Kredi Kartından Provizyon Almak – BekçiAlımı

Kredi Kartından Provizyon Almak

Klasik ödeme sistemi nakit para ile alışveriş yapaktı, ancak daha sonra banka kartları, kredi kartları, uluslararası ödeme sistemleri, mobil ödeme gibi birçok farklı tip ödeme çıktı. Şüphesiz en sık kullanılanlar ise kredi kartları veya banka kartlarıdır. Kart ile ödeme sırasında internette veya Pos cihazından olsun sistem benzer işler. Ödeme almak için kart bilgileri alınır ve bu işlem gerçekleşirken bankadan ön onay alınır, bu ön onaya provizyon adı verilir.

Kredi Kartından Provizyon Almak Ne Demektir?

Provizyon bizim yaptığımız banka aracılığıyla yapılan ödemelerde bir ön onaydır. Siz ödemeyi yaparken satıcı bankayla iletişime geçer ve işlemi bildirir. Banka verdiğiniz bilgileri inceler ve eğer ilk aşamada verilen bilgiler doğruysa ve tabi ki ek olarak limitiniz ödeme yapmaya yeterli ise işlem onaylanır ve bu şekilde provizyona alınır. Kredi kartından provizyon alma işlemi bu şekilde gerçekleşir. Bundan sonraki aşamada provizyondaki işlem banka tarafından incelenir ve eğer bir sorun yoksa harcama gerçekleşmiş olur. Sizin limitinizden kesilen tutar ödemeyi alacak tarafa aktarılır.

Provizyon Alınamadı Hatası

Kredi kartından provizyon almak ne demektir, diye sorduktan sonra ikinci bir soru da “kredi kartından provizyon alınamadı ne demektir”. Kredi ya da banka kartı ile ödeme yaparken ister internetten ister Pos cihazından sık karşılaşılan bir provizyon alınmadı hatası vardır. Siz ödeme yaparken bankaya limit, kartın son kullanma tarihi, kartın üzerindeki isim gibi bilgiler banka tarafından sorgulanır ve bu bilgilerde bir hata olursa işlem reddedilir. Bu provizyon alınmadı şeklinde bir hata olarak görünür. İşlem reddedilmiş ve bu nedenle de ön onaya alınmamıştır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir