Finansbank Sim Bloke Kaldırma – BekçiAlımı

Finansbank Sim Bloke Kaldırma

Türkiye’nin halka açılan ilk özel bankası QNB Finansbank, müşterilerinin güvenliği için her türlü önlemi almaya gayret etmektedir. Bu gayretlerden biri de sim kart blokesidir. Banka hesabınız ve banka hesabınızı açarken kullandığınız telefon numarasına kayıtlı sim kartının fiziksel olarak değişmesi sonucunda tek kullanımlık şifre isteyen tüm işlemler yapılamaz hale gelir. Buna sim blokesi denmektedir. QNB Finansbank sim bloke kaldırma işlemi yapmadan hesabınız düzelmeyecektir. Böyle sert bir önlemin aslında tek bir nedeni vardır: sizi ve hesabınızı hırsızlara karşı korumak. Çünkü banka, sizin telefon veya operatör mü değiştirdiğinizi; yoksa telefonunuzu mu çaldırdığınızı bilemez. Dolayısıyla böylesine sert bir önlem alarak hem yükümlülüklerini yerine getirir hem de müşteri memnuniyeti odaklı çalışma modelini pekiştirir.

QNB Finansbank Sim Bloke Kaldırma İşlemleri

4.5G’ye geçmek için sim kartınızı veya telefonunuzu değiştirmeniz sonucunda bloke olan sim kartınızı açmak için bankanın sim bloke kaldırma işlemleri uygulanmalıdır. Bu işlemlerde üç farklı yöntem kullanılmaktadır: şubeye giderek bloke kaldırmak, telefon bankacılığı yoluyla bloke kaldırmak ve bankanın web sitesi üzerinden bloke kaldırmak. Bu üç işlemde de kolay bir şekilde bloke kaldırabilirsiniz. Size en uygun olan yöntemi belirleyiniz. Buna ilaveten unutmamanız gereken birkaç şey var. Sim bloke kaldırma işlemi esnasında size sorulan herhangi bir soruya asla yanlış cevap vermemeniz gerekmektedir. Böyle durumlar çok nadiren yaşansa da sim blokenizin kalkmasını engelleyen süreçler doğurabilmektedir.

QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Aracılığıyla Bloke Kaldırma

QNB Finansbank telefon bankacılığı aracılığıyla bloke kaldırma işlemi için

  • Çağrı merkezi numarası 444 0 900’ü arayın.
  • Telesekreterin konuşmasını bekleyin. Telesekreter konuştuktan sonra menüde ‘‘şifre işlemleri’’ için verilen tuşa basın. (Bu tuş belirli dönemlerde farklılık göstermekte olduğu için sizi yanıltabilir bir bilgi olacağı düşüncesiyle şu an kullanılan tuşu yazmıyoruz)
  • Menüden ‘‘şifre işlemleri’’ sekmesine girdikten sonra ‘‘şifre blokesi kaldırma’’ sekmesine giriş yapın.

Veya

  • Çağrı merkezinin bir diğer numarası olan 0850 222 0 900’ü arayın.
  • Yukarıdaki işlemlerin aynılarını tekrarlayın.

Bahsedilen işlemleri sırasıyla yaptığınız taktirde sim kart blokeniz açılacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir