FUE Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler – BekçiAlımı

FUE Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

FUE saç ekimi, 2002 yılında ortaya atılan ve oldukça başarılı bir saç ekim operasyonu çeşididir. Dünyada oldukça yaygın olarak kullanılır ve ağrısız, acısız aşamaları olan bir saç ekim türüdür. Ancak, FUE tekniğinin de bazı zor aşamaları vardır. Bunlara en iyi örnek; tekniğin kendidir. Çünkü, bu tekniği bilmeyen bir doktor aracılığı ile yaptırırsanız, teknik ne kadar iyi olursa olsun, başarısız bir operasyon geçirmiş olursunuz. Unutmayın, FUE tekniğinin kullanarak birçok merkez sertifikasız saç ekimi yapıyor. Lütfen, FUE gibi ekim tekniklerini bilen bir saç ekim merkezlerine yaptırın.

FUE Saç Ekimi Tasarımı ve Ön Saç Çizgisi

FUE tekniği ile saç ekimi ve ön saç çizgisi sorunsuz şekilde belirlenebilir. Ayrıca, bu teknik ile ön saç çizgisinin doğru çizilmesi ve doğru bir şekilde kanalların açılması gerekmektedir. Aksi taktirde, FUE tekniğin başarısız bir saç ekim türü olabilir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi’nin Avantajları

FUE saç ekiminin yöntemleri arasında çok sayıda avantajları da yer alıyor. Bu avantajlara örnek verecek olursak;

  • FUE, dünyada en çok kullanılan ve en çok bahsedilen saç ekim çeşidi olarak bilinmektedir.
  • FUE saç ekimi ile ense bölgesindeki sert, kuvvetli kıllar ile ekim yapılır.
  • Saç operasyonu sonrasında %99 iz kalmaz ve çabuk iyileşmesi ile bilinen bir tekniktir.
  • FUE yöntemi, sadece ense kılları ile ekimi değil, vücudun birçok bölgesindeki kıllar ile ekim yapmaya katkı sağlayan bir tekniktir.
  • FUE tekniği ile ekilen saçlar, diğer saçlara zarar vermez, aksine oldukça yarayışlıdır.

Bunların yanı sıra, saç ekim operasyonları tam 3 aşamadan meydana gelir. Bu aşamalar; ekilecek saç köklerinin belirlenmesi ve toplanması, ekilecek kanalların dikkatli bir şekilde açılması ve son olarak saç köklerinin belirlenen bölgelere ekilmesi.

FUE Saç Ekimi Yöntemi ile Saç Ekimi Öncesi

FUE saç ekimi yöntemi ile saçlarınıza kavuşmadan önce bazı yöntemleri araştırmalısınız. Örneğin; araştırmaya saç ekim merkezlerinden başlamalı ve saç ekimi yaptıracağınız doktorlar ile ayrıntılı şekilde görüşmeler yapmalısınız. Aksi taktirde, beklemediğiniz sorunlara yol açabilir, sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Yöntemi ile Saç Ekimi Sonrası

FUE tekniği ile ekilen saçlarınızı korumak tamamen sizin elinizde. Saçlarınıza ve saç köklerinize ne kadar iyi bakarsanız, o kadar doğal ve temiz bir saç yapınız büyüyebilir. Bunun için yine doktor muayenelerine gitmeli, olası durumlarda kan testleri ve uygulamalı testler yaptırmalısınız.

Not: Doktor ve kullanılan tekniğin profesyonelliğine göre saçlarınız %95 oranında büyüme gösterir.

FUE Saç Ekimi İşleminde Fiyat Belirleme

FUE gibi ünlü saç ekimi çeşidinde belli bir fiyat yoktur. Fiyatlandırma tamamen operasyona girecek kişinin saç yapısına ve kıl yapısına göre değişiklik gösterir. Fiyatlandırma da en büyük etken, hastanın kıl kökleri olarak bilinmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir