Katarakt Bekçiliğe Engel mi? – BekçiAlımı
Katarakt Bekçiliğe Engel mi?
Katarakt Bekçiliğe Engel mi?

Katarakt Bekçiliğe Engel mi?

Katarakt Nedir?

Katarakt bekçiliğe engel mi? Göz merceği saydam bir yapıya sahiptir. Bu merceğin saydamlığını kaybedip mat bir hale gelmesi görmenin azalmasına ya da hiç olmamasına neden olur. bu durum katarakt olarak değerlendirilir. Katarakt olan bir kişi etrafı bulanık gördüğünden dolayı yaşam konforunu etkiler.

Katarakt Bekçiliğe Engel mi?

Katarakt bekçiliğe engel mi? Katarakt günümüzde, kolay bir şekilde tedavi edilen bir sağlık problemidir. Yapılan lazerli ameliyat sonrasında birkaç gün içerisinde sorun ortadan kaldırılmış olur. Emniyetin yönetmeliğindeki sağlık şartlarına göre katarakt ameliyatı bekçi olmaya engeldir. Uzmanlara göre de kataraktın cerrahi operasyon dışında herhangi bir seçeneği de yoktur. Bunun için katarakt ameliyatı bekçilik için engeldir diyebiliriz.

Katarakt ameliyatı sonrası ağrı olur mu?

Katarakt ameliyatı ağrısız bir ameliyattır, ancak sonrasındaki birkaç içerisinde gözde batma ve yanma hissi meydana gelebilir. Normal kabul edilen bu durum zaman içerisinde azalarak ortadan kalkmaya başlar. Katarakt ameliyatı sonrasında gözlerin ovuşturulmaması, silinmemesi gerekir. Gözden yaş akmaya başladığında ise gözyaşı yanaklara indiğinde silinmelidir.

Katarakt Bekçiliğe Engel mi?
Katarakt Bekçiliğe Engel mi?

Katarakt Ameliyatı Olduğu Belli Olur mu?

Katarakt ameliyatı dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Bunun için ön muayene öncesinde katarakt ameliyatının tamamlanmış olması gerekir. Muayene esnasında istenilen sağlık raporunda bu durum tespit edilmezse o zaman bekçilik için sorun olmayabilir. Ancak katarakt ameliyatı olunduğunun söylenmemesi daha sonrasında fark edilirse bu durumda işler daha farklı sürece doğru ilerler.

Bekçilik ve polislik mesleğinde verilen bilgilerin doğru ve net olması çok önemlidir. Bu nedenle olan bazı hastalıkları gizlemek iyi sonuç doğurmaz.

[wp-faq-schema]

Yazar: İhsan Arslan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir