İstanbul Sanayi Odası İSOV Vakfı Burs Başvurusu – BekçiAlımı

İstanbul Sanayi Odası İSOV Vakfı Burs Başvurusu

İstanbul Sayani Odası Vakfı, yıllardır başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de üniversite öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin İSOV Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır. Burs miktarı 500TL ile 750TL arasında olacaktır. İstanbul’da burs arayan öğrenciler mutlaka bu imkandan faydalanmalıdırlar.

Burs Şartları

İSOV Vakfı bursuna başvurmanız için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir.

1-) T.C. vatandaşı olmak,
2-) Başka bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamak, (kredi ve yurtlar kurumundan alınan öğrenim kredisi ve bursu ile engelli öğrencilere verilen burslar hariç),
3-) Gelir düzeyi düşük olmak,
4-) Ara sınıflar için yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden 80 olmak,
5-) Adli sicil kaydı bulunmamak,
6-) İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ illerinde bulunan eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak,
7-) İlgili üniversitelerin mühendislik fakültelerinde öğrenim görüyor olmak. İSOV Vakfı aşağıdaki üniversite öğrencilerine burs vermektedir:

Başvuru Tarihi:

İSOV Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını 1-30 Eylül 2020 tarihleri arasında alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 500-750 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

İSOV Vakfı bursuna başvurmanız için form online doldurmanız gerekmektedir. Başvurular İSOV Burs Komisyonunca değerlendirilerek uygun görülenler mülakata çağırılır. Mülakat sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencilerden online başvuru sırasında verdikleri bilgileri teyit eden belgeler talep edilir. Yurtdışı eğitim alan öğrencilere burs desteğimiz bulunmamaktadır.

http://www.isov.org.tr/OnlineBursBasvurusu

Başvuru Sonuçları

Başvurular İSOV Burs Komisyonunca değerlendirilerek uygun görülenler mülakata çağırılır. Mülakat sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencilerden online başvuru sırasında verdikleri bilgileri teyit eden belgeler talep edilir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir