İşsizlik Maaşı Ödeeleri IBAN Hesaplarına Yapılacak – BekçiAlımı

İşsizlik Maaşı Ödeeleri IBAN Hesaplarına Yapılacak

Türkiye 2020 yılında zorlu bir süreçten geçiyor. Dünyayı etkisine alan korona virüs salgınında on milyonlarca insan evinde kalarak bu süreci atlatmaya çalışıyor. Bu zaman diliminde birçok hizmet sektörü ve işlem ev ortamına kaydırılıyor ve evde internet üzerinden hallediliyor. İşsizlik maaşı alanların işlemlerinde de 2020 Nisan ayı itibariyle bu yönde değişikliğe gidildi.

İşsizlik Maaşı iBAN Kaydetme

İşsizlik maaşını almak üzere PTT şubelerine gidenlere artık ödemelerin PTT üzerinden yapılmayacağı belirtiliyor. PTT şubelere gitmeden evden işsizlik maaşınızı bankaya iban üzerinden hesaplarınıza artık alabilirsiniz. İşlemler İŞKUR sitesi üzerinden yapılmaktadır.

İşsizlik Maaşı Ödemesi Bankaya

İşkurdan işsizlik maaşı alıyorsanız işkur sitesi üzerinden kendi bankanızdaki hesabınıza ait IBAN bilgisini sisteme girmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki bağlantıya girip kendi iban bilginizi yazdıktan sonra IBAN KAYDET diyerek artık ödemelerinizi PTT üzerinden değil direkt banka hesabınıza alabilirsiniz. İlgili yere ulaşmak için sisteme kendi işkur bilginiz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/Ortak/KisiIban.aspx

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

24 Soru Cevaplandı

 1. Ben boyle yaptim ama maas yatmadi

 2. Iban kaydet

 3. Ptt nasıl bir kurumsun para garanti hesaba yatmadı daha nasıl bir iş bu mağdur olmayı biz mi hakediyoruz

 4. Hala yatmadı nezaman yatar ibanı kaydettim

 5. Pazartesi gelen msja iban kayıtı yaptım ibanıda güncelledim ama halen hesapta tık yok 6sında almamız laZımken 8 zi oldu halen yok ilgililerinin millet çatır çatır alıyor daha bekliyoruz muhattap yok PTT e işkura İŞKUR PTT ya PTT bankaya 170 i arıyon bakan yok mesaja cvp vermeyenler PTT den alıyor kapalı diye yaptık reZil olduk

 6. İşsizlik maaşımı banka hesabına yatmasını istiyorum

 7. İşsizlik maaşımı iskur sayfasından IBAN’ımı kaydettim ama 5 gün oldu hala bişey gelmedi. Daha çok bekleyecek miyiz acaba?

 8. Garanti hesap kartına işsizlik maaşı yatan oldu mu? Ben iskur sayfasından IBAN’ımı kaydettim ama nerdeyse 1 hafta oldu ödeme felan gelmedi.

 9. İbanı nasıl kaydedecam

 10. Benim iban numaralarını kabul etmiyor. (Specified argument was out of the range of valid values.) böyle bir hata veriyor.

 11. Ptt de sıra beklemeyelim diye halk bank ibanı kaydettim diğer arkadaşlar maaşları elden aldı ptt den benim para yok ne ptt de nede halkbank İnternet Bankacılığı hesabım da çok garip para nere gitti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir