Girişimcilik Vakfı Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Girişimcilik Vakfı Burs Başvurusu

Girişimcilik Vakfı , ülkemizde başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapan köklü kurumların başında geliyor. 2020-2021 yılı için de içinde girişimci ruhu olan gençlerin burs başvuruları alınacaktır. 2014 yılında yola çıkan Girvak, fikri olan olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Girişimcilik Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmaktadır. Son başvuru zamanı 12-07-2020 tarihidir.

Burs Şartları

Girişimcilik Vakfı bursuna başvurmanız için aşağıdaki şartlara haiz olmanız gerekmektedir:

  • Yurt içindeki eğitim kurumlarında ön lisans ve Lisans seviyesinde,  tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı öğrenciler burstan yararlanabilir.
  • Vakıf yönetimi tarafından aksi duyurulmadıkça, yüksek lisans öğrenim bursu verilmemektedir.
  • Yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için burs imkanı bulunmamaktadır.
  • T.C. Vatandaşı olmak.
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak.
  • Devlet üniversitelerini kazanmış olmak (Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır.
  • Farklı kurumlardan alınan burslar, başvurunuza engel teşkil etmez.

Başvuru Tarihi:

Girişimcilik Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını başladığını belirtti.  Burs, karşılıksız verilmektedir. Ara sınıflar da burs başvurusunda bulunabilirler. Aynı aileden birden çok kardeş başvurabilir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan kişiye farklı tutarlarda aylık nakdi yardım yapmaktadır. 500 tl ve 750 tl arası 12 ay burs sağlanmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

Başvuruda bulunmak isteyen lise ve üniversite öğrencileri başvuru tarihi aralığında vakıf sitesine girip kayıt açtıktan sonra online olarak başvuruda bulunmak zorundadır.

https://girvak.bonapply.com/kayit-ol

Başvuru Sonuçları

Başvuru süresi tamamlandıktan sonra tüm başvuruları toplu olarak değerlendirme yapacağız ve sonuçları 13 Temmuz sonrasında açıklanacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir