Gmail Gelen Kutusu Hakkında – BekçiAlımı

Gmail Gelen Kutusu Hakkında

Gmail, Google tarafından sunulan dünyanın en çok tercih edilen ücretsiz e-posta servisidir. Tamamen ücretsiz olan Gmail, ülkemizde en çok tercih edilen mail sağlayıcılarının başında gelmektedir. Özellikle android telefon kullanımın artması ile gmail hesap alma gerekliliği, Gmail sisteminin ülkemizde milyonlarca mobil telefon kullanıcısı sayısına ulaşmasını sağlamıştır. Gmail gelen kutusu üzerinden e-postaların yönetimi, mail gönderme ve birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gmail Gelen Kutusu Açmak

Gmail gelen kutusu açmanız için öncelikle gmaile kayıt olmanız gerekmektedir. Gmaile kaydolmak için android cihazlarından hesap yönetimi üzerinden işlem yapabilir ya da internet tarayıcınızdan gmail ana sitesine giderek kolaylıkla eşsiz bir gmail hesabı açabilirsiniz.

Gmail hesabı açabilmeniz için eşsiz bir kullanıcı adı, cep telefonu numarası ve kendi bilgileriniz yeterlidir. Doğum tarihinizi tam ve doğru vermek zorunda değilsiniz fakat hesabınızı kurtarmanız gerekirse ya da şifrenizi unutursanız kişisel bilgileriniz gerekecektir.

Gelen Kutusu Nerede

Gmail hesabınızı açıp kendi kişisel bilgileriniz ile giriş yaptığınızda gmail gelen kutusu sizi karşılayacaktır. Yine sol taraftaki menüden kolaylıkla gelen kutunuza bakabilir ve maillerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu kısımda gelen e-posta sayınız da gözükmektedir.

Gelen Kutusu Temizleme

Google muhteşem bir istenmeyen yani spam posta filtresi kullanmaktadır. Böylece gmail kullanırken istenmeyen ve reklam mailleri almazsınız. Yine de gelen kutunuzu boşaltmak ve temizlemek isterseniz yapmanız gereken sol üst taraftan tüm postaları ya da istediklerinizi seçip yapılmasını istediğiniz işi -spama gönder, sil, arşivle- işaretlemektir.

Gelen Kutusu Düzenleme

Gmail gelen kutusuna çeki düzen vermek isterseniz yapmanız gereken her şey elinizin altında ekranda yer almaktadır. Dilediğiniz mailleri spam yapabilir ve bir daha görmeyebilir, istediklerinize etiket verip anında en öne çıkmasını sağlayabilir ya da okuduysanız bile okunmamış işaretleyip yıldız verebilirsiniz. Önemli postalarınız böylece her zaman karşınızda olur. Bunların hepsi ana ekrandan ayarlanmaktadır. Kategorize mailler, tanıtımlar ve daha fazlası için gmail sitesine gidebilir hesabınıza bakabilirsiniz.

Gelen Kutusuna Giriş

Gmail e-posta hesabınıza giriş yaparak gelen kutusuna ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilir eğer açtıysanız ikili koruma için size iletilen SMS ya da mobil onay ekranına izin verebilirsiniz. Tüm bu hizmetlerin Google tarafından ücretsiz sunulduğunu, bunun karşılığında verilerinizin işlendiğini lütfen unutmayın.

Kaynak: http://emailkaydolma.com

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir