Göğüs Pompası – BekçiAlımı

Göğüs Pompası

Anne olmak her kadının hayalidir. Bebeğini kucağına almak, annelik duygusunu tatmak, mutlu bir aile kurmak belki de dünyanın en kutsal duygusudur. Annelik oldukça kutsal bir müessese olmasına karşılık oldukça da zordur. Doğum için 9 ay beklemek ve ardından bebeğini kucağına almak çok güzel bir duygu olsa da, bebeğin bakımı dünyanın en zor ve en önemli işlerinden birisidir. Bebek bakımında en önemlisi, emzirme kalitesidir. Anne ne kadar iyi beslenir ve kendisine ne kadar iyi bakarsa, bebek de o kadar iyi emer. Ancak bazı anneler de sütten kesilme gibi problemler yaşanmaktadır. Göğüs, emzirirken bebeğin yanlış emmesi veya bazı hastalıklardan dolayı fazla acı vermeye başlar. Emzirmenin gerekliliği de ortadır.

Yukarıda bahsettiğimiz duruma bir çözüm önerisi sunulmuştur.Göğüs pompasışeklinde adlandırılan aparat sayesinde, yumuşak dokunuşlarla bebeğe göğüsten süt çekilebilmektedir. Göğüs pompası, bebeğim emzirmesine benzer bir hareketle, süt haznesine (biberon) sütü çekmektedir. Böylece biberonda, dünyanın en yararlı besinlerinden birisi olan anne sütü çekilmektedir. Göğüs pompasısayesinde, emzirme konusunda sıkıntı yaşayan anneler, bu sorunlarından kolaylıkla kurtulabilmektedirler. Bu aparat, bebeğin sütü içmesi için de özel tasarlanmıştır. Bebeğin diş yapısına uygun olarak tasarlanan göğüs pompası sayesinde, bebek dudakları ve dişleri herhangi bir darbe almadan anne sütünü afiyetle içebilmektedir. Göğüs pompası, her annenin tercih edebileceği standartlarda üretilmiştir. Hijyen konusuna hassasiyet gösteren üretici firma, annenin ve bebeğin mikroplardan korunarak sağlıklı bir şekilde işlevini görebilmektedir.

Emzirme konusunda problem yaşayan anneler, göğüs pompasını gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Göğsü tahriş etmeden sütü biberona dolduran bu aparat, anneler ve bebekler için özenle hazırlanarak satışa sunulmuştur.

Göğüs Pompası Ne İşe Yarar?

Bebekler, dünyanın en masum canlılarıdır. Annelik ise; dünyanın en güzel duygusu… Anneler, bebeklerine her şeyden daha iyi bakmak isterler. Ancak bazen anneler, sütünü bebeklere içirmekte zorlanabilirler. Bazı durumlarda hamilelik sonrası göğüste tahribat meydana gelebilmektedir. Bu sebeple hem bebeğe hastalık bulaşmaması hem annedeki tahribatın artmaması için, anne sütü ihtiyacı, bebeğe farklı besinlerle verilmektedir. Ancak bu durum bebeğin gelişimi açısından oldukça zararlıdır. İlk 6 ay, bebeğin mutlaka anne sütünü içmesi gerekir. Anne sütünü bebeğe, anne ve bebek zarar görmeden içirmenin ise; artık daha farklı ve kolay bir yolu bulunmaktadır.

Anne sütünü, göğüsten çeken göğüs pompası, annenin göğsünün tahriş olmadan bebeğe süt verme imkânı yaratmaktadır. Wee Baby manuel göğüs pompasısayesinde, süt pompanın biberon kısmına yavaş yavaş dolar. Aynı bir bebeğin emişi hissini yaratan pompa, annelerin gönülleri rahat bir şekilde bebeklerini beslemesi için üretilmiştir. Wee Baby göğüs pompası, bebeklerin ağız ve diş yapısına uygun olarak üretilen biberon sayesinde, bebeklere kolayca süt içirebilme özelliğine sahip olarak üretilmiş muhteşem bir üründür. Anne, manuel özelliği sayesinde, göğüs pompasının pompa kısmını, hafif dokunuşlarla bastırarak sütün akmasını sağlamaktadır. Bu sayede annenin de canı yanmamaktadır. Herhangi bir tahribat meydana gelmeden, süt biberona doldurulabilmektedir. Bu ürün, aynı zamanda muadillerine göre oldukça hesaplı bulunmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Göğüs Pompasının Yararları

Tüm duyguların en kutsalı ve en birincisidir annelik duygusu. Bu duyguyu yaşamak, her kadının hayalidir. Bu kutsal duyguyu yaşamak ne denli güzelse; anne olduktan sonra bebeğin bakımı da bir o kadar zahmetlidir. Her anne bebeğinin en iyisine layık olduğunu düşünür. Tabii ki bebeğin büyümesinde en etkili yöntem, emzirmedir. Anne sütü, besinlerin en değerlisidir ve bebeğin belli bir süre boyunca anne sütünü içmesi, onun gelişimi bakımından çok önemlidir. Bu kutsal görevi layığıyla yapmak isteyen annelerde, bazen emzirme problemi oluşabilir. Emzirme sorununun birçok sebebi olabilir. Ancak sorun ortaktır; “göğüste tahriş nedeniyle emzirememe.”

Tahriş olmuş göğüste, annenin bebeği emzirmesi oldukça güçtür. Hem annenin canı yanar hem bebek emmek istemez hem bebeğe hastalık geçmesi söz konusudur. Bu sebeple bu tür durumlarda kullanılabilecek muhteşem bir ürün icat edilmiştir. Mamajoo çekim ayarlı manuel göğüs pompası, göğsün yumuşak dokunuşlarla, tahriş olmadan ve can yanmadan sütün hazneye çekilmesini sağlar. Bu ürünün avantajı, manuel oluşu ve çekim ayarının yapılabilmesidir. Ayrıca bebeği memeye alıştırmak istemeyen anneler, biberon haznesini kullanarak, doğrudan anne sütüyle çocuklarını besleyebilmektedirler. Mamajoo çekim ayarlı manuel göğüs pompası, bebeğin ağız ve diş sağlığına zarar vermeyecek yapıda özenle üretilmiş ve satışa sunulmuştur. Kaliteli plastikten yapılan bu ürün, koku da barındırmamaktadır. Besinlerin en değerlisi olan anne sütü, bebeğe ilk 6 ay mutlaka verilmelidir ve bunu emzirerek yapamayan anneler ve bebekler eksiklik hissetmesin diye; göğüs pompası hizmete sunulmuştur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir