Gönüllü Hareketi Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Gönüllü Hareketi Burs Başvurusu

Gönüllü Hareketi Derneği 2009 yılında, gönüllülük esasıyla yola çıkarak bireylerin potansiyellerini toplumsal ihtiyaç ve sorunları çözmeye yönlendirmeyi hedeflemektedir. Bireylerin gönüllü olarak katılım gösterebilecekleri programlar ile toplumda fırsat eşitliğine vurgu yapan dernek çeşitli burslar vermektedir. Gönüllü Hareketi burs başvurusu şartlarını sağlayan kişiler bursa başvuru yapabilir. Peki Gönüllü Hareketi Bursu nedir, bursa kimler başvurabilir, ne zaman ve nasıl başvuru yapılır?

Gönüllü Hareketi Burs Başvurusu Nedir?

Gönüllü Hareketi Derneği tarafından verilen burslar bireysel ve kurumsal bağışçıların katkısıyla verilmektedir. Burslar gerekli şartları sağlayan başvurular içerisinden Gönüllü Hareketi Derneği Komitesi tarafından seçilir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler aylık 250 TL bursa alacaklardır. Burs tutarı bursiyerin banka hesabına yatırılır. Burs dönemi Ekim ayı ile başlayarak Haziran’da sona eren 9 aylık dönemdir. Önceki dönem bursiyerleri, gerekli şartları taşımaya devam ettiği sürece bursa için lazım olan belgeleri sunarak burs almaya devam edebilir. 2020 eğitim öğretim yılında Gönüllü Hareketi burs başvurusu yapmak isteyen adayların, Gönüllü Hareketi tarafından istenen şartları sağlaması gerekmektedir.

Gönüllülük Hareketi Burs Başvurusu Şartları ve Başvuru Süreci

Burs başvurusu yapan kişilerde aranan en temel şartlar adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve herhangi bir üniversitede örgün lisans eğitimine devam eden maddi desteğe ihtiyaç duymasıdır. Bu şartları karşılayan her öğrenci Gönüllülük Hareketi burs başvurusu yapabilir. Adayların Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) dışında herhangi bir kamu ve özel kuruluştan burs almaması gerekmektedir. Burs talep eden bursiyer adaylarının doğum yerinin Bursa olması ve lise öğrenimlerini Bursa’da tamamlamış olmaları şartı mevcuttur. Ayrıca bursiyerler her ay iki saatlik gönüllü faaliyete katılarak bu faaliyetleri Gönüllülük Hareketi Derneği Komitesi’ne bildirmekle yükümlüdür. Bu nedenle adayların gönüllülük hareketlerine ilgi duymaları beklenmektedir. Burs başvuruları derneğin web sitesi üzerinden online şekilde yapılmaktadır. Başvurular yapıldıktan sonra Gönüllülük Hareketi Derneği Burs Komitesi yapılan bu başvuruları değerlendirerek diğer tur için eleme yapmaktadır. Sonuçlar ikinci değerlendirmeye hak kazanan adaylara bildirilir ve bursiyer adaylarından gerekli belgeler istenir. Belgeler teslim edildikten sonra yapılan son değerlendirme sonucunda burs almaya hak kazananlar nihai olarak belirlenir. Süreç sırasında sabırlı bir şekilde bekleyerek umudumuzu korumalıyız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir