Kaç Yaşından Gün Aldım? Hesaplama Aracı
yastan gun alma

Kaç Yaşından Gün Aldım? Hesaplama Aracı

Bekçi, polis ve asker olmak isteyen adaylarda aranılan şartların başında belli bir yaşta olma- belli bir yaştan gün almama koşulu vardır. Ülkemizde genelde yaş hesaplamada doğulan yıl ile mevcut yıl arasındaki fark hesaplanır. Fakat bir yaştan gün alma ya da almama konusunda hesaplama bu şekilde yapılmamaktadır. Bu konuda sitemize onlarca yorum her gün geldiği için yaştan gün alma hesaplama aracı hazırladık. Siz de şu an bulunduğumuz gün kaç yaşında olduğunuzu, kaç yaşından gün aldığınızı doğum tarihinizi girerek kolayca hesaplayabilirsiniz.

Yukarıya doğum tarihinizi yazıp bugün kaç yaşında olduğunuzu ve kaç yaşından gün aldığınızı kolayca görebilirsiniz. Bu bilgiyi baz alarak önümüzdeki günlerde yapılacak bekçilik, pomem, paem, pmyo, msü(harp okulları, astsubay meslek yüksekokulu), askerlik ve gardiyanlık gibi hangi alımlara başvurabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

  • Bekçilik yaş şartı: Bekçi adayları 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmalıdır.
  • PÖH(Polis Özel Harekat) yaş şartı: Aday18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmalıdır.
  • POMEM(Polis Meslek Eğitim Merkezi) yaş şartı: 1 OCAK tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak
  • Jandarma Uzman Erbaş yaş şartı: Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27)yaşını bitirmemiş olmak (28 den gün almamış olmalısınız)
  • Jandarma Astsubay yaş şartı: Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 17 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için yirmi yedi yaşını , lisansüstü öğrenimini tamamlamış ve 17 Eylül 2019 tarihine kadar tamamlayacak olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olmak, astsubay adaylarında aranılan yaş şartıdır.
  • Astsubay MYO yaş şartı: Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmibir) yaşında olmak (22 den gün almamak)
  • Harp Okulları yaş şartı: Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (21 den gün almamamış olmak) adaylarda aranılacaktır.
  • PAEM(Polis Amirleri Eğitim Merkezi) yaş şartı:  1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak gerekir.
  • Gardiyanlık yaş şartı: 31 yaşından gün almamış olmak
  • PMYO(Polis Meslek Yüksekokulları) yaş şartı:  1 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması şartı aranmaktadır.

Yukarıda yazan yaştan gün almama ya da bir yaş içinde bulunma şartı ilan ile ilintili aranabilmektedir. Şu an kaç yaşında olduğunuzu bilir ve kaç yaşından gün aldığınızı hesaplarsanız, muhtemel alım ilanı geldiği zaman o ilana başvurup başvuramayacağınızı da kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Yine sitemiz hesapalama araçları bölümünde veya arama yaparak direkt alımlara girip giremeyeceğinizi ya da hangi yıl başvurabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
26 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
volkan
volkan

ben polis akademisi nde okumak ve vatanıma bayrağıma devletime hizmet etmek istiyorum

İsmail AKYÜREK
İsmail AKYÜREK

30 yaşındasınız 31 yaşından(eksi) -301 gün aldınız yazıyor. Bu nasıl oluyor Admin.

İsmail AKYÜREK
İsmail AKYÜREK
Cevaplandı:   Utku DEMİR

05,12,1988

İsmail
İsmail

Bekci alımları nezaman acaba

Adem bilgili
Adem bilgili

İlkokul başvura biliyormu yaş 35 oluyomu

ergin
ergin

admın yukarda 2 ocak 1990 dogumluyum hesaplama yapınca 30 dan gun almaya başladınız yazıyor ama poneme 30 dan gun almamak sartı avrya sen 2 ocak 1990 dogumlular gırebılır demıştın nasıl olucak cvp yazarmın tşk

Aysegul dag
Aysegul dag
Cevaplandı:   ergin

Bilgi alınca bana da yazarsan sevinirim

Ali
Ali

1991 jandarma ya başvuru yapabiliyor mu

Mağdur
Mağdur

Bekciklikte 31 yaşındayım 32 den gun alıyorum olabilme ihtimali varmı…

Ebubejir
Ebubejir

Bu san bana hic gulmuycekmi bir kez olsun. 32 den gun almisim.polis olmak istedimdede bole oldu yunus olmak istedigindede hep kil payi kaciriyorum yastan. İnsllah yonetmelik yasi yukseltir.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...