Fiziki Parkur Sınavına ve Sonuçlarına İtiraz

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adayların girdikleri sınavların ikincisi fiziki yeterlilik parkur sınavıdır. Bekçi adayları parkur sınavından en az 60 puan almak zorundadır. Bunun için de her yıl parkur süresi ve durumu açıklanır. Bekçi adayları bu kurallara ve süreye göre parkur sınavına alınırlar. Parkur sınavına girecek olan bekçi adayları önceden parkur alanında deneme ya da çalışma yapamazlar. Bu nedenle önceden hazırlıklarını yapmış olmaları, kondisyon ve parkur bilgisi olarak dolu olmaları gerekmektedir.

Parkur sınavlarının sonuna yaklaşıldığı bu günlerde bekçi adaylarınan bize gelen soruların bir kısmını fiziki parkur sınavına, alanına veya sonucuna nasıl itiraz edebilecekleri hususu oluşturmaktadır. Parkur sınavının yapılacağı alanın fiziki yapısı, zeminin kaygan ya da farklı yapıda olması vb hususları polis okullarının fiziki şartlarına göre düzenlenmektedir. Yani bu hususta adayların itiraz edebilecekleri bir durum yoktur. Sınav sonrası aldığınız puan ya da saniyeye o an itiraz edip video kaydından  tekrar incelenmesini talep edebilirsiniz. Sınav sonrası kesinleşen puanınız ya da daha sonra Polis Akademisi tarafından açıklanacak olan parkur puanınız için ise yapılacak bir çözüm yolu maalesef yok. Bu nedenle imkanlar ölçüsünde hazırlıklı olmanız ve parkura bilinçli girmeniz çok önemlidir.

 

Bu makale ile alakalı toplam 38 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

38
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Umut
Ziyaretçi
Umut

Sa. Admin arkadasim ayin 14unde parkura girecekti ama 15inde sandigi icin katilamadi yarin katilabilirmi yoksa sansi kalmadimi

Umut
Ziyaretçi
Umut

Ne kadar cabuk cevaplarsan o kadar iyi

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Admin sınavdan 50 puan parkurdan 90 puan aldım atanma durumum sence nedir.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Admin bütün bekçi adaylarına sözlü mülakata girmeden önce şuan yani ön güvenlik soruşturması yapılıyor mu.?

hasan yahya
Ziyaretçi
hasan yahya

Admin 71 sınav puanı 48 saniyede parkuru yaptım sence kazanma sanşım varmı mülakat ile. parkur kötü geldi

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin yas siniri 31den gun almamis olmak dimi

emre
Ziyaretçi
emre

polis okulunda memurlar 25 inci donem ilani biter sonrasinda yine bekci ilani gelir dedi ne denli dogru bilemem ama buda yine mart nisani buluyo hyrlisi artik ben parkurda 50 ile elendim ki sag dizimde patella da odem vardi o halde girdim olmadi malesef kismetse seneye artik

burk
Ziyaretçi
burk

Ben parkuru 46 sn’de yaptım.sıcrama tahtasında 6 defa atladım yanlışlıkla.parkurdan sonra heyetten bir polis beni çağırıp önündeki kağıta imza attırdı ve kimliğimi verdi.gectin veya kaldın diye birsey söylemedi.fakat bazi yerlerde sinavdan sonra imza atanlar kaldı diye bir söylenti oldu sizcr bu nedir böyle birsey varmıdır ????

Bekçi adayı *
Ziyaretçi
Bekçi adayı *

Merhaba admin bekçilik sınavından 70 parkurdan 90 aldım puanlamam sizce nasl

Ali
Ziyaretçi
Ali

Mülakat tarihi için 1. Dönemler 2.dönem bekçi adaylarının fiziki parkur sınavını bekler mi acana??

Eyüp bulut
Ziyaretçi
Eyüp bulut

Sözlü mülakatlar nerede oluyor.olduğumuz şehirde mi yoksa ankarada mı

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Sizce mülakat tahminen ne zaman olur?

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Basvurlar bu sene gene ekim kasim gibi yaziyo kamu sitelerinde kesin bu sene olmaz dimi. Bide ben simdi 29 yasindayim ocakta 30 olucak 31den gun almamis olucam ozaman gene basvuru yapabilirim dimi

Fuat Ateşsaçan
Ziyaretçi
Fuat Ateşsaçan

Sınav ve fiziki parkurda alınan puanlar ne kadar önemli? Sözlü Mülakatta bunlara bakacaklar mıdır?

Tlga KARAMAN
Ziyaretçi
Tlga KARAMAN

fiziki yeterlilik sınavına giren kişi sayısı için bi polis memuru 75000 kişi demişti. Sizce Bu sayı gerçeği yansıtıyormu ?

mert
Ziyaretçi
mert

admin merhaba;
ben ayın 22 de parkura girdim 49 sn bitirdiğim için elendim elim kırık olduğu için ayın 1ne kadar raporluyum.
parkura girmeden bir gün önce yani ayın21 de samsun 19mayıs pmyo müdürlüğünü arayıp durumumu anlattım fiziki parkur günümü değiştirmek son güne almak istiyorum dedim onlarda dilekçe yazıp raporunuz ile mail atın dediler yaptım gönderdim ertelenip ertelenmediğini öğrenemediğim için 22de gidip sordurdum değişiklik yapılmamış ya spora kırık elle girersin yada direk eleriz dediler. benim buna itiraz etme şansım var mı ? mailim herşeyim duruyor 29 erteleseler rahat geçerdim. cevap verirsen sevinirim.