İzmir Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı ikamet Şartı Esnetildi

İzmir valiliğinin 16 Kasımda yaptığı bir duyuruda önemli bir konunun esnetildiğinden bahsedildi. Bekçi alımlarında adayların en az son bir yıldır ikamet ediyor olma şartı vardı. Bu şart tüm adaylar için geçerliydi, bazı adaylar İzmirde yaşadıkları halde meslekleri gereği veya askerlik gibi zorunlu görevlerden dolayı ikametlerini başka bir ile aldırmak zorunda kalmıştı. Bu esneklik adayların büyük bir sorununu gidermiş olacak.

İzmir Valiliği adayların, belgelemek kaydıyla (askerlik, eğitim, sağlık, meslek icabı vb.) nedenlerle ikametini başka illere aldıran ve son bir yıl içerisinde ikametini tekrar müracaat iline çevirenlerin başvuruları alınabilecektir.

Bu konuda diğer Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapan valiliklerden henüz bir duyuru veya açıklama gelmedi. Bu durum şimdilik sadece İzmir için geçerli gözüküyor. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği hakkında tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. Diğer valilikler böyle bir duyuru yaptığı zaman anında sizlere duyurmaya çalışacağız, bizi facebook grup ve sayfamızdan takipte kalmalısınız.

İzmir Valiliği ikamet mağduru adayları düşünerek diğer valiliklere örnek olur diye umuyoruz. Bu konuda mağdur olan diğer adaylarda azımsanmayacak sayıda, diğer valiliklerden de bu duyuruyu bekliyoruz.

Adaylara hayırlı olmasını dileriz. Diğer valiliklerden de aynı duyuruyu bekliyoruz.

Bu makale ile alakalı toplam 1 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

1
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
hayran
Ziyaretçi
hayran

Bekçi alımlarında yaş sınırı esnetilse iyi olur biz istekliler en azından mağdur olmayız yani 35 yaş falan arz ederim