Ets İptal Sigortası – BekçiAlımı

Ets İptal Sigortası

Ets İptal Sigortası sayesinde gitmekten vazgeçtiğiniz bir seyahatin ücreti ödediyseniz geri alabilmeniz mümkün. Tatil zamanları yaklaştıkça insanlar hem ucuz hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri adresleri didik didik araştırıyor. Fiyatların geçtiğimiz dönemlere nazaran yükselmesi de özellikle orta direkt denebilecek kesimi zorluyor. Bu yüzden uygun fiyatlar üzerinden rezervasyon gerçekleştirebilmek için erkenden harekete geçmek gerekir. Fakat burada da erken rezervasyon yapıldığı taktirde sonradan vazgeçilmesi durumunda yanacak para konusunda endişe duyuluyor. İşte bunları düşündüğünüz anda iptal sigortası devreye girmektedir. Söz gelimi ETS tur koşulsuz iptal hakkı bedelini de ödeyerek bir başlangıç sağladıysanız konaklamanızın bedelini şartsız biçimde geri alabilirsiniz. Böylelikle gitmediğiniz tatilin ücretini ödemek gibi negatif bir durumdan da kurtulursunuz.

Erken Rezervasyon iptal Sigortası ETS

1991 senesinden bu yana turizmle ilgili alanlarda hizmet sunmaya başlayan ETStur, kendisini güncelleyerek müşterilerini memnun etmeyi kendilerine bir ilke edinmişlerdir. Devamlı gelişme halinde olan hizmet sektörü içerisinde geçmişte yaşanan problemleri aşmak üzerine yeni algoritmalar geliştirilmiştir. Bunlardan başlıca olanı ise yazımıza konu aldığımız iptal halinde uygulanan sigortalardır. İnsanlar bu sayede avantajlı fiyatlardan satın aldıkları tatillerinden herhangi bir sıkıntı nedeniyle kolayca vazgeçip ödemelerini hesaplarına alabilmekteler. Elbette ETS erken rezervasyon iptal sigortası uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar mevcut. İlk etapta şunu söylemeliyiz ki her otelin iptal halinde sigorta sistemini devreye aldığını söyleyemeyiz. Anlaşmalı yerler sadece bu hizmeti sağlayabiliyor.

Otel Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Herhangi bir firmadan rezervasyon oluşturmaya çalıştığınızda karşınıza çıkan ödeme penceresinde farklı hizmetler için ücretlerin gösterildiği bir liste vardır. Bu pencereden temel hizmetlerin yanında ekstra bir şeyler de seçebiliyorsunuz. Tatil iptal sigortası da bahsettiklerimiz arasında yer almaktadır ve konaklama hizmetinin yanında satın alınabilmektedir. Her yapının kendisine özel belirlediği şartlar ve ücretler karşılığında sunulmaktadır. ETS otel iptali için ücreti ödedikten sonra sistemden talep oluşturduğunuzda konaklama ücretinin tamamı iade edilir fakat başlangıçta karşılanan sigorta ücreti geri verilmez.

ETS İptal Sigortası Şartları Nelerdir?

Belirttiğimiz gibi seçili otellerde geçerli olan sigortadan faydalanabilirsiniz. Bunun yanında ETS sigorta ücreti ne kadar şeklinde bir soru yöneltiyorsanız yanıt olarak iki cevap verilmektedir. 1000 TL’ye kadarki işlemlerde 10 TL’lik bir bedel alınır. 1000 TL’nin üzerine çıkıldığında ise yüzde 1’lik bir ücret kesilir. İptal etmeye çalıştığınızda konaklama bedelini alırken sigorta bedelini alamazsınız ve uçak biletleri de yine sigortaya dahil edilmez.

Uçak transferlerine yönelik uçuş saatinin 24 saat öncesine dek kesintisiz iptal sağlanabilir. Otobüsteyse rezervasyonların gidişlerde son 2 gün, dönüşlerde tesise giriş gününe kadar yapılan iptallerde ulaşım ücretleri iade edilir.

Pek çok kişinin dikkat ettiğimi bir diğer şart ise konaklama tarihidir. 7 günün üstünde bir konaklama gerçekleştirmeyecekseniz rezervasyona sigorta eklenmemektedir. Özel dönemlerdeyse bu süre 3 geceye kadar indirilebilmektedir.

Yazar: Adem Kaya

"Webmaster olarak başladığım web sektörü içerisinde 2014 yılından bu yana içerik üreticiliği yapmaktayım. İlgilendiğim alanlar arasında finans, ekonomi ve teknoloji bulunmaktadır. Bu alanlarda düzenli araştırmalar, okumalar yaparken çeşitli içerikler de hazırlamaktayım."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir