Kadınlarda Saç Ekimi Ayrıntılı Bilgiler – BekçiAlımı

Kadınlarda Saç Ekimi Ayrıntılı Bilgiler

Saç ekimi, sadece erkekler için faydalı değildir. Saç ekimi, kadınların saç dökülmelerinidüzeltmelerine yardımcı olabilir. Kadınlar saç dökülmesinden muzdarip olma ihtimalinden daha düşük olmaları nedeniyle, toplumda kadının net bir saç görüntüsü çok belirgindir ve kişinin kendine güveninde muazzam bir etkisi olabilir. Ama yine de, kadınlar üzerinde de saç dökülmeleri meydana gelebilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Birincisi, kadınlar için saç ekiminin ne zaman yararlı olabileceğini, yani kadınlarda saç dökülmesinin gerçekten ne zaman ortaya çıktığını bilmek önemlidir. Erkeklerde olduğu gibi, kadınların saç restorasyonu da uzaktaki saç çizgilerini kaplamak için kullanılabilir. Önde kadınlarda saç dökülmesi görünür, ve artış oluşabilir. Birçok kadında aynı zamanda tepe noktasını da inceltme ve saçlarında gözle görülür bir boşluk vardır. Yine saç ekimi, kadınlara saç dökülmesine karşı olası bir çözüm sunar. Alnı yüksek olan kadınlar da FUE saç ekimi veya FUT saç ekimine katılabilirler.

Örneğin, hamilelik veya menopozdan sonra, kadınlar genellikle daha ince saç görünümüne sahiptir. Kadın ve erkek cinsiyet hormonları arasındaki oran bu süre içinde büyük ölçüde değiştiğinden, örneğin kan kaybı nedeniyle demir eksikliği de görülebilir. Saç dökülmesinin doktor tarafından onaylanan hormonal bir nedeni varsa, kadınlar için saç ekimi henüz faydalı değildir. Çünkü, saç dökülmesinin nedeni ilaçla tedavi edilebilir. Bahsedilen diğer tüm vakalarda saç ekimi, kadınların daha dolgun saçlarla güvenlerini kazanmalarına yardımcı olabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Modern FUE saç ekimi ile kadınlar aynı zamanda en iyi saç ekimi sonuçlarını alırlar. Kadınlarda bu saç ekiminde donör kılları kafasının arkasından alınır. Her kıl ayrı ayrı alınmalıdır, bu nedenle kılların kısa bir süre sonra tıraş edilmesi gerekir. Daha sonra, saç ekiminde kısa bir an için, başın arkası anestezi yapılması gerektiğinden ağrı oluşabilir. Daha sonra kadınlarda saç ekimi % 100 rahat ve ağrısız olarak yapılabilir.

Düzenli aralıklarla, bu saç ekimi saçın donörün döküntüsünden alır ve güvenle saklar. Kel kafa alanı için gerekli saç çıkarıldıktan sonra, yüksek alın veya inceltilmiş tepe gibi kel bölgelerde kadınlarda FUE saç ekimi ile kullanılabilir. Kadınlar genellikle erkeklerden daha az saç ekimine ihtiyaç duyduklarından, FUE yöntemiyle saç ekim süresi biraz daha kısadır ve genellikle yaklaşık 4 ila 5 saat sürer. Saç ekiminden sonra, çıkma alanı biraz kırmızıdır ve vücudunuzun çok fazla dinlenmeye ihtiyacı vardır.

Tedavi eden doktorlar, her hastaya, kadınlarda saç ekimini izleyen, takip etmesi için net talimatlar verir. FUT saç nakli kadınlarda saç nakli için uygun bir yöntem olabilir. Bu klasik yöntemde en büyük dezavantaj saç ekim işleminin kadınları başının arkasında büyük bir yara izi bırakmasıdır. Kadınların özellikle yurtdışındaki saç ekiminde popüler olan FUE yöntemini tercih etmelerinin bir nedeni de yara izlerinden kaynaklanmaktadır.

Kadınlarda Saç Ekiminin Yararları

Kadınlarda saç ekiminin birçok nedeni vardır. Saç ekimi yaptırma kararını kolaylaştırmak için, kadınlarda saç ekiminin avantajlarını bir araya getirdik, işte o avantajlar;

  • Saç ekimi nedeniyle kadınların saçlarını tamamen tıraş etmesi gerekmez,
  • Saç ekiminden sonra daha fazla özgüven kazanabilirsiniz,
  • Yetkili kliniklerde en modern yöntemlerle güvenli operasyon geçirebilirsiniz,
  • Kadınlarda saç ekiminden sonra en geç bir yıl içerisinde saçlar büyüme gösterir.

Özellikle yeniden kazanılmış özgüven, saç ekiminde kadınları ikna eden temel nedenlerden biridir. Tam saçlar gençliği ve sağlığı ifade ettiği ve toplumumuzdaki kadınlarda saç dökülmesinin hızla göze çarpması nedeniyle, birçok kadın saç ekimini tercih etmektedir. Elbette, hem erkekler hem de kadınlar saç dökülmesi hakkında konuşmak konusunda isteksizdir, ancak, saç dökülmesisorunu olan kadınların yalnız olmadığını bilmek kesinlikle önemlidir. İstatistiklere göre, 25 yaş üzerindeki tüm kadınların yaklaşık % 30’unda saç dökülmesi ve 50 yaşındaki kadınların da % 40’ından fazlası görülür. Saç ekimi artık bir tabu konusu değildir, açıkça konuşabilir ve bir kadın saç ekimini tercih edebilir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir