İzmir Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı ikamet Şartı Esnetildi

İzmir valiliğinin 16 Kasımda yaptığı bir duyuruda önemli bir konunun esnetildiğinden bahsedildi. Bekçi alımlarında adayların en az son bir yıldır ikamet ediyor olma şartı vardı. Bu şart tüm adaylar için geçerliydi, bazı adaylar İzmirde yaşadıkları halde meslekleri gereği veya askerlik gibi zorunlu görevlerden dolayı ikametlerini başka bir ile aldırmak zorunda kalmıştı. Bu esneklik adayların büyük bir sorununu gidermiş olacak.

İzmir Valiliği adayların, belgelemek kaydıyla (askerlik, eğitim, sağlık, meslek icabı vb.) nedenlerle ikametini başka illere aldıran ve son bir yıl içerisinde ikametini tekrar müracaat iline çevirenlerin başvuruları alınabilecektir.

Bu konuda diğer Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapan valiliklerden henüz bir duyuru veya açıklama gelmedi. Bu durum şimdilik sadece İzmir için geçerli gözüküyor. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği hakkında tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. Diğer valilikler böyle bir duyuru yaptığı zaman anında sizlere duyurmaya çalışacağız, bizi facebook grup ve sayfamızdan takipte kalmalısınız.

İzmir Valiliği ikamet mağduru adayları düşünerek diğer valiliklere örnek olur diye umuyoruz. Bu konuda mağdur olan diğer adaylarda azımsanmayacak sayıda, diğer valiliklerden de bu duyuruyu bekliyoruz.

Adaylara hayırlı olmasını dileriz. Diğer valiliklerden de aynı duyuruyu bekliyoruz.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını mutlaka satın alın. Binlerce çözümlü test ve sözlü mülakat soru-cevabı ile yazılıya ve sözlüye hazırlanın.40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 22.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. Sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*