Kart Bakiye Sorgulama Konya – BekçiAlımı

Kart Bakiye Sorgulama Konya

Gelişen toplu taşıma sistemleri sayesinde kolayca ulaşım sağlayıp sunulan uygun fiyatlardan faydalanıyoruz. Özellikle belediyelerin kendiler özel hazırladıkları kartlar ile normal geçiş biletine göre az ücret ödüyoruz ve çoğu noktadaki aktarmayla bazen hiç ücret bile ödemiyoruz. Dolayısıyla birçoğumuz yaşadığımız şehirlerdeki ulaşım kartlarını kullanıyoruz. Bunlara fiziksel cihazlardan veya online sistemlerden bakiye yüklemek mümkün. Yine kullanımlarımız sonrası ne kadar kaldı dediğinizde kart bakiye sorgulama sistemlerinin de var olduğunu söyleyebiliriz.

Yetkililer insanların zaman kaybetmemesi adına direkt internetten sayfalarından ya da mobil uygulamalarından kart bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirme imkanı tanıyor. Örneğin Elkart adı verilen Konya ilindeki seyahat kart bakiye sorgulama Konya ATUS (Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi) üzerinden halledilebilir.

Konya ATUS Sisteminde Elkart Kart Bakiye Sorgulama

Öncelikle belirtmek isteriz ki Konya Belediyesi tarafından Elkart için hazırlanmış bir mobil uygulama bulunmamaktadır. Kısacası sadece konya.bel.tr üzerinden kart bakiye yükleme ve sorgulama şansınız vardır.

  1. Bakiyenizi sorgulamak için https://atus.konya.bel.tr/bakiyesorgula.php adresine giriş yapın.
    2. Sorgulama türü seçenekleri arasından eğer kişiye özel kartınız varsa TC kimlik numarası ile işlem sağlarsanız daha iyi olur. Yine diğer kişiler kart numarası vasıtasıyla başlangıç yapabilir.
    3. Hemen altındaki istenen verileri girdiyseniz Bakiye Sorgula dediğinizde kullanımların sonrası verileriniz ekrana yansıyacaktır.

Aynı zamanda belediyeden hariç olarak hizmet verdiğini söyleyen mobil uygulamalar da bulunmaktadır. Güvenlik amacıyla Konya yetkilileri kart bakiye sorgulama nasıl yapılır hususunda sadece resmi sitelerini önermektedir.

Yazar: Adem Kaya

"Webmaster olarak başladığım web sektörü içerisinde 2014 yılından bu yana içerik üreticiliği yapmaktayım. İlgilendiğim alanlar arasında finans, ekonomi ve teknoloji bulunmaktadır. Bu alanlarda düzenli araştırmalar, okumalar yaparken çeşitli içerikler de hazırlamaktayım."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir