İş Bankası Kredi Başvurusu SMS, Ayrıntılar
is bankasi kredi sms

İş Bankası Kredi Başvurusu SMS, Ayrıntılar

Kredi çekmek eskiden çok zor bir işlemdi. Şubeye gitmeniz ve bir teminat ya da kefilinizin olması gerekirdi. Teknoloji ise artık bankacılıkta yeni yöntemlerin kullanılmasına yol açtı. Her türlü kredi, kredi karı, fatura gibi ödemelerimiz aynı veri tabanına aktarılarak kredi notumuz ortaya çıkıyor ve artık kefil olmadan bu kredi notumuza göre kredi veriliyor. Kredi notu kolay işlem yapılmasının önünü açtı ve şu an bankalar telefon veya bilgisayar ile şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi veriyor. İş Bankası kredi başvurusu SMS ile 48 ay vadeli 50 bin lira kredi veriyor. Hem de şubeye gitmenize gerek kalmadan her şeyi telefondan yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Başvurusu SMS, Şartlar, Nasıl Başvuru Yapılır

Türkiye İş Bankası kredi almak isteyen vatandaşlarımıza SMS ile 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. İş Bankası kredi başvurusu SMS ile başvuru yapmak için kredi miktarını ve TC kimlik numaranızı yazarak 4402’ye göndermeniz gerekiyor. Şu şekilde: NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİR aralarında boşluk bırakılarak yazılıp 4402’ye gönderilmelidir. Bu yolla yaptığınız başvuru sonucunda banka kredi alıp alamayacağınız konusunda bir çalışma yapacak ve daha sonra size olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır. Kredi onaylanırsa mobil bankacılık veya internet şubesi aracılığıyla krediye kesin onayı verebilirsiniz.

Telefon İle İş Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası kredi başvurusu yapmak için farklı yollar sunulmaktadır. Artık şubeye gitmek yerine pratik başvuru yolları daha fazla tercih edilmektedir. İş Bankası kredi başvurusu SMS bu yöntemlerden en yenisi ve bu yolla 48 ay vadeli 50 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapılabilir. Bunun dışında internet şubesi, mobil bankacılık ve çağrı merkezi ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru ile 40 bin TL kredi alabilirsiniz ödemesini ise 48 ayda yapabilirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

İş Bankası telefon ile kredi başvuru seçenekleri ve limitleri nelerdir?

Telefon ile hızlı ve pratik başvuru için SMS, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve çağrı merkezini arama yollarını tercih edebilirsiniz. SMS ile yapılan başvurularda kredi üst limiti 50 bin TL diğer seçeneklerde ise 40 bin TL’dir.

Başvuru sonucunu nasıl öğrenirim, cevap olumluysa ne yapmalıyım?

Hangi kanaldan başvurduğunuz fark etmeden sonuç size SMS ile bildirilir. Eğer internet bankacılığı ile başvuru yaptıysanız tutar hesaba anında yatar. Ama çağrı merkezi ve SMS de ya şubeye gitmelisiniz ya da onaylama için internet şubesini kullanmalısınız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...