Jilet İzleri POMEM-PMYO Polisliğe Engel mi?

Polis olmak isteyen gençlerin önünde iki okul türü var; POMEM ve PMYO. POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezleri ön lisans ve lisans mezunlarını KPSS ile alırken PMYO yani Polis Meslek Yüksekokulları, TYT ile lise mezunlarını polis öğrenciliğine kabule etmektedir. POMEM ve PMYO internet başvurusu sonrası adaylar ön başvuru, evrak terliğimi ve ön sağlık taramasına alınırlar. Bu aşamda adayların genel vücut durumları, göz, boy ve kilo durumlarına bakılır.

Ön sağlık taraması sırasında adayların vücudundaki iz, yara, bere ve dövmeler kontrol edilir. Bu aşamda EGM sağlık şartları yönetmeliği hükümlerine göre genel bir değerlendirme yapılır. Yönetmeliğin cilt hastalıkları bölümünde aşağıdaki hüküm bulur:

Beş metreden bakmakla eşgal belirleyici olan lezyonlar öğrenciliğe engeldir.

MUTLAKA OKU

Uzaktan bakıldığında, yüzünüzde ve kolunuzun görünür kısmında jilet izleri varsa bu öğrenciliğinize engeldir. Belli olmayan silik ya da görünmeyen izler olursa ön sağlık taramasından geçebilirsiniz. Burada husus tamamen sizi inceleyen hekime ve şansınıza bağlı. İzinizin yeri ve genel durumundan nasıl bir sonuç alabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...