Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu

Gürsoy Vakfı , ülkemizde başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapan köklü kurumların başında geliyor. 2020-2021 yılı için de  üniversite öğrencilerine burs başvuruları alınacaktır. Bu güne kadar binlerce öğrenciye vakıf tarafından nakit destek verilmiştir. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Gürsoy Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır. Burs miktarı 300TL ile 750TL arasında olacaktır.

Burs Şartları

Gürsoy Vakfı bursuna başvurmanız için aşağıdaki şartlara haiz olmanız gerekmektedir:

  • Yurt içindeki eğitim kurumlarında ön lisans ve Lisans seviyesinde,  tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı öğrenciler burstan yararlanabilir.
  • Vakıf yönetimi tarafından aksi duyurulmadıkça, yüksek lisans öğrenim bursu verilmemektedir.
  • Yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için burs imkanı bulunmamaktadır.
  • T.C. Vatandaşı olmak.
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak.
  • Devlet üniversitelerini kazanmış olmak (Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır.
  • Farklı kurumlardan alınan burslar, başvurunuza engel teşkil etmez.

Başvuru Tarihi:

Gürsoy Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını her yıl 1 Ağustos ve 30 Eylül Tarihleri arasında alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir. Ara sınıflar da burs başvurusunda bulunabilirler. Aynı aileden birden çok kardeş başvurabilir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 500-750 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

Başvuruda bulunmak isteyen lise ve üniversite öğrencileri başvuru tarihi aralığında vakıf sitesine girip kayıt açtıktan sonra online olarak başvuruda bulunmak zorundadır.

http://www.gursoyvakfi.org/#!/sss

Başvuru Sonuçları

Başvurular Gürsoy Vakfı Burs Komisyonunca değerlendirilerek uygun görülenler mülakata çağırılır. Mülakat sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencilerden online başvuru sırasında verdikleri bilgileri teyit eden belgeler talep edilir. Burs başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenciler bilgilendirilir ve  ilk burs ödemeleri 15 Ekim de hesaplarına yatırılır. Burs başvurusu olumsuz sonuçlananlara ayrıca bilgi verilmez.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir