Google Play Abonelik İptali – BekçiAlımı

Google Play Abonelik İptali

Google Play Store, içerisinde milyonlarca uygulama bulunduran bir Android marketidir. Bütün Android destekli teknolojik cihazlarda kullanılabilmektedir. Bu Android marketi aracılığıyla sağlık, video, müzik, arkadaşlık, oyun vb. kategorilerdeki uygulamalar ücret karşılığında premium hizmetler ve özellikler alma seçeneklerini sunmaktadır. Satın aldığınız abonelik şartlarına göre ödemeler, haftalık, aylık ve yıllık yenileme dönemlerinde alınmaktadır. Google Play abonelik iptali işlemi yapmadığınız sürece abonelikler, otomatik olarak yenilenmektedir. Dolayısıyla kullanmama durumunda bile aboneliklerden bildirim almaya ve ücret ödemesi yapmaya devam edersiniz. Google Play abonelik iptali işlemi Android ve bilgisayarlar için olmak üzere iki farklı yol ile yapılabilmektedir.

Google Play Bilgisayar ile Abonelik İptali

Google Play abonelik iptali işlemini dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu işlem için abonelikler bölümüne girip aşağıda anlattığımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Herhangi bir aboneliğinizi iptal ettiğiniz durumlarda, aboneliğe erişiminizi geçerli fatura döneminin sonunda kaybedersiniz. Bilgisayar yardımı ile abonelik iptali için sırasıyla;

 • google.com websitesine girin.
 • Hesabınıza giriş yapın. Ayrıca hesabınızın iptal etmek istediğiniz abonelik hesabı olduğunu kontrol edin.
 • Uygulamanın yüklemesini kaldırmadığınızdan emin olun. Yüklemesi kaldırılan uygulamaların abonelikleri iptal edilemez. Çünkü silinen uygulamaların abonelikleri, ay sonunda iptal edilmektedir.
 • Sol tarafta bulunan Aboneliklerim sekmesine tıklayın.
 • İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin.
 • Yönet’e tıklayın, ardından Aboneliği İptal Et’i tıklayın. (Burada ödemeleri duraklatma seçeneği de mevcuttur. Eğer hesabınızı dondurmak isterseniz, bu seçeneği seçerek hesabınızı dondurabilirsiniz.)
 • Karşınıza bir onay metni (pop-up) gelecek. Bu onay metninde Evet’i tıklayın.

Bu işlemleri doğru bir biçimde yaptığınız sürece aboneliğiniz iptal edilecektir. Eğer işlemlerin uygulanması esnasında bir problem ile karşılaşırsanız, bu problemi Google yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. Google tarafından geçmişteki abonelikleriniz için geri ödeme yapılamamaktadır.

Google Play Abonelik İptali

Android ile Abonelik İptali

Az önce bahsettiğimiz işlemleri, bilgisayar yerine farklı Android cihazlarından yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir Android cihazında sırasıyla;

 • Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Play Store’u açın.
 • İptal etmek istediğiniz aboneliğin olduğu hesabı açın.
 • Menü’ye tıklayın, ardından Abonelikler sekmesine dokunun.
 • İptal etmek istediğiniz abonelikleri seçin ve Aboneliği iptal et seçeneğine dokunun.
 • Size Google Play Store tarafından verilen talimatları uygulayın.

Bilgisayar ile ilgili yaptığımız uyarıları Android cihazlar için de yapmamız gerekmektedir. Aboneliğinizin olduğu bir uygulama Google Play Store’dan kaldırılırsa, bu uygulamayla ilgili daha sonraki abonelikleriniz iptal edilir. Ancak daha önceki abonelikleriniz için asla geri ödeme yapılamaz. Şunu unutmayın: ‘‘Uygulamanın yüklemesini kaldırdığınızda Google Play abonelik  iptali yapmış olmazsınız.’’ Yeni düzenleme ile artık abonelik iptalleri digital olarak yapılabilecek ilginizi çekiyorsa TIKLAYINIZ.

 

Yazar: Musa GENÇ

Elektrik-elektronik mezunuyum. Uygun zamanlarda ilgilendiğim alanlarda içerik üretiyorum. Makalelerimi yazarken dil bilgisine, imla kurallarına ve doğru verilere ulaşmaya özen gösteriyorum. En güncel yazılarım ve makalelerimle sizlere bilgiler sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir