Evde Plastik Bardak Paketleme İşi – BekçiAlımı

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi

Evde plastik bardak paketleme işi son derece popüler işlerden biri haline geldi. Evde plastik paketleme işini yapan pek çok kişi bu işten gerçekten güzel paralar kazanabiliyor. Bildiğiniz gibi geçim şartları çok zor ve insanlar geçinmek için çok zor işlerde çalışmak ve hatta ikinci bir iş yapmak zorunda dahi kalabiliyorlar. Evde plastik bardak paketleme işi de son derece basit ama bir o kadar da kazançlı bir iş.

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi Tam Olarak Nedir?

Evde plastik bardak paketleme işi şöyledir, bildiğiniz gibi pek çok bardak üreticisi firmanın bu bardakları paketleyebilecek bir çalışanı bulunmuyor. İşe yeni bir çalışan almanın ve asgari ücret ödemenin işverene maliyeti neredeyse 5 bin TL.  Bu nedenle firmalar da, evden çalışan bireylere bu işleri paslayarak hem daha ucuza bu işi tamamlamış oluyorlar hem de evden çalışan bireylerin de istihdam edilmesini sağlıyorlar.

Evde plastik bardak paketleme işi yapan bireyler, paketleme firmalarından tek seferde 100 bin adete kadar plastik bardak alırlar ve bunları 100’lü bir şekilde sıralamalarını isterler. 100 adet plastik bardak fiyatı ortalama 7 TL’dir. 100 adet plastik bardağı paketlediğiniz zaman ise ortalama 75 kuruş kazanabilirsiniz.

Günde Kaç Bardak Paketleyebilirim

İşe yeni başladıysanız muhtemelen 5-6 saatlik bir çalışma ile 3-4 bin bardağı paketleyebilirsiniz. Ancak evde plastik bardak paketleme işi çok kazançlı olduğundan zamanla el hızınız artacak ve günde 10 bin bardak paketleyebilecek hale geleceksiniz. 10 bin bardak yani 100 koli için 75 lira alacaksınız.

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi Nereden Alınır?

Evde plastik bardak paketleme işini alabileceğiniz çok firma var. Evinize yakın bir yerlerde plastik bardak üreten bir atölye veya firma varsa buralardan mutlaka iş alabilirsiniz.  Ancak yakınlarınızda böyle bir firma yoksa, iş alabileceğiniz farklı yerlerde mevcuttur. Evde ek iş arayan insanların kolay bir şekilde iş yapabilmesi ve iş arama derdi olmadan iş yapabilmesi için kurulan bu firmalar evden çalışan bireylere ek işler getiriyor. Bu firmaları internet üzerinden rahatça bulabilirsiniz. Bu firmalara yapacağınız ufak bir başvuru ile sizlerde evden çalışan bir birey olabilirsiniz.

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi Nasıl Yapılıyor?

Evde plastik bardak paketleme işi, sizlere verilmiş binlerce bardağı tek tek seçerek  100’lü bir şekilde paketleyerek yapılıyor. İş size verildiği zaman öncelikle 100 adet bardağı üst üste geçiriyorsunuz ve daha sonra size verilmiş olan plastik jelatinlerin içerisine bardakları yerleştirip üstten kilitleme yaparak bardakları paketliyorsunuz. Bu şekilde bir tane yapmak sadece 2-3 dakika sürüyor. Eliniz hızlandığında saate 20-30-40 tane bile yapabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. Batuhan demircioglu

    Ek ise ihtiyacım var esimle birlikte paketleme isi ariyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir