Evde Lastik Paketleme İşi – BekçiAlımı

Evde Lastik Paketleme İşi

Günümüzde geçim şartları hayli zorlamaya başladı. Artık tek maaş ile bir evi geçindirmek neredeyse mümkün değil, insanlar geçinmek için birden fazla iş yapmak zorunda kalabiliyorlar. Bu geçim şartlarının bu kadar zorlaşması ile beraber, pek çok ev hanımı da ev bütçesine katkı yapabilmek için, ek iş aramaya başladı. Ev hanımları evde boş vakitlerinde çalışarak, ayda 500 TL ile 2000 TL arasında para kazanmayı hedefliyorlar. Bu yazıda ise, ev hanımlarının en çok tercih ettiği iş fikirlerinden biri olan evde lastik paketleme işi hakkında konuşacağız.

Bildiğiniz gibi lastikler paket halinde satılıyor ve bu lastikleri iç içe geçirip paket haline getirmek için çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Lastik firmaları, lastik ürettikten sonra bir de bunu paketlemek için çalışan personele ihtiyaç duyuyor ve bu ihtiyacı da evden çalışan insanlar sayesinde sağlıyorlar.

Bir işçinin, sigortası, maaşı, ek ödemeleri oldukça ağır olabildiğinden dolayı firmalar bu işi evden çalışanlara yaptırmaktadırlar. Evden çalışan öğrenciler, ev hanımları veya herhangi bir kişi, bu işi evden yaparak ayda 2,000 TL’ye kadar gelir elde edebiliyorlar.

Lastik Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Lastikler kilo ile ya da adet halinde satılıyor, ancak en çok kilo ile satılıyor. Ortalama bir kilo paket lastiği 40 liradan satışa sunuluyor. Lastik paketleme işi yapan kişilerin evlerine, evde ek iş veren firmalar geliyor ve bir haftada ortalama 500 kiloya yakın lastik getirebiliyorlar. Bu lastiklerin sırayla tek tek ölçülüp tartılması ve paketlenmesi gerekiyor. Genelde bir kilo paket lastiğinin, pakete yerleştirilmesi için ortalama 2-3 TL ödeme yapılıyor.

Paket lastikleri 50-100-200 gr şeklinde paketler halinde satılıyor. Size verilen paket lastik kutularının içerisine bir poşet yerleştirip içerisine hassas terazi ile tartarak paket lastiklerini yerleştiriyorsunuz. Yerleştirme sonrasında, paket lastikleri paketleniyor ve böylece ortalama kilogram başına 3 TL’ye kadar para kazanabiliyorsunuz.

Lastik paketleme işi ile ayda 1 ton lastik paketlerseniz ayda 3 bin TL kadar gelir elde edebilmeniz mümkün oluyor.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir