Garanti Bankası Sim Bloke Kaldırma – BekçiAlımı

Garanti Bankası Sim Bloke Kaldırma

Müşteri odaklı çalışma yapısı ile Garanti BBVA dijital yeniliklere açık bir banka olarak bilinmektedir.  Birçok alanda sektöründe öncü olan banka müşterilerin taleplerine en hızlı şekilde refleks gösterebilmek için çaba sarf etmektedir. Buna yönelik olarak güvenlik  ağına da önem veren Garanti BBVA sim kartınızı değiştirmeniz veya başka bir operatöre geçmeniz durumunda sim kartınızı bloke etmektedir. Böylece herhangi bir hırsızlık, illegal para transferi ve diğer çalıntı işlemlerinin önüne geçmektedir.  Eğer sim kartınızı, operatörünüzü değiştirdiyseniz veya telefonunuzu çaldırdıysanız telefonunuzu işlemlere yeniden açabilmek için SIM kart blokesini kaldırmanız gerekmektedir. Peki Garanti BBVA sim bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Garanti BBVA Sim Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bankası tarafından size imzalatılan hizmet sözleşmesine göre sahibi olduğunuz kartın sim blokesi aktif hale gelirse kartı kullanmak için SIM kart blokesini kaldırmanız gerekmektedir. Garanti BBVA böyle bir önlem alarak aslında müşterilerini korumaya almakta, herhangi bir çalıntı durumuna karşı önlem almaktadır. Sim kartı blokenizi kaldırıp kartınızı bir daha kullanılabilir hale getirir ve telefon işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.  Sim kartınızın blokesini kaldırmak için en yakın Garanti BBVA şubesine gidebilirsiniz. Eğer Garanti BBVA şubesine gitmek istemiyorsanız işleminizi bir ATM aracılığıyla yapabilirsiniz. İşlemleri oturduğunuz yerden, rahatça yapmak istiyorsanız da Garanti BBVA müşteri hizmetlerini arayarak sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz Müşteri hizmetleri aracılığıyla sim bloke kaldırma işlemi adımları için aşağıdaki başlıkta anlatılan adımları takip edin.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Garanti BBVA müşteri hizmetleri aracılığıyla sim blokenizi kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sadece birkaç dakika içinde sim blokenizi kaldırabilirsiniz.

  • Garanti BBVA müşteri hizmetlerini arayın.
  • Müşteri hizmetleri numarası 444 0 333’tür.
  • Bağlandığınız müşteri temsilcisine durumu aktarın ve sim kartınızın bloke olduğunu belirtin.
  • Bazı onayları vermeniz gerekmektedir. Bu onayları verdikten sonra yeniden telefon numarası tanımlaması veya operatör değişikliği durumunuzu kayıt altına aldırırsınız.

Güvenlik ile ilgili bir durum söz konusu olmadığı müddetçe birkaç dakika içinde sim blokeniz açılır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir