Halk Bankası Yeni Konut Kredisi %0,64
halkbankası konut kredisi

Halk Bankası Yeni Konut Kredisi %0,64

HalkBank, 2020 virüs ile mücadele döneminde ülkemizdeki konut ihtiyacına yönelik destek kredisi açıkladı. Kamu bankaları konut almak isteyen vatandaşlara bu zor dönemde ev imkanı sağlıyorlar. Kamu bankalarının en büyüklerinden olan Halk Bankası, 2020 pandemi döneminde yeni bir ev almak isteyen vatandaşlara %0,64 oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Avantajlı konut Kredisi

Halk Bankası’ndan yapılan açıklamada ülkemizin iki aşamaya ayrıldığı, üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar konut kredisi kullandırımının yapılacağı ifade edildi. 0,64 oranı yeni alınacak konutlarda geçerli olacaktır. Üstelik peşinat tutarı %25’ten %10 a indirildi. Yani 300 bin TL değerindeki bir evi cebinizde 30 bin TL varsa alabilirsiniz. Sıfır yapılmış ilk el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz şeklinde bir çözüm de sunulacaktır. En uzun vade ise  15 yıla kadar vade  olacaktır.

halkbankasi yeni konut örnek kredi

İkinci El Konut Kredisi

Sıfır yerine ikinci el konut alacak olanlara da bu zor dönemde Ziraat Bankası, 12 ay ödemesiz %10 peşinat ve 15 yıla varan vade ile ikinci el kullanılmış konut alma imkanı sunuyor. Yeni-sıfır konut almayacak olan herkes bu imkandan faydalanabilir. Bu konut kredisi mevcut piyasadan en az %20 daha avantajlı bir orana sahip durumda.

halkbank ikinciel konut örnek kredi

Yapılandırma İmkanı

Bu yeni konut kredisi oranları yeni ve ikinci el konut alacak vatandaşlara sunuluyor. Konut kredisi olup cazip oranlarla yapılandırmak isteyen ve yapılandırma yapacak vatandaşları kapsayıp kapsamadığı henüz açıklanmadı.

Başvurular

Yeni oranlı ve avantajlı Halk Bankası konut kredisi başvuruları 2 Haziran 2020 tarihinde Halk Bankası şubelerinden alınacaktır. EN yakın banka şubesine giderek bu tarihi fırsatı değerlendirebilirsiniz.

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...