel ve kurumsal müşterilerine uygun oranlarla krediler veriyor. Bu kredileri alan kişiler de ev, araba, eşya, tatil ya da yatırım gibi opsiyonlarla nakit parayı kullanıyor. Ülkemizde on milyonlar kredi ve bir tür kredi olan nakit avans kullanmış durumda. Bazen kişiler kredisi varken tekrar kredi almak istiyor ve bu konuda başvurularda bulunuyor.

Kredim var kredi çekebilir miyim?

Mevcut bir krediniz varken yeni bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kredi adedinde bir sınır bulunmuyor. Yani birden fazla kredi kullanabilirsiniz. Kredi kullanmadaki sınır sayı değil miktardır. Krediler kişilere kredi notuna göre verilmektedir. Yani maaş ya da düzenli gelirinize göre bir kredi limitiniz vardır. Bu kredi limiti kredi kartı ve normal banka kredisi için bir üst sınır oluşturmada kullanılır. Yani maaşınızın ya da gelirinizin belli bir oranına kadar kredi kullanma limitiniz vardır. Bu limiti doldurana kadar kredi çekebilirsiniz.

Kredinin Üzerine Kredi Çekme

Krediniz varken tekrar kredi çekmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer toplam kredi limitinizi doldurmadıysanız bankanız onaylayacaktır. Eğer toplam limite ulaştıysanız düşük miktar bile olsa yeni kredi kullanamazsınız. Krediniz varken yeni kredi alıp alamayacağınız tamamen kredi limitinizin ne kadarının dolu olduğuna bağlıdır.

Bütün bankalar ortan bir veri merkezine bağlıdır ve herkesin finansal durumu tüm bankalara anında yansır. Yani aynı anda farklı bankalardan limitinizi aşan bir kredi başvurusunda bulunsanız bile anında sisteme düşer ve biri onaylanırsa diğeri limit yetersizliğinden reddedilir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir