İBB Yardım Paketi – BekçiAlımı

İBB Yardım Paketi

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, yardım ihtiyacı olan vatandaşlarımıza sosyal dayanışma çerçevesinde yardım paketleri veriyor. İBB yardım paketi almak için yapmanız gerekenleri sizlerele paylaşmıştık. Başvuru yapıp sosyal yardım almaya hak kazanan vatandaşlarımıza aşağıdaki gibi İBB yardım paketleri dağıtılmaya başlanmış durumdadır.

Gıda Yardım Paketi

İBB, sosyal dayanışma çerçevesinde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza aşağıdaki yardım kolisini dağıtmaktadır:

 1. Ayçiçek yağı 1 LT
 2. Makarna 2 paket
 3. 1 kg nohut
 4. 1 kg mercimek
 5. 1 kg bulgur
 6. 48’lik çay
 7. Bisküvi
 8. Helva
 9. Gofret
 10. Zeytin 500 gr
 11. 1 kg un
 12. Tuz
 13. Şeker
 14. 1 poşet soğan
 15. 3 litrelikte süt

Yukarıdaki yardım gıda paketinin bedeli 150TL dir.

Başvuru Formu

İBB sosyal destek başvuruları için yukarıda belirttiğimiz forma aşağıdaki adresten ulaşabilir ve kendinize ve hane durumunuza göre doldurabilirsiniz:

https://sosinc.ibb.gov.tr

Askıya Fatura Ekleme

Yeni başlayan askıdaki faturaları ödeyerek sosyal dayanışma sistemine, eğer kendi ve ailevi durumunuzun uygunsuzluğu nedeniyle kendi faturanızı eklemek istiyorsanız bunun için öncelikle yukarıdaki sosyal yardım formundan başvuruda bulunmalısınız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

3 Soru Cevaplandı

 1. Elektriğim kesik doğalgaz ve su heran kesilebilir.asgari ücretle çalışıyorum.Eşim günde 4 ünite insülin kullanıyor ve iş bulmakta zorlanıyor.Lütfen yardım edin

 2. Gıda yardımı para yardımi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir