HSBC Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi – BekçiAlımı

HSBC Bank Sim Bloke Kaldırma İşlemi

HSBC Bank mobil bankacılık uygulamasını ya da internet bankacılığını kullanan biriyseniz, GSM operatörünü değiştirdiğinizde veya 4.5G’ye geçiş için sim kartınızı değiştirdiğinizde, bankanıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Çünkü bu uygulamaları kullanırken yaptığınız işlemler, telefonunuzda kullandığınız sim karttan yetki alınarak yapılır. Dolayısıyla sim karttaki doğal veya anormal bir fiziksel değişiklik, tek kullanımlık şifre ile yapılan bütün işlemlerin artık yapılamaması manasına gelir. HSBC Bank ve diğer bankalar bu güvenlik önlemiyle hırsızlıkların önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Aklınızda büyük ihtimalle şu soru var: HSBC Bank sim bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Sim blokesi kaldırma işlemi, çağrı merkezlerindeki banka yetkilileri veya şubedeki banka yetkilileri aracılığıyla yapılabilir. Hangi yolu izleyeceğiniz size kalmış bir seçimdir. Her iki yolu izleyerek kısa sürede sim blokenizi kaldırabilirsiniz.

HSBC Bank Şubesi Aracılığıyla Sim Bloke Kaldırma

HSBC Bank sim kartınız bloke olduysa online bankacılık hizmetlerinden faydalanamaz ve 3 boyutlu güvenlik desteği olan işlemleri (3D Secure) yapamazsınız. Sim blokesi olduğu sürece telefonunuza bankadan SMS gönderilmez. Gönderilse bile o şifre geçerli olamaz. Yani tüm online işlemleriniz askıya alınır. Sim blokesini kaldırıp online işlemleri tekrardan yapılabilir hale getirmek için izleyebileceğiniz en iyi yol bir banka şubesine giderek durumu anlatmaktır. İşlemleri eksiksiz yaptığınız sürece, eğer bir güvenlik durumu söz konusu değilse, sim kart blokeniz açılacaktır.

HSBC Bank şubeden bloke kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız sırasıyla şu adımları takip edin:

  • Size en yakın HSBC Bank şubesine veya hesabı açtırdığınız HSBC Bank şubesine gidin.
  • Sim bloke kaldırma işlemi yapacağınızı belirtin.
  • Size verilen dilekçedeki boşlukları doldurun, imza ve tarih atın.
  • Sonrasında sorulan güvenlik sorularına kendinize göre cevap verin.

İşlemlerde bir sorun çıkmadığı sürece sim blokeniz kaldırılacaktır.

Çağrı Merkezi, Güvenlik Önlemleri ve Sim Bloke

Sim kartınızda olan değişiklikler sonucu banka güvenlik önlemleri kapsamında bloke edilen sim kartınızı çağrı merkezine ulaşarak kaldırabilirsiniz. Bunun için sırasıyla

  • HSBC Bank müşteri hizmetleri numarası 0850 211 0 111’dir. Müşteri temsilcisiyle görüşmek için müşteri hizmetleri numarasını arayın. Sonrasında sitemizde yer alan direk bağlanma konusunu okuyarak müşteri temsilcisine direk bağlanın.
  • Müşteri temsilcisine Sim kartınızın blokesini kaldırma talebinde bulunun.
  • Temsilci size izlemeniz gereken yolları anlatacaktır.
[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir