Kredi Kartı Yasal Takip Kaldırma – BekçiAlımı

Kredi Kartı Yasal Takip Kaldırma

Ekonomik ihtiyaçlarımızda finansal kuruluşların kapısını çalarken bazen isteme istemeye gideriz. Çünkü faiziyle borç öderiz ve aldığımızdan fazlasını vermek eğer mantıklı bir iş yapmıyorsak elimizdekini tüketmeye sebep oluyor. Bu sebeple hele ki ödemelerimizi de aksattıysak yasal takip başlamıştır ve kredi kartı dahi alamayacak duruma geliriz. Yasal takibe alınanların oluşturduğu kara liste 5 yıl devam ettiğinden ciddi nakit problemlerimize çevremizden borç almak dışında çare bulamayız. Çözüm olarak kredi kartı yasal takip kaldırma amacındakiler önce var olan tüm borçlarını ödemeliler. Bunlar yok edildikten sonra bankacılığa dair pozitif adımlar atılmalı. Kredili ürün kullanıp kredi notu arttırılamıyorsa hesaplara düzenli para eklenip önemli oranda para biriktirilmeye çalışılır. Böylelikle bankaların güveni yavaş yavaş artar. Direkt yasal takibi kaldırma isteğiniz varsa borçları tamamladıktan sonra bankanıza başvurabilirsiniz ve Merkez Bankası’na dilekçe gönderip durumunuzu izah edebilirsiniz.

Yasal Takip Süresi

Bankalar diğer bütün kurumlar gibi zarar etmeyip çalışanlarının maaşlarını ödemek ve sermayesine daha fazlasını katmak adına hizmet vermektedir. Dolayısıyla borçlarınızı zamanında karşılayamazsanız hemen yasal yollara başvururlar. Kısa süre içinde şahsınıza bildirimler, postayla borç kağıtları gönderilir. Hiçbir aşamada borçlarınızı bitiremediyseniz ve ödemenin üzerinden 90 gün geçmişse yasal takibe takılırsınız. Halk arasında kara liste de denilirken çıkmak çok zordur. Başta kredi kartı yasal takip süresi olmak üzere hepsinin şartları aynıdır. Neticede normal kredi de kart da bankaların kredili ürün kullandırma hizmeti başlığı altında toplanır. Kredi Kayıt Bürosu’nun tuttuğu finansal geçmişiniz yasal takip süresi başladığı andan itibaren 5 yıl boyunca saklanır. 5 senelik zaman dilimin yapacağınız başvurular yüzde doksanın üstündeki ihtimallerle reddedilecektir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

 

Yazar: Adem Kaya

"Webmaster olarak başladığım web sektörü içerisinde 2014 yılından bu yana içerik üreticiliği yapmaktayım. İlgilendiğim alanlar arasında finans, ekonomi ve teknoloji bulunmaktadır. Bu alanlarda düzenli araştırmalar, okumalar yaparken çeşitli içerikler de hazırlamaktayım."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir