İBB İş Arama Sitesi – BekçiAlımı

İBB İş Arama Sitesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yani İBB, İstanbul’da yaşayan vatandaşlara yeni bir sistem ile kolaylık sağlıyor. İBB iş arama sistemi ile iş arayan ve iş verenleri buluşturan İBB, genç nüfusa sahip ülkemizde iş sorunu yaşayan vatandaşların yararlanabileceği bir konuda daha ön plana çıktı. İBB bölgesel istihdam ofisleri sistemine kayıt olan herkes, İBB iş bulma sisteminde yer alacak olan iş ilanlarına başvurabilecek.

İş Arayan İş Bulaca

İş arayan iş bulacak sloganı ile hizmete başlayan İBB iş arama sitesi, İstanbullu olan  iş arayan ve iş verenleri bir portalda buluşturuyor. Sistem 3 aşamada çalışmaktadır:

  1. Ücretsiz Üye Olun
  2. Kariyer Danışmanları ile iletişime geçerek iş/personel bulma süreçlerinde destek sunsun
  3. İşçi bulun işe yerleşin

Sisteme kaydolmak için iki yol bulunuyor:

  • İş Arayan Yeni Kayıt
  • İş veren yeni kayıt.

İş arayanlar kayıt olmak için TC ve numara vermelidirler.  Mülakat davetleriniz ve portalda yayınlanan ilanlar ile ilgili bildirimler için bu adres yani telefon numaranız kullanılacaktır; geçerli ve aktif olarak kullandığınız bir eposta adresi giriniz. Cep telefonu numaranızı başında 0(Sıfır) olmadan giriniz. Örn. (5XX) XXX XX XX Sisteme giriş için onay kodunuz ve şifrenizin gönderimi için bu numara kullanılacaktır. Bu nedenle gerçek numara girmelisiniz.

Öne Çıkan İstanbul İş İlanları

İBB iş sağlama sistemine girip bilgilerinizi doldurduğunuzda aşağıdaki gibi iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Öne çıkan iş ilanlar:

  1. Eczane Hizmetleri Teknikeri Hizmet Pendik Vardiya
  2. İnsan Kaynakları Uzmanı/Personel Uzman Hizmet Kadıköy, Kartal, Maltepe Tam Zamanlı
  3. Grafiker Bilişim Teknolojileri Esenler Tam Zamanlı
  4. Acil Tıp Teknisyeni Diğer,Hizmet Bağcılar, Bayrampaşa, Es Tam Zamanlı
  5. İnsan Kaynakları Uzmanı/Personel Uzmanı Hizmet

Sisteme giriş için bu adresi kullanınız: https://bio.ibb.istanbul/Anasayfa

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir