HES Kodu ile Seyahat Yapılacak – BekçiAlımı

HES Kodu ile Seyahat Yapılacak

Sağlık Bakanlığı’nın tüm ülkemizde yaygınlaştırdığı ve tüm vatandaşlarımızın indirmesini tavsiye ettiği Hayat Eve Sığar uygulamasında, maske kodundan sonra seyahat kodu da verilmeye başlandı. Artık uçak, özel araç, tren, otobüs, vapur  ya da hızlı tren ile yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar HES üzerinden seyahat kodu alacaklar.

Bus ayede virüs salgının ve yayılımın kontrol altına alınması hedeflenmektedir. HES uygulamanızı güncelleyerek siz de seyahat kodunuzu hemen alabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra seyahat kodu al basamağından siz de kodunuzu alabilirsiniz.

Hes Karekod Oluştur

Öncelikle uygulamada karekod oluştur diyoruz. Daha sonra yeni karekod oluştur diyerek kategoride taşıt seçeceğini seçiyoruz. Alt kategoride taşıt türlerinden dilediğimizi seçiyoruz.

  1. Hususi Araç
  2. Taksi
  3. Otobüs-Metrobüs-DOlmuş
  4. Metro raylı sistem
  5. Vapur deniz taşıtı
  6. Şehirlerarası otobüs
  7. şehirlerarası tren
  8. Uçak
  9. Diğer

Ulaşım Karekod İle Olacak

Artık şehir içi ve şehirler arası seyahatlerde karekod oluşturularak izin alınacak ve işlemler gerçekleştirilecektir. 2023 SMSnumarasından da bu işlemler yapılabilmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir