En İyi Masaj Yağları – BekçiAlımı

En İyi Masaj Yağları

İster kendinize evde masaj yapıyor olun ister masaj terapisti olarak çalışıyor olun, masaj yağları ellerinizin cilt üzerinde sürtünmeden kaymasını sağlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda yağ ve losyon var. Ancak hepsi masaj sırasında aynı etkiyi bırakmıyor. Bazıları cildi yağlı hissettirirken, diğerleri de hoş olmayan bir koku bırakıyor. Peki, en iyi masaj yağları hangileri? Kaliteli masaj için istanbul masaj hizmetine bakın.

Yağlar arasındaki bazı farklılıkları bilmek, vücudunuz için en iyi yağı seçmenize yardımcı olabilir. İşte, masaj terapistleri tarafından önerilen aromatik yağlar!

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı ağır ve katı bir yağ olsa da, fraksiyone Hindistan cevizi yağı çok daha hafif ve sıvı formdadır. Bu da masaj için özel olarak üretilen yağ olduğu anlamına gelir. En iyi masaj yağlarından biride hindistan cevizi yağıdır. Fraksiyonlanmış yağ, yapısında orta zincirli trigliseritler içerir. Sonuç olarak, standart Hindistan cevizi yağından daha iyi kayar ve kas gerginliği olan bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. Parçalanmış Hindistan cevizi yağının raf ömrü de uzundur.

Jojoba Yağı

En iyi masaj yağları

En iyi masaj yağları arasında bulunan jojoba yağı, her ne kadar bir yağ olarak adlandırılsa da, aslında jojoba bitkisinin tohumundan çıkarılan bir mumdur. Bu yağın en önemli özelliği, yağlı hissettirmemesi ve vücutta lekeler şeklinde birikmemesidir. Antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için sivilceye eğilimli cilt tiplerine iyi gelir.

Ayçiçek Yağı

Cildi yağlı hissettirmeyen Ayçiçek yağı, oldukça hafiftir. Ayçiçeğinin tohumlarından elde edilen bu yağ, cilde fayda sunan tüm bileşikleri barındırır. Bunlardan bazıları linoleik asit, palmitik asit ve stearik asittir. Ciltteki linoleik asit miktarı yaşla birlikte azalır, sabun ve diğer kimyasal ürünler cildin koruyucu tabakasını sıyırabilir. Ayçiçek yağı ise cildinizin ihtiyaç duyduğu maddeleri size sunar.

Badem Yağı

En iyi masaj yağları listesinde yer alan badem yağı, masaj terapistleri tarafından sıklıkla kullanılır. Bademden elde edilen bu yağ çeşidi, hafif sarı tonlarındadır. Badem yağı, ciltte kolayca emilir ve cildi tahriş etmez. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Bu yağ, doku ve renk olarak badem yağına benzer. Ancak maliyeti biraz daha yüksektir. Tipik yağdan daha uzun bir raf ömrü vardır. E vitamini bakımından zengin oluşu ve ciltte hızlı şekilde emilmesi, kayısı çekirdeği yağının tercih edilebilirliğini artırır.

 

 

Yazar: Fatma YÜKSEL

Medya ve iletişim mezunuyum. Dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik yazarlığı alanlarında uzun zamandır aktif rol alıyorum. Ayrıca, dijital reklam ve tasarım işleriyle de ilgileniyorum. Bir yandan da eğitimime devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir