ING Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi – BekçiAlımı

ING Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Telefonunuzu değiştirmeniz sonrasında telefonunuzu 4.5G ile uyumlu yapmak için sim kartı değişikliği yapılmaktadır. Bu tarz durumlarla karşılaşıldığında sim kartınız kullandığınız banka tarafından blokelenir. ING Bank da aynı önlemleri almaktadır. Bu güvenlik önlemi, herhangi bir hırsızlık eyleminin önüne geçebilmek için bankanın aldığı rutin önlemlerdendir. Bu durumda tek kullanımlık şifre isteyen işlemleri yapamaz duruma gelirsiniz. Bunlara örnek olarak internet ve mobil bankacılığına şifre ile erişim, 3D Secure ile internet alışverişi, SMS ile kart şifresi belirlemek ve kişisel hesap bilgilerini değiştirmek verilebilir. Böyle durumlarda en kısa sürde ING Bank sim bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bloke kaldırıldığında eskiden yapabildiğiniz tüm işlemleri tekrardan yapabilir duruma geleceksiniz. Peki sim bloke nasıl kaldırılır?

Sim Bloke Nasıl Kaldırılır?

Sim kartınızı değiştirdiğiniz telefon değiştirme ve 4.5G’ye geçme gibi işlemler veya telefonunuzun çalınması gibi durumlarda banka tarafından hesabınız ile sim kartınız arasındaki bağlantı kesilir. Dolayısıyla tek kullanımlık şifre gerektiren hiçbir işlemi yapamazsınız. Ancak kolay birkaç işlem ile birlikte başka bir sim kartına tanımlama yapabilir ve blokeyi kaldırabilirsiniz. Simbloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız banka şubesinden veya banka ATM’sini kullanarak blokenizi kaldırabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken bankanın güvenliğinizi sağlamaya yönelik sorduğu detaylı soruları iyi bir şekilde cevaplamalısınız. Ayrıca daha önceden güvenlik soruları belirlediyseniz, o soruların cevaplarını bilmeniz sim blokenizi kaldırmanız için yararlı olacaktır. Aşağıda yazan adımları takip ederek sim bloke kaldırma işlemlerinin en kolayı olan şubeden bloke kaldırma eylemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

ING Bank Şubeden Sim Bloke Kaldırma İşlemi

ING Bank şube ağını kullanarak blokenizi kaldırma amacınız varsa sırasıyla

  • Kendi konumunuza en yakın olan ING Bank şubesine gidin.
  • Müşteri temsilcisi veya vezneden sıra alarak bekleyin.
  • Sıra size geldiğinde durumu aktarın. Size bazı sorular sorulacaktır. Bu sorular kimlik bilginiz ve bankaya daha önce verdiğiniz spesifik bilgilerden oluşmaktadır. Ayrıca neden böyle bir güvenlik açığının ortaya çıktığı konusunu da netleştirmeniz gerekmektedir.
  • Birkaç belgeye imza atacaksınız.

İşlemler bittikten sonra en kısa zamanda sim blokeniz kalkmış olacaktır. Yönlendirilen işlemler tamamlandığında telefonunuzun sim bloke işlemi başarıyla gerçekleşecektir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir