Jilet İzleri POMEM-PMYO Polisliğe Engel mi?

Polis olmak isteyen gençlerin önünde iki okul türü var; POMEM ve PMYO. POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezleri ön lisans ve lisans mezunlarını KPSS ile alırken PMYO yani Polis Meslek Yüksekokulları, TYT ile lise mezunlarını polis öğrenciliğine kabule etmektedir. POMEM ve PMYO internet başvurusu sonrası adaylar ön başvuru, evrak terliğimi ve ön sağlık taramasına alınırlar. Bu aşamda adayların genel vücut durumları, göz, boy ve kilo durumlarına bakılır.

Ön sağlık taraması sırasında adayların vücudundaki iz, yara, bere ve dövmeler kontrol edilir. Bu aşamda EGM sağlık şartları yönetmeliği hükümlerine göre genel bir değerlendirme yapılır. Yönetmeliğin cilt hastalıkları bölümünde aşağıdaki hüküm bulur:

Beş metreden bakmakla eşgal belirleyici olan lezyonlar öğrenciliğe engeldir.

Uzaktan bakıldığında, yüzünüzde ve kolunuzun görünür kısmında jilet izleri varsa bu öğrenciliğinize engeldir. Belli olmayan silik ya da görünmeyen izler olursa ön sağlık taramasından geçebilirsiniz. Burada husus tamamen sizi inceleyen hekime ve şansınıza bağlı. İzinizin yeri ve genel durumundan nasıl bir sonuç alabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir