İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Formu
izmir belediye askıda fatura yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurularını online olarak almaktadır. İzmir’de yaşayıp ekonomik  yardım almak için başvuran muhtaç kişilere durumuna göre ayni ve nakdi yardım yapılmaktadır. Son yapılan çalışma ile İzmir Belediyesi, yardım başvuru formunu doldurup kayıt altına aldığı muhtaç kişilerin faturalarını askıya çıkarmakta ve hayırseverlerin direkt olarak bu faturaları ödemesi yoluyla toplumsal dayanışmayı sağlamaktadır. Sistemin adı Biz İzmir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yardım İsteme

İzmir Belediye’sine Biz İzmir proje sistemi üzerinden online olarak başvuruda bulunarak siz de bilgilerinizi iletebilir ve yardıma ihtiyacınız olduğunu iletebilirsiniz. Faturalarınızı askıya bırakıp bir hayırseverin ödemesini talep edebilirsiniz. Biz İzmir sloganı ile açılan sistemde aşağıdaki bilgiler istenmektedir:

  • Ad
  • Soyadı
  • Cep Telefonu
  • T.C. Kimlik No
  • İZSU Abone Numarası:

izmir belediye yardım

Başvuru Formu

İzmir Belediyesi sosyal destek başvuruları için yukarıda belirttiğimiz forma aşağıdaki adresten ulaşabilir ve kendinize ve hane durumunuza göre doldurabilirsiniz:

https://www.bizizmir.com/AskidaFatura/Basvur

Askıya Fatura Ekleme

Yeni başlayan askıdaki faturaları ödeyerek sosyal dayanışma sistemine, eğer kendi ve ailevi durumunuzun uygunsuzluğu nedeniyle kendi faturanızı eklemek istiyorsanız bunun için öncelikle yukarıdaki sosyal yardım formundan başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuz değerlendirilir ve uygun görülürseniz size SMS gelecektir. İzmir Büyükşehir sosyal hizmetler birimi sizin durumunuzu uygun görünce faturanızı yükleyip bir hayırseverin ödemesi için onayınızı verecek ve siz de bu şekilde direkt bir vatandaştan faturanızı ödemesi yoluyla yardım alabilileceksiniz.

Yardım Başvurusu Durumu

Başvurunuzun durumu ve askıya fatura gönderip gönderemeyeceğinizin onaylandığını SMS ile öğreneceksiniz. Bunun için size dönüş yapılmasını beklemelisiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Gül
Mustafa Gül

corona virüs salgın sebebiyle 20.03.2020 tarihinden beri çalışmıyorum evim kira 2 çocuk babasıym
mağdur durumdayım.mağduriyetime el uzatmanızı saygılarımla talep ediyorum.ilginize teşekkür ediyorum

Safiye Gül
Safiye Gül

salgın dolayısıyla eşimin işi durduruldu mart ayından beri çalışmıyor başka bir gelirimiz yok
evimiz kira iki çocuğumuz var yardım ve desteğinize ihtiyaç duyuyoruz

Safiye Gül
Safiye Gül
Cevaplandı:   Safiye Gül

Halen durum aynı 👏👏👏👏

muratşehit
muratşehit

Calisamuyorum.hastayim.birden.fazla.rahatsizligim.var.yardim.talep.ediyorum.mesaneden.tumor.alindi.tedavim.devam.ediyor.halen.calisamuyorum.

ćiller
ćiller

esim dozenli calismiyor yardima ihtiyacim var

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...