KPSS’siz Bekçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor! İŞKUR Kırmızı Alarm Verdi – BekçiAlımı
Bekçi Alımı Başvuruları
Bekçi Alımı Başvuruları

KPSS’siz Bekçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor! İŞKUR Kırmızı Alarm Verdi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) iş alanları binlerce kişi tarafından yakından takip ediliyor. Kurum, her ay ilanlarını güncelliyor. Bekçilik alımına yönelik yeni müjdeyle beraber araştırmalar daha da fazla yoğunluk kazandı. Aktarılan bilgilere göre İŞKUR, 81 ilde 100.000’den fazla personel alımı gerçekleştirecek. Bu personel grupları arasında bekçilerde yer alıyor. Herhangi bir deneyimi olmayan, 18 yaş üstü ve ilkokul mezunu vatandaşlar içinde çeşitli ilanlar bulunuyor. Bunların arasında en çok merak edilen ise şüphesiz bekçi alımı başvuruları oluyor. İşte İŞKUR ilanlarının tümü…

İŞKUR Açık İlanları

İŞKUR adeta kırmızı alarm verdi. Kurum, KPSS’siz ve tecrübesiz 18-55 yaş arası adaylar için online başvuru ekranını açtı. Peki, maaşlar ne kadar? Maaşların ortalama 8.900 TL olduğu ifade edildi. Bekçi, güvenlik ve temizlik olmak üzere pek çok unvanda alımlar yapılacağı belirtildi.

KPSS'siz Bekçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor
KPSS’siz Bekçi Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Ekim ayına hızlı girdi. Acil bir şekilde 81 ilde alım ilanı verildi. Minimum maaşın 5.500 TL olduğu ifade edildi. Söz konusu alımlar, sınavsız ve kurasız yapılacak. Bekçi alımı başvuruları ve diğer başvurular İŞKUR resmi web adresinden yapılabilecek.

Bekçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ülkemizin farklı illerinde hem kamu kurumları hem de özel sektörde istihdam edilmek üzere temizlik görevlisi, bekçi, sekreter, büro memuru, garson, satış danışmasını ve güvenlik personeli olmak üzere sayısız alanda alım gerçekleştirilecek.

Bekçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?
Bekçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Size göre açık iş ilanı olup olmadığını öğrenmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine erişim sağlamanız yeterli olacaktır.

Genel Başvuru Şartları

Bekçi alımı başvuruları ve diğer başvurular için adayların aşağıdaki şartlara sahip olmaları gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak
  • Ekip çalışmasına yatkın olmak
  • Kişisel hijyenine önem vermek
  • Tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışmaya uygun olmak
  • 18 – 55 yaş aralığında olmak

Üstelik bazı iş yerleri emekli vatandaşlar için de bekçi alımı gerçekleştiriyor. Ayrıntılı bilgi için İŞKUR açık ilanlarına göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 2022 Bekçi Alımı Başvuruları E Devlet Üzerinden Devam Ediyor!

Yazar: Berat Mert SÖNMEZOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir