Evde Siperli Maske Yapımı

2020 yılı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de zorlu bir karantina süreci ile devam ediyor. Evde kal kampanyası kapsamında on milyonlar evinde bu virüs salgınını atlatmaya çalışıyor. Kriz ortamını paraya çevirmeye çalışan fırsatçılar her zaman olduğu gibi yine ortaya çıktı. 20-30 kuruş değerindeki maskeler 6 TL fiyatlara kadar halka satılmaya çalışıldı. Devlet bu duruma yönelik 3 aşamalı bir önlem sistemini devreye almış durumda:

  • Market, kapalı alan ve çarşılara maskesiz giriş yasaklandı.
  • Evlere ücretsiz maske dağıtımı başlandı.
  • Maske satışı yasaklandı.

Maske satışının yasaklanma nedeni konunun ekonomik bir sektör olmasının engellenmesidir. Böylece maliyetine yakın olarak maske temini kamuoyuna hizmet sunan devlet ve özel teşebbüslere sağlanmış olacaktır. Fakat bunun için bir zaman gerekmektedir. Bu süreçte siz de evinizde normal maske ve siperli maske yapabilirsiniz. Maske üzerine siperli maske takarak korunum seviyenizi arttırabilirsiniz.

Siperli maske yapımı için şeffaf dosya-sert plastik olmalı-, bant, zımba ya da alüminyum folyo kullanabilirsiniz. Sert plastikli şeffaf dosyanın mat kısmını kesip, ondan çıkartacağınız üç şerit ile kolaylıkla sabit yüz siperliği yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ:   TEV Korona Vefa Bursu

 

0 0 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Cihazınızda internet yok...

0
Hemen Destek İstex
()
x