Fiziki Parkur Sınavına Gireceklere Tavsiyeler – BekçiAlımı

Fiziki Parkur Sınavına Gireceklere Tavsiyeler

Bekçilik fiziki yeterlilik parkuru sınavları yapılmaya devam ediyor. Bizden yardım ve tavsiye isteyen adaylar oluyor. Değerli bir bekçi arkadaşımızın yazdıklarını -Durak A.- aynen sizinle paylaşıyoruz.

 1. Bir iki gün önceden spora gitmeyin deneme yapmayın olası durumlara karşı önlem.
 2. Öncelikle tam tok olmayın sabah güzel bir kahvaltı yapın ve o kahvaltıyla gidin.
 3. KESİNLİKLE Yanınızda bir parça çikolata olsun parkura size sıra gelmeden 5 dk öncesinden tüketin (Takladan sonra olası baş dönemlerine karşılık.)
 4. Sağlam spor ayakkabısı tercih edin gerekirse 1 numara küçük olsun ayağınızı rahatsız etmeyecek şekilde bağlayın. Kauçuk taban tercihiniz olsun.
 5. Koşu esnasında asla ve asla saniyeyi düşünmeyin hedefiniz daima parkuru temiz şekilde bitirmek olsun.
 6. HATA YAPTIGINIZ VAKİT MORAL BOZMAYIN VE İNANMAKTAN VAZ GEÇMEYİN.
 7. Fotosele doğru uzaranak bitirmeye calısmayın alt kısma denk gelir görmez ve saniye devam eder buda 40 olacak ise 43, 45 olacak ise 48 hatta elenmeyr kadar gidebilir.
 8. Orada elenen arkadaşları kafanıza takmayın moral bozmayın parkuru gözünüzde büyütmeyin.
 9. Sakalla gidenlere bişey demiyorlar.
 10. İçeriye telefon kesinlikle alınmıyo ama girişte emniyetteki arkadaşlar emanet olarak alıyolar .
 11. Alfabetik sıraya göre parkura alıyorlar .
 12. Sabah saat 8 de giren gruplar en geç 2-3 gibi çıkıyorlar. 
 13. 1 de girenler de en geç 7-8 gibi çıkarlar .
 14. İçeride çok beklediğiniz için yanınıza ya atıştırmalık bişeyler alın yada para alın kantinden bişeyler alırsınız.
 15. Çoğu parkur kaymıyor .
 16. Çıplak ayak her zaman avantaj sağlıyor.
 17. Komisyonlar genelde iyi güler yüzlü insanlar.

EVET ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ OLARAK SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLERİM

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

38 Soru Cevaplandı

 1. Çıplak ayak kesinlikle avantaj.
  Gecen girdiğimdw çıplak ayakla girdim 44 sn. Bu kez ayakkabıyla zar zor 47 de bitirdim

 2. fiziki parkur hangi tarihte sona eriyor. ?

 3. Arkadaslae bugun nigde pomemde girdim carsamba gunu parkur denemesinde belı sakatladım giricegim saate kadar belim duzelmesi ne kosabılıyordum ne zıplayabılıyordum acılden agrı kesıcı vurdurdum iceriye 12 de girdik 1 yazıyor ama gidip sansınızı deneyim ben icerden cıktımgda 3 dü milletin daha yeni evrak teslımı oluyodu o yuzden saati bekleyin sonuc olarak kendımı yırta yırta o bel agrısyla 45 yaptım kesınlıkle oarkua gitmeyim 2 3 kala o sakatlıgıj sitresi bitirir sizi çok çektim parkırda btütlcek jic bise yok 100 kısı iceri girdik 25 kişi gecti 75 kaldı ortafa bise yokkken kaldılar heyecan yapmayın ben bu bel agrısıyla yaptıysak her sekılde yaparszınız hayırlısı olsun

 4. Ayın 28.inde sarıyere gitcem hakkımızda hayırlısı olsun bakalım

 5. Yeterlilik sınavını kaçırınca bir hak talep edebiliyor muyuz

 6. Admin sınavı gectim ama bana herhangi bir belge verilmedi gectim kaldım die internetten gecip kaldımıza dair bir belge cıksıtısı verilecekmiş bize mülakata gitmeden?

 7. Yazılı sınavdan ve parkurdan düşük puan alanın geçme olasılığı bu dönemde çok zor olacağını düşünüyorum. Yazılı 57 parkur 60 puan … sözlüye girmeye gerek var mi diye düşünüyorum açıkçası. Sizce değer mi girmeye?…

 8. admin sözlü mülakat tahmini ne zaman olur

 9. Admin bu en son ki sağlık taramasında röntgen çekiliyor mu özellikle bacak bölgesine. Daha önce girenlerden böyle bi bilgi var mı ?

  • Evet çekilir.

  • O zaman şöyle sorayım benim yaklaşık 5 ay önce dizim döndü yani döndüğünü doktora gidince öğrendim. Doktor ameliyata gerek yok seri bandaj verdi üç hafta tak dedi sonra kontrole gittim egzersiz verdi. Şu an birşey yok parkur sınavını 37 saniyede bitirdim.
   Çekilecek röntgende bacağımın durumu sıkıntı olur mu?

  • Sorun olmaz kanısındayım

 10. Tahmini ne zaman duyuru yapılır sözlü mülakat duyurusu?

 11. admin merhaba yazili dan 68 aldım fiziki parkurda 47 yaptım sizce nasıl

 12. Fiziki parkur son gün ne zaman ?

 13. parkurda elenenlere bir belge veriyorlar o anda parkurdan başarıyla geçenler sadece kimliğini alıp çıkıyor.Her 100 kişiden en az 70’i eleniyor.

 14. Parkur biraz daha zorlaşmış. Geçen alımlarda 41 saniye yapıyordum. Bu alımda 44 saniyede bitirdim. Sınava gitmeden önce parkuru kesinlikle deneyin, kendinizi ölçün. Çıplak ayak size daha fazla süre kazandırır. En hızlı olacağınız yer lastik engellerini geçtikten sonra ağırlık taşıma ve denge topu bölümüdür. Burada olabildiğince hızlı olmalısınız. Salolomlarda ise süre kaybı çok oluyor, birçok kişi burada çok süre kaybettiğinden eleniyor. Herkese başarılar.
  Admin anket koyarsan sevirim. Kim kaç saniyede yaptı, oranları görmüş oluruz.

 15. Bugün girdim geçtim. Tavsiyem çıplak ayak koşun lastiklere takılmıyorsunuz ve kaymıyorsunuz dahada hafifliyosunuz sonuçta. Ben faydasını gördüm bide girmeden ufak çikolata atın bi parça ağzınıza diri tutar.
  Sakın tıka basa tok gitmeyin açlık insanı diri tutar

 16. Benim sınava giriş belgesinde 13:00 yazıyor kaç gibi gitsem olur.

 17. Merhaba benim sağ 2 sol 1.75 göz derece gözümü çizdirmem gerekiyor mu yoksa böyle kalsa iyi mi

 18. Merhaba admin. İnşallah hakeden hakkettiğini alsın. Yazılım 75 parkurum 90 puan. Sence mülakatta bu durum avantaj sağlar mı ?

 19. Sözlü mülakata siyah takım elbise şart mı

 20. Admin bi konuda fikir almam gerek. Oturduğu ilcede son 1 yıl ikamet etmeli diyor. Şöyle bir sorum olacak 24 yıl aynı ilçede kalıp 25.yıl başka bir ilçede kalip 26. Yıl 24 yıl kaldığım ilçeye dönsem ve basvuruda henüz 1 yıl dolmamış olmasi problem olur mu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir