İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Formu – BekçiAlımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurularını online olarak almaktadır. İzmir’de yaşayıp ekonomik  yardım almak için başvuran muhtaç kişilere durumuna göre ayni ve nakdi yardım yapılmaktadır. Son yapılan çalışma ile İzmir Belediyesi, yardım başvuru formunu doldurup kayıt altına aldığı muhtaç kişilerin faturalarını askıya çıkarmakta ve hayırseverlerin direkt olarak bu faturaları ödemesi yoluyla toplumsal dayanışmayı sağlamaktadır. Sistemin adı Biz İzmir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Yardım İsteme

İzmir Belediye’sine Biz İzmir proje sistemi üzerinden online olarak başvuruda bulunarak siz de bilgilerinizi iletebilir ve yardıma ihtiyacınız olduğunu iletebilirsiniz. Faturalarınızı askıya bırakıp bir hayırseverin ödemesini talep edebilirsiniz. Biz İzmir sloganı ile açılan sistemde aşağıdaki bilgiler istenmektedir:

 • Ad
 • Soyadı
 • Cep Telefonu
 • T.C. Kimlik No
 • İZSU Abone Numarası:

Başvuru Formu

İzmir Belediyesi sosyal destek başvuruları için yukarıda belirttiğimiz forma aşağıdaki adresten ulaşabilir ve kendinize ve hane durumunuza göre doldurabilirsiniz:

https://www.bizizmir.com/AskidaFatura/Basvur

Askıya Fatura Ekleme

Yeni başlayan askıdaki faturaları ödeyerek sosyal dayanışma sistemine, eğer kendi ve ailevi durumunuzun uygunsuzluğu nedeniyle kendi faturanızı eklemek istiyorsanız bunun için öncelikle yukarıdaki sosyal yardım formundan başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuz değerlendirilir ve uygun görülürseniz size SMS gelecektir. İzmir Büyükşehir sosyal hizmetler birimi sizin durumunuzu uygun görünce faturanızı yükleyip bir hayırseverin ödemesi için onayınızı verecek ve siz de bu şekilde direkt bir vatandaştan faturanızı ödemesi yoluyla yardım alabilileceksiniz.

Yardım Başvurusu Durumu

Başvurunuzun durumu ve askıya fatura gönderip gönderemeyeceğinizin onaylandığını SMS ile öğreneceksiniz. Bunun için size dönüş yapılmasını beklemelisiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

6 Soru Cevaplandı

 1. corona virüs salgın sebebiyle 20.03.2020 tarihinden beri çalışmıyorum evim kira 2 çocuk babasıym
  mağdur durumdayım.mağduriyetime el uzatmanızı saygılarımla talep ediyorum.ilginize teşekkür ediyorum

 2. salgın dolayısıyla eşimin işi durduruldu mart ayından beri çalışmıyor başka bir gelirimiz yok
  evimiz kira iki çocuğumuz var yardım ve desteğinize ihtiyaç duyuyoruz

 3. Calisamuyorum.hastayim.birden.fazla.rahatsizligim.var.yardim.talep.ediyorum.mesaneden.tumor.alindi.tedavim.devam.ediyor.halen.calisamuyorum.

 4. esim dozenli calismiyor yardima ihtiyacim var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir