İş Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemi – BekçiAlımı

İş Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Cumhuriyet dönemiyle birlikte kurulmuş olan Türkiye İş Bankası halkın ihtiyaçlarını karşılamak ve Türk ekonomisine pozitif katkı yapmak için kurulmuştur. Günümüze kadar imza attığı birçok önemli işin yanında teknolojik gelişmeleri de takip etmiş ve buna yönelik yeniliklere önem vermiştir. İlkleri başaran bir banka olarak İş Bankası, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak mobil bankacılığa ve internet bankacılığına da büyük önem vermektedir.  Bu nedenle aldığı güvenlik önlemleri neticesinde sim kartını değiştiren veya çaldıran müşterilerinin hesapları ile sim kartları arasındaki bağlantıyı kesmektedir. İş Bankası müşterisi olan birçok kişi sim kartını değiştirdiğinde veya telefonunu çaldırdığında ‘‘Türkiye İş Bankası sim bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Bu işlemin nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıda belirtilen yolu izleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Sim Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sim kartınızı kaybettiyseniz, çaldırdıysanız veya başka bir GSM operatörü sim kartı ile değiştirdiyseniz Türkiye İş Bankası tarafından telefon ile yapılan işlemleriniz bloke edilecektir. Dolayısıyla daha önce birçok işlem için kullandığınız tek kullanımlık şifre gibi şeylere sim bloke olduğu için erişim sağlayamayacaksınız. Hesap işlemlerinizi eskiden olduğu gibi telefondan yapmak istiyorsanız sim kartınızın blokesini kaldırmanız yeterlidir. Türkiye İş Bankası sim blokekaldırma işlemi bir banka ATM’si kullanarak, şubeye giderek, müşteri hizmetlerini arayarak veya internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu işlemleri yapabilmek için Türkiye İş Bankası yetkilileri sizden bazı bilgi ve belgeleri isteyebilir. Bu nedenle kimliğinizi yanınızda bulundurunuz ve güvenlik sorularını cevaplayabileceğinizden emin olunuz.

Şubeye Giderek Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Türkiye İş Bankası şubesine giderek sim blokenizi kaldırmak için şu adımları takip edin:

  • Size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine gidin.
  • Sim kart bloke kaldırma işlemi için size verilen dilekçeyi doldurun.
  • Dilekçenizi müşteri temsilcisine iletin. Dilekçeniz işleme alınacaktır.

Yönlendirilen işlemler tamamlandığında en kısa zamanda telefonunuzun sim bloke işlemi başarıyla gerçekleşecektir. Belirtilen işlemler haricinde İş Bankası ATM’si, bankanın kurumsal web sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla sim blokenizi kaldırabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir