Konya Elkart Kart Bakiye Yükleme – BekçiAlımı

Konya Elkart Kart Bakiye Yükleme

Akıllı belediyecilik konseptinde ilerleyen şehirler vatandaşlara en ufak zaman kaybı yaşatmadan hayatını sürdürmeyi amaçlıyor. Hal böyle olunca en çok ihtiyaç duyulan konulardan birisi seyahat oluyor. Acelesi olan kişiler sorgulama ya da bakiye yüklemek için dakikaların dahi hesabını yaparken sıra beklerken işine, okuluna yetişemiyor. İfade ettiğimiz üzere Elkart kart bakiye sorgulama için Konya Belediyesi böyle bir sistem geliştirirken yine bakiyenin yüklenebilmesi için de farklı bir sayfa üzerinden hizmet veriyor. Pek tabii ki fiziksel şubelerden Konya kart bakiyesi yüklemek de mümkün.

Konya Elkart Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  1. Ücretin çekileceği ve bakiyenin yükleneceği kartı hazırlayın. Ardından https://ebelediye.konya.bel.tr/edolum/sayfasına ulaşın.
    2. TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra güvenlik kodundaki ifadeleri hemen altına yazın ve aşağısındaki Devam Et butonuna basın.
    3. Konya Elkart bakiye yükleme işlemini yapacağınız kartın kişiselleştirilmiş versiyonda olması gerekmektedir. Eğer standart bir kartın sahibiyseniz kart numarasından da yükleme yapabilirsiniz. Bu numarayı bayilerden aldığınız fişler üzerinde bulabilirsiniz.
    4. Online Konya bakiye yüklemeyi bitirdiyseniz toplu taşıma araçlarındaki veya diğer turnikelerdeki okuyuculara gitmeniz lazım. Üzerlerinde yer alan Yeşil Buton’a basıp Kartınızı Gösterin dendiğinde Elkart’ınızı gösterin.
    5. Kartınıza belirttiğiniz miktarda TL yüklenene kadar geri çekmeyin ve başarıyla tamamlandığına dair mesaj aldıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz.

Yazar: Adem Kaya

"Webmaster olarak başladığım web sektörü içerisinde 2014 yılından bu yana içerik üreticiliği yapmaktayım. İlgilendiğim alanlar arasında finans, ekonomi ve teknoloji bulunmaktadır. Bu alanlarda düzenli araştırmalar, okumalar yaparken çeşitli içerikler de hazırlamaktayım."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir