Kredi Alırken Yeni Kredi Başvurusu – BekçiAlımı

Kredi Alırken Yeni Kredi Başvurusu

İhtiyaçlarımızı özellikle toplu para harcanması gereken noktalarda krediler ile karşılamaya çalışırız. Ancak bazen daha önce çektiğimiz krediyi ödemeye devam ederken yeni bir ihtiyaç bizi kredi yoluna götürür. Kredi alırken yeni kredi başvurusu yaparak bu ihtiyacı da karşılama şansınız olabilir. Bu kredi farklı bir bankadan veya yine önceki krediyi çektiğiniz bankadan olabilir. Daha önce kredi çektiğiniz banka daha ılımlı yaklaşabilir, ama bunlar genelde tamamen bir öngörü çünkü gereken şartlar sağlanmazsa ne kendi bankanız ne de diğer bankalar size kredi vermezler.

Kredi Alırken Yeni Kredi Başvurusu, Şartlar

Bir kredinin taksitlerini ödemeye devam ederken yeni bir ihtiyaç durumunda yine bir kredi çekme yoluyla ihtiyacı gidermeye çalışabilirsiniz. Ancak öncelikle kredi alırken yeni kredi başvurusu yapmanın şartlarını karşılamak gerekir. Bu şartlar ile sizin krediyi geri ödeyebilme durumunuz ölçülür. Başlıca gelir durumunuza, kredi notunuza ve ödeme performansınıza bakılır ve buna göre kredi alıp alamayacağınız belirlenir. En önemli husus kredi notudur, çünkü daha önceki kredi borçları, faturalar gibi ödemelerde ne kadar düzenli ödeme yaptığınız ve ödediğiniz miktarların büyüklüğü önemlidir.

Kredi Alırken Yeni Kredi Başvurusu, Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kredi alırken yeni kredi başvurusu yapmanız durumunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus geliriniz ve kredi notunuzdur. Eğer yüksek bir aylık gelir sahibi iseniz ve kredi notunuz yüksek ise kredi alabilirsiniz. Bunlar başka etkenlerle birlikte sizin kredi üst limitinizi belirler. İlk kredinizden ne kadar borcunuzun kaldığı, almak istediğiniz kredinin miktarı ve bu ikisinin toplamının bankanın belirlediği limiti geçmemesi. Kredi başvurunuzda aylık maaşınızı, eşinizin veya aile bireylerinin maaşını, kira gibi ek gelirleri de beyan etmeniz durumunda, bankalar kredi üst sınırınızı yüksek seviyelere kadar çıkartacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Musa GENÇ

Elektrik-elektronik mezunuyum. Uygun zamanlarda ilgilendiğim alanlarda içerik üretiyorum. Makalelerimi yazarken dil bilgisine, imla kurallarına ve doğru verilere ulaşmaya özen gösteriyorum. En güncel yazılarım ve makalelerimle sizlere bilgiler sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir