Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2021 – BekçiAlımı

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Yaşayacağımız 2021 yılı, dönem itibariyle sıcak paraya çokça ihtiyaç duyululan bir dönem. Virüsün etkileri, ekonomik dar boğaz ve maddi koşullar kefilsiz senetsiz ve herhangi bir gelir belgesi istemeden kredi veren bankalara talebi arttırdı. Nakit akışını sağlamak isteyen kişi ve kurumlar yoğunlukla bankaların kapısını çalıyor. Kredi talebinde bulunarak elini bollaştırmanın peşinde olan müşteriler genellikle kefilsiz kredi veren banka tercih etmekte. Değişen prosedürler neticesinde bankaların uyguladığı kredi şartları da değişiyor. Dolayısıyla güncel kefilsiz kredi veren bankalar için doğru adrestesiniz.

Kefil gerektirmeyen kredi modelinde ekstradan bir teminat ya da gelir belgesi gibi detaylara gerek kalmadan nakit ihtiyacı karşılanıyor. Elbette kefilin ötesinde tamamlanması gereken farklı şartlar da yok değil. Yerine getirilen şartların yanında bazı uygunlukların sağlanması da söz konusu.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Türkiye’de faaliyette bulunan ve gelir belgesiz, işsiz olanlara kefilsiz kredi veren bankalar şunlardır:

  • Akbank
  • İş Bankası
  • Enpara
  • ING
  • Aktif Bank

Kefilsiz Kredi Başvuru Şartları

Geçmiş yıllarda belirli bir teminat elde edebilmek için neredeyse tüm bankalar kefil istiyordu. Ancak aşağıda belirttiğimiz şartları sağlıyorsanız kredinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

1. Resmi kayıt olmak üzere meslek veya iş sahibi olmak.
2. Daha önceki kredili ürün ödemelerinin disiplinli şekilde sağlamak.
3. Bankalarda bulunan kredilerin veya kredi kartı borç verilerinin gelirine göre dengede olmamak.
4. Finansal açıdan olumsuz bir geçmişe sahip olmamak.

Maddeleri yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız 2020 yılı kefilsiz kredi veren bankalar arasından tercihinizi yaparak dilediğiniz krediye ulaşabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalar en ince detayına kadar dikkat ettikleri ürünlerinden birisi kredidir. Kişilere veya kurumlara yönelik sağlanan imkanlar ekonomideki sarmalın devam etmesinin yanında irili ufaklı krizlerin de önüne geçiyor. Aynı şekilde kredi aldığınız firma kendi gelişimi ve popülerliğini arttırmak adına da çeşitli kolaylıklarla kredi imkanı tanır. Bu yüzden kefilsiz kredi almak istediğiniz yukarıdaki bankalardan birer hesap açarak detaylarına bakmanızı öneririz. Kefilsiz kredi başvurusu yapacak olanlar genel kredi alma şartlarına da uymalıdır. Genel şartların yanında kefilsiz kredi istediğiniz için bazı uygunlukları sağlamak gerektiğini de bilmelisiniz. Eğer uygunlukları tamamlayamıyorsanız başvurunuz negatif sonuçlanır ve kefil istenebilir.

Öncelikle iyi bir kredi notu seviyesine sahip olmalısınız. Başvuru yaptığınız andan itibaren 12 aylık borçlarınıza yönelik ödeme ihtimalinizi tartan puanlama sistemi olan kredi notunuzun kesinlikle yüksek seviyede olması gerekmekte. Tahmin edeceğiniz üzere kredi notu, finans ve bankalar gibi noktalarda referansınız olur. Değerlendirme kıstasları arasında da ödeme alışkanlıklarınız gibi çokça faktör ele alır.

Para ve kredi işlemlerinizdeki olumlu istihbarat sizin için önem arz eder. Buradaki istihbarattan söylemek istediğimiz şey Merkez Bankası istihbaratıdır. Bunun olumlu olması ve geçmişe dair haciz gibi kayıtların olmaması pozitif etkilemekte. Dolayısıyla bahsettiğimiz olumsuz faktörler başvurunuzun doğrudan reddedilebilmesi sonucunu doğurabilir. Önüne geçebilmek için şube kanalı aracılığıyla başvurmayı tercih edebilirsiniz. Belge ile kanıtladığınız tüm gelirinizin ve tüm bankalardaki borçlarınızın gelirinize orantılı olması beklenmektedir. Borçlara açık krediler ve kredi kartlarının tamamı eklenir. Eğer ciddi bir tutarsızlık söz konusuysa olumsuz sonuçla karşılaşabilirsiniz. Talep ettiğiniz kredi tutarını gelir – borç dengesi nazarında değerlendirilmektedir. O yüzden yüksek tutarlı bir talepte bulunduysanız yine istediğiniz paraya ulaşamayabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir