Kaç Yaşından Gün Aldım? Hesaplama Aracı

Bekçi, polis ve asker olmak isteyen adaylarda aranılan şartların başında belli bir yaşta olma- belli bir yaştan gün almama koşulu vardır. Ülkemizde genelde yaş hesaplamada doğulan yıl ile mevcut yıl arasındaki fark hesaplanır. Fakat bir yaştan gün alma ya da almama konusunda hesaplama bu şekilde yapılmamaktadır. Bu konuda sitemize onlarca yorum her gün geldiği için yaştan gün alma hesaplama aracı hazırladık. Siz de şu an bulunduğumuz gün kaç yaşında olduğunuzu, kaç yaşından gün aldığınızı doğum tarihinizi girerek kolayca hesaplayabilirsiniz.

Yukarıya doğum tarihinizi yazıp bugün kaç yaşında olduğunuzu ve kaç yaşından gün aldığınızı kolayca görebilirsiniz. Bu bilgiyi baz alarak önümüzdeki günlerde yapılacak bekçilik, pomem, paem, pmyo, msü(harp okulları, astsubay meslek yüksekokulu), askerlik ve gardiyanlık gibi hangi alımlara başvurabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

  • Bekçilik yaş şartı: Bekçi adayları 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmalıdır.
  • PÖH(Polis Özel Harekat) yaş şartı: Aday18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmalıdır.
  • POMEM(Polis Meslek Eğitim Merkezi) yaş şartı: 1 OCAK tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak
  • Jandarma Uzman Erbaş yaş şartı: Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27)yaşını bitirmemiş olmak (28 den gün almamış olmalısınız)
  • Jandarma Astsubay yaş şartı: Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 17 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için yirmi yedi yaşını , lisansüstü öğrenimini tamamlamış ve 17 Eylül 2019 tarihine kadar tamamlayacak olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olmak, astsubay adaylarında aranılan yaş şartıdır.
  • Astsubay MYO yaş şartı: Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmibir) yaşında olmak (22 den gün almamak)
  • Harp Okulları yaş şartı: Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (21 den gün almamamış olmak) adaylarda aranılacaktır.
  • PAEM(Polis Amirleri Eğitim Merkezi) yaş şartı:  1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak gerekir.
  • Gardiyanlık yaş şartı: 31 yaşından gün almamış olmak
  • PMYO(Polis Meslek Yüksekokulları) yaş şartı:  1 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması şartı aranmaktadır.

Yukarıda yazan yaştan gün almama ya da bir yaş içinde bulunma şartı ilan ile ilintili aranabilmektedir. Şu an kaç yaşında olduğunuzu bilir ve kaç yaşından gün aldığınızı hesaplarsanız, muhtemel alım ilanı geldiği zaman o ilana başvurup başvuramayacağınızı da kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Yine sitemiz hesapalama araçları bölümünde veya arama yaparak direkt alımlara girip giremeyeceğinizi ya da hangi yıl başvurabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 20 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

20
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Mertcan
Ziyaretçi
Mertcan

Ben 17 yaşındayım 18 ime 3 ay 8 günüm var nasipse tamamlamak mı gerek polis özel harekat olabilmek için

Ateş
Ziyaretçi
Ateş

Kolay gelsin sayın admin bey. Ben 18
18 yaşındayım. 19 yaşından 188 gün alıyorum şimdi 18 yaşını bugünkü tarihle tamamlamışmıyım

Ramazan Hasar
Ziyaretçi
Ramazan Hasar

Bekçilikte yaş sınırı kac olmalı

Ebubejir
Ziyaretçi
Ebubejir

Bu san bana hic gulmuycekmi bir kez olsun. 32 den gun almisim.polis olmak istedimdede bole oldu yunus olmak istedigindede hep kil payi kaciriyorum yastan. İnsllah yonetmelik yasi yukseltir.

Mağdur
Ziyaretçi
Mağdur

Bekciklikte 31 yaşındayım 32 den gun alıyorum olabilme ihtimali varmı…

Ali
Ziyaretçi
Ali

1991 jandarma ya başvuru yapabiliyor mu

ergin
Ziyaretçi
ergin

admın yukarda 2 ocak 1990 dogumluyum hesaplama yapınca 30 dan gun almaya başladınız yazıyor ama poneme 30 dan gun almamak sartı avrya sen 2 ocak 1990 dogumlular gırebılır demıştın nasıl olucak cvp yazarmın tşk

Adem bilgili
Ziyaretçi
Adem bilgili

İlkokul başvura biliyormu yaş 35 oluyomu

İsmail
Ziyaretçi
İsmail

Bekci alımları nezaman acaba

İsmail AKYÜREK
Ziyaretçi
İsmail AKYÜREK

30 yaşındasınız 31 yaşından(eksi) -301 gün aldınız yazıyor. Bu nasıl oluyor Admin.

volkan
Ziyaretçi
volkan

ben polis akademisi nde okumak ve vatanıma bayrağıma devletime hizmet etmek istiyorum