Jandarma Astsubay Yaş Sınırı ve Hesaplama

Jandarma Genel Komutanlığı, 2018 yılı Jandarma Astsubay alım ilanını Nisan ayı içinde yayınladı. Toplam 3400 kişinin alınacağı jandarma astsubay alımında, adaylardan bazı fiziki ve genel şartları sağlaması beklenmektedir. Jandarma genel Komutanlığının astsubay ihtiyacını karşılamak için yapılan bu alımda, adaylardan öğrenim durumlarına göre yaş sınırı ve şartı istenmektedir. Alım klavuzunun başvuru için aranılan şartlar başlığının d bendi aşağıdaki gibidir:

01 Ocak 2018 tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 17 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için yirmi yedi yaşını (01 Ocak 1991 ve sonrası doğumlular) , lisansüstü öğrenimini tamamlamış ve 17 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlayacak olanlar için otuz iki yaşını ( 01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular) bitirmemiş olmak, astsubay adaylarında aranılan yaş şartıdır.

Açıklamadan görüldüğü üzere iki farklı şekilde yaş hesaplaması yapılabilir. Lisans ve önlisans mezunu jandarma astsubay adayları aşağıdaki hesaplama aracı ile durumlarını öğrenebilirler:

Jandarma Astsubay Yaş Sınırı Lisans-Önlisans
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

Jandarma astsubay alımları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 6 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

6 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*