Evde Balon Paketleme İşi
Evde Balon Paketleme İşi

Evde Balon Paketleme İşi

Evde ek iş veren firmaların dağıttığı işlerden biri olan balon paketleme işi ile ayda 4 bin TL’ye kadar kazanç elde etmeniz mümkün. Özel günler, doğumgünleri, düğünler, kutlamalar ve şenliklerde çok sayıda balon kullanılmaktadır. Kullanılan bu balonları üreten firmalar bulunuyor. Balon üretimi yapan firmalar ürettiği balonları paketleyecek kapasiteye çoğu zaman sahip olamıyorlar. Bu nedenle balonların paketlenmesi için genelde paketleme elemanları kullanılıyor. Bir kişinin istihdam edilme maliyetinin yüksek olması, bir çalışanın işverene maliyetinin 5 bin TL’ye kadar çıkabiliyor olması nedeniyle, evlere ek iş veren firmalar balon üretimi yapan firmaların paketleme işlerini alıyor ve evde ek iş yapan öğrencilere ve ev hanımlarına bu işi veriyor.

Geçim şartlarının oldukça zor olduğu günümüzde insanlar geçinmek için çok sayıda iş yapmak zorunda kalabiliyorlar. Bu nedenle bu iş ev hanımları ve öğrenciler için son derece uygun bir iş diyebiliriz. Evde balon paketleme işi yapmak isteyen ev hanımlarının hemen bu iş için müracaat etmesi yeterli olacaktır.

Balon Paketleme İşi Tam Olarak Nedir?

Balonlar üretildikten sonra, paketlenmeden bir alanda yığılıyorlar ve bu balonların satışa hazır hale gelebilmesi için, paketlenmeleri gerekiyor. Balonları paketlemek için de bu işi yapan birilerinin olması gerekiyor. Evde ek iş veren firmalar da bu işi ev hanımlarına ve öğrencilere kısacası evden çalışabilecek olan herkese veriyor.

Balon Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Balonların 100 tanesi ortalama 25 liraya satılmaktadır. Balon paketleri de 10,20,50,100,200,500 şeklinde ayrılıyor. Size gönderilen balonları istenen renklerde ve istenen adetlerde paketlerin içerisine yerleştirmeniz ve paketlemeniz gerekiyor. 100’lü bir balon paketi yaptığınızda ortalama 1 lira kazanabiliyorsunuz. Gün içerisinde 10 bine kadar balonu paketlemek mümkün olabiliyor. Günde 10-12 saat çalışan bir ev hanımı veya öğrenci bu işten 4 bin TL’ye kadar para kazanma şansına sahip oluyorlar. Günde 2-3 saat çalışsanız bile bu iş ile ayda 1 bin TL civarı para kazanabilirsiniz.

Balon Paketleme İşi Veren Firmalar

Piyasada bu işi veren veya sağlayan çok fazla firma bulunur.  Balon paketleme işlerini kendiniz firmadan alabileceğiniz gibi, evde ek iş dağıtan firmalar da bu işi verebiliyor. Sizlerde evde ek iş veren firmalara veya balon üretimi yapan firmalara müracaat ederek bu işi yapmaya gönüllü olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
49 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih köse
Fatih köse

Balon paketleme istiyorum

rumeysa
rumeysa

daha önce yara bandı işi yaptım öğrenciyim ve kendi ihtiyaçlarımı karşılamam gerekiyor. geri dönüşünüzü bekliyorum

leyla
leyla

balon paketleme isi yapabilirim yardimci olurmusunz

Hazal
Hazal

Balon paketleme işi yapabilirim

Tuba Eren
Tuba Eren

Ben Kocaeli’nde oturuyorum bu işi yapmak istiyorum detaylı bilgi verebilirmisiniz acaba

Ali Korkut
Ali Korkut

Ek iş olarak balon paketleme işi yapmak istiyorum yada benzeri

Sultan
Sultan

Ankara da oturuyorm paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

hazal
hazal

merhaba cevizli maltepede oturuyorum balon paketlemek istiyorum çok ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...