İstanbul Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu – BekçiAlımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi genç vatandaşlarımızın, özellikle üniversite çağındaki gençlerin okumasına yardımcı olmak, bilime yönelmesini sağlamak amacı ile gençlere burs imkanı sağlamaktadır.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu şartlarını sağlayan her üniversiteli bu burstan faydalanabilmektedir.  İBB bu konuda oldukça titiz ve hassas bir çalışma yürütmektedir. İhtiyacı olan üniversite öğrencilerin faydalanması amacıyla ciddi bir çalışma sarf etmektedir. Genç Üniversiteli Bursu nedir, başvuru şartları nedendir ve başvuru için gerekli belgeler nelerdir gibi soruların cevabını açıklamak istiyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genç Üniversiteli Burs Başvurusu Hakkında

İBB Genç Üniversiteli  Bursu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üniversiteli gençlere öğrenim hayatları içerisinde yardımcı olması amacıyla vermekte olduğu bursun ismidir. Başvuru yapmanız için İBB’nin koymuş olduğu gereklilikleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu gereklilikler şunlardır;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • Gelir düzeyinizin belirlenen düzeyin altında olması gerekmektedir.
  • Önlisans ve lisans öğretimi gören bir öğrenci olmanız gerekmektedir. Yüksek lisans öğrencileri başvuru yapamamaktadır.
  • Eğitim sürenizin normal eğitim sürenizin içinde yer alması istenmektedir. Yani okulunuz uzadıysa ve uzatmış olduğunuz yıldaysanız başvurunuz reddedilmektedir.
  • Devlet üniversitesinde okuyor olmalı veya özel üniversitelerde %100 burslu bir şekilde okuyor olmanız gerekmektedir.
  • Not ortalamanızın 4 üzerinden 2’nin üstünde olması gerekmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genç Üniversiteli Burs Başvurusu Yapamayacak Öğrenciler ve Başvuru Tarihleri

İBB Genç Üniversiteli bursuna başvuru yapamayacak öğrenciler açıkça belirtilmiştir. Açık öğretimde eğitime devam edenler, ücretli değişim programları içinde yer alanlar, 25 yaşından büyük öğrenciler, yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler, uzaktan öğretim alan öğrencilere ve yüz kızartıcı sebeplerden dolayı hüküm giyen veya öğrenim hayatında bu tarz bir disiplin cezasına maruz kalan öğrenciler başvuru yapamayacaktır.

Yılın her günü ve her saati burs başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için ilk olarak gencuniversiteli.ibb.istanbul  web sitesine girerek üye olmanız gerekmektedir. Ardından sırasıyla

  • Ana Sayfa içerisinde yer alan burs başvurusu seçeneği tıklanır.
  • Gerekli bilgiler girildikten sonra başvuru gönder butonuna tıklanarak başvurunuz tamamlanmış olur ve değerlendirme sürecine belirlenen dönemde girecektir.

masöz istanbul

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir