Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Değişiklik Yapıldı – BekçiAlımı

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Değişiklik Yapıldı

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Bu değişikli Çarşı ve Mahalle Bekçiliği adaylarını da etkiledi. Bu durumda bazı sağlık konuları esnetildi. Bu şekilde bir değişikliğin böyle kritik bir zaman diliminde yapılmasının nedeni nedir bilmiyorum. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımları devam ederken böyle bir değişiklik yapıldı.

Henüz devam eden alımlar varken böyle bir değişiklik bazı adayların işine yaradı fakat bazı adaylar dövme gibi sebepler yüzünden ilk etapta elendi veya dövmesi olduğu için hiç sözlü sınava bile katılmadı. Bu şekilde olan adaylar için sanırım pişmanlık gösterecekleri bir durum oldu. Dövme gibi unsurların esnetildiği söyleniyor fakat ben yönetmelik içerisinde bu konuyla alakalı bir bilgiye ulaşamadım. Bilgisi olan arkadaşlarımız yorum atarak bilgi verebilirlerse seviniriz.

Çarşı ve Mahalle Bekçileri ve adaylarını ilgilendiren yönetmelik içerisindeki bölüm aşağıdaki gibidir.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin sağlık durumlarının değerlendirilmesi

MADDE 24 – (1) Çarşı ve mahalle bekçisi adayları; Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelin okullara girişlerinde olduğu gibi A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadır ve bu adayların giriş raporlarında A dilimi sağlık şartlarına uygunluk aranır.

(2) Çarşı ve mahalle bekçilerinin Devlet memuru olarak atamaları yapıldıktan sonra, sağlık yönünden çalışma koşullarının belirlenmesinde, malullüklerinde ve sağlıkla ilgili diğer durumlarında bu Yönetmeliğin polis memurları için belirlediği hükümler uygulanır.

(3) Sağlık kurulu raporuna göre;

a) A, B ve C dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler, çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmaya devam ederler.

b) D dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte, maluliyet veya hizmet sınıfı değişikliği yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

c) E dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler hiçbir hizmet sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte maluliyet yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

Yönetmelikten diğer bir bölüm ise tam teşekküllü hastanelerde yapılacak işlemler ve danışman hastaneler hakkında bilgiler içeriyor.

Tam teşekküllü hastanelerde yapılacak işlemler

MADDE 18 – (1) Öğrenci adayları, öğrenciler, atamaları yapılacak memur adayları ve Emniyet Teşkilatında çalışan bütün hizmet sınıflarına ait personel, giriş raporu ve EK-3’e göre son durum ve dilim belirtir sağlık kurulu raporu almak üzere tam teşekküllü hastanelere, öğrenim gördükleri okul veya atandıkları birimlerin düzenleyeceği resmi yazı ile müracaat ederler.

(2) Aday öğrencilerden ve istihdam edileceklerden istenen giriş raporları EK-1’de tanımlanmıştır. Bu rapordaki bütün bölümler tam teşekküllü hastaneler tarafından açıklayıcı şekilde doldurulur, boş bırakılamaz.

(3) Tam teşekküllü hastaneler tarafından düzenlenen, EK-3’e göre son durum ve dilim belirtir sağlık kurulu raporlarında;

a) Kişinin kimlik bilgileri, raporun tarih ve sayısı, muayene bulgu ve sonuçları, yapılan laboratuvar tetkiklerinin sonuçları, radyolojik inceleme ve görüntüleme yöntemlerinin sonuçları, organ ve sistem fonksiyonlarının tespitinde kullanılan fonksiyon tespit yöntemlerinin sonuçları açıkça belirtilir.

b) Şayet bir hastalık varsa; EK-3’teki hastalık branşlarının sınıflandırılmasına göre hangi sağlık diliminde olduğu belirtilir. EK-3’teki hastalık branşlarının sınıflandırılmasında karşılığı bulunan durumlar için uygun olan dilim yazılır, birebir karşılığı olmayan durumlar için bu Yönetmeliğin 21 inci maddesi hükümleri uygulanır.

c) Laboratuvar ve diğer test yöntemlerinin sonuçları, muayene bulgu ve sonuçları ile teşhis, dilim ve karar arasında çelişki olamaz. Hastalığın tanısı, seyri, muhtemel akıbeti, yapılan ve tavsiye edilen tedavisi, her ihtisas dalına ait bulguları, kişiyi sevk eden kurum tarafından talep edilen bilgiler doğrultusunda kişinin sağlık durumunu tanımlayan açıklamaları, sağlık kurulu raporu üzerine detaylıca yazılır.

ç) Resmi yazı ile istenen sağlık kurulu raporlarının sonuçları, talepte bulunan birime tam teşekküllü hastane tarafından gönderilir.

Danışman hastane

MADDE 19 – (1) Tam teşekküllü hastaneler (özel hastaneler ile özel veya vakıf üniversitelerine bağlı hastaneler hariç) danışman hastane olarak kabul edilir. Ancak kişinin daha önce rapor almış olduğu hastane danışman hastane olarak belirlenemez.

(2) Sağlık komisyonu, gerektiğinde kişileri danışman hastaneye sevk ederek sağlık durumlarının yeniden veya daha detaylı incelenmesini sağlayabilir. Danışman hastaneler incelemelerini bu Yönetmelik hükümlerine göre yapar.

Tam teşekküllü hastanelerde neler yapılacak hangi branşlarda işlemler yapılacak, yönetmelik içerisinde geçen ve ek olarak yönetmelik sonunda belirtilen bilgiye göre Emniyet Teşkilatına alınacak öğrencilerin girecekleri muayeneler

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğini Detaylı Olarak İncelemek isterseniz aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

519 Soru Cevaplandı

 1. Çene altında ben var onu aldırıp tam iyileşmeden yara varken sağlığa girsem bir sorun olur mu

 2. Nihat kardeşim çene altındaki bene takılma birşey olmaz ondan 5 metreden eşgal teşkil etmiyorsa sorun yapmıyorlar bu polislikte bile böyle ki senin ki çene altı hic sıkıntı yapma

 3. sağlıklı hipatit b taşıyıcısı bekçiliğe alınmaz mı

  • Son yapılan değişiklikte taşıyıcıların olamayacağı söylenmişti fakat bu alımları etkiliyor mu bilmiyorum.

  • Kolestrol 240 çıktı elenme sebebimidir?ciğerlere bakıldı yağlanma yok

 4. Arkadaşlar merhaba

  Ben bugün itibariyle sağlık raporunu tamamladım. Bütün branşlarda sağlam yazıyor ancak dermatoloji (cilt hastalıkları) bölümünde doktor saç deresinde 5*0.5 boyutlarında yarı izi vardır yazmış. Bu durum bekçiliğe engel olur mu? Doktora da bunu sordum, herhangi bir sorun olmaz dedi ama kafama takıldı. Sizin bir bilginiz var mı bu konuyla ilgili? Bu arada iz, başımın arka tarafında üst tarafta

 5. Slm 5 mm böbrek taşı çıktı ankara elermi 2018 yönetmeliğine göre yardım lütfen

 6. Sağ kulak R 23 Sol kulak L 15 İşitme bilateral normal ancak sol kulakta A4-6KHZ ile sağ kulakta 2-4-6KHZ lerde düşüş tespit edildi tek sorunum bu gerisi sağlam heyet raporunda

 7. İsminizbekçi

  kendi kendine düşen böbrek taşını sorun etmeyeceklerini duydum varmı doğruluğu direkt eliyorlarmı kaç olursa olaun

  • Hocam bu şekilde sağlık sorunlarınızı söylemeyin eğer doktor kendisi tespit ederse zaten yazar. Bazı arkadaşlar hemen balıklama atlıyorlar, söylemeyin lütfen kendileri bulursa yazar bulamazsa sağlam yazıp geçecektir zaten.

  • İsminizbekçi

   direkt eliyorlarmı peki böbrekleri normal sağlam sadece küçük taş yani kendiliğinden düşecek boyutta

  • Yok hocam direk elemiyorlar düşen taşın sınırı var 5mm yi geçmeyecek sanırım ve böbreğe zarar vermemişse sorun olmaz.

  • admin aynı durum bende de var ama yönetmelikte 5mm yazmıyor. bunu neye dayanarak söylediniz salı günü kurulum var elinizde yazı var mı ?

  • Tüm taşlar boyutu ne olursa olsun engeldir. kendi halinize düşürürseniz sorun kalmaz.

 8. Ertugrul erdogmus

  Daha önceden askerde iken depresyon ilacı kullandım bu durum sorun teşkil eder mi son 2 sene içerisinde

 9. Burun etinden dolayı eleme yapıyorlar mı ?

 10. Gözden b dilimine giren kişi bekçi olamıyor mu sağ göz tam sol 10 da 4

 11. Son yönetmelikte bobrek taşı sorunları nelerdir ? 4mm taş sorun olurmu ?

  • Üriner sistemdeki her türlü taş mevcudiyeti ve taş nedeniyle yapılmış operasyonlar (açık, kapalı) öğrenciliğe engeldir.

 12. 2.5 büyüklüğünde taş var bu bekci olmama engel olurmu acaba???

 13. Sağlık raporunda kolestrol 230 çıktı sorun olurmu.

  • Karaciğerde ileri derecede yağlanma yoksa karaciğer enzimleri normalse kolestrol yuksekliği tek basına sıkıntı değil.

 14. Karaciğer büyümesi 17 cm olarak ölçüldü bı sıkıntı çıkarmı?

 15. Dalak 15 cm çıktı kan değerleri normal. Dahiliye ve Genel Cerrahi Sağlam A yazdı. Heyette Ç.M.B olur sağlam A yazdı Ankara onaylar mı raporu, atamam gelir mi ?

 16. halit özdemir

  merhaba gözlük kullananlar bekçi olabiliyor mu? gözlerimin dereceleri 3.25 tir. Başka bir sağlık problemim yoktur. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 17. Isıtme cihazına girdim sol kulak 30 desibel sağ kulak 25 desibel çıktı bekçilik için sıkıntı çıkar mi ?

  • Her iki kulakta ayrı ayrı olmak üzere, 20dB’e kadar olan (20dB dahil) işitme kayıpları sağlam kabul edilir. Öğrenciliğe kabul edilir. 21 dB ve üzeri bekçiliğe kabul edilmez.

 18. Tib 2 diyabet hastası bekçi olabiliyormu

 19. İyi günler daha önce ürtiker tedavisi gördüm kasıntıdan dolayı ama 9 aydır yok sistemde gözüküyo cildiyede sıkıntı olur mu bide eczaneden son nir seneye air ilac dökümanı cıkarılıyormus sıkıntısı olur mu

 20. Kismi renk koru olanlar katilabiliyormu

 21. İyi günler bende kunduracı gögsü mevcut bu saglık yönetmeliğine göre bekçi olmama engelmi acaba ?

 22. Selam
  Benim karaciğer enzimin ast 56 cıktı alt 22 cıktı glikoz 110 cıktı sizce geçebilir miyim

 23. Merhaba bende safra kesemde çoklu polip çıktı en büyüğü 5.5 mm genel cerrah sağlam dedi ama gastronoloji b dilimine uygun yazdı ancak polipli olup atanan arkadaşlar var heyet olamaz dedi rapor ankaraya gönderildi direk elerlermi yoksa sevkmi verirler. Bilgisi olan yardımcı olurmu

 24. Mehmet Emin Taş

  Merhabalar tek testisim var ameliyat ile tekini aldırdım diğerinde sorun yok evliyim ve 1 çocuk babasıyım bekçi olmaya engelmidir ve üst ağız damağım dar buda engel midir daha önceden jandarma uzman erbaş sağlığında bu sebeplerden dolayı elendim emniyet sağlık yönetmeliğinde engel değildir diyor ama sormak istedim şimdiden teşekkür ederim

 25. Sağ kolumda pazu bölgesinde ameliyat izi var sizce sağlık raporundan geçermi? ??

 26. Merhaba geçen ay mide fıtığı (reflü) ameliyatı oldum. Sağlık açısından sorun olur mu acaba?

 27. Renk körü olanlar katılabilirmi

 28. Göz bozuklukları kaç dereceye kadar kabul ediliyor

 29. Görme kusurları kaç dereceye kadar kabul ediliyor?

 30. BEN iç böbreğimi abime verdim2014 de askerden de muaf oldum 5 ay yaptıktan sonra benim bi hastalığım yok ama engel midir

 31. Hocam kolumda sol.pozu dirsek ustunde silinmis bir dovmem.var engelmi

 32. Merhaba benim sag kulagimda isitme kaybi var kac desibel oldugunu bilmiyorum ama yonetmelikte 25 desibele kadar yaziyor ama sesleri duyuyorum ama cok kısık sesle konusulanlari anlamiyorum acaba engel olurmu

 33. selamun aleyküm hayırlı ramazanlar hocam renk körlüğü engelmidir.elenme sebebimidir

 34. Ms (mutılp skreloz) hastası olup hiçbir engeli olmayan kisi olabilir mi

  • Kesin olarak bilmiyorum ama bu tarz hastalıklar direkt elenme sebebi oluyor. Dilersen şansını dene.

 35. Renk körlüğü neden döküntü oluyo bekçiliğe

 36. Mahkemeye başvurmadım daha sonra vuracam

 37. Bende brons bulguları cıktı . Aerasyon artışı filan diyo . Bu engel olurmu ?

 38. Meraba hocam yüzümde dudağımın sağ altında 2 cm yakın iz var sorun olur mu

 39. Hayırlı aksamlar göz derecem 3 e 2 elenirmiyim gözden hocam

 40. Doğuştan tek böbrekli olmam engel midir

 41. Diz ön çapraz bağ kopuğu engel mi

 42. meraba mülakat kendi yaşadğımız illerde mi olacak?

 43. Merhaba ;

  Parmaklarımın tırnak bitimlerinde sedef denilen hafif lekeler mevcut bekçiliğe engel olur mu acaba

 44. merhaba admın daha onceden TSK uzman cavus olarak gorev yaptım saglık sebeplerınden dolayı sozlemem fes edıldı dalagımı alındıgı ıcın bu bekcılık ıcın engel tasırmı

 45. Büşra bozkurt

  Bel fıtığı ameliyatı sorun olurmu.

 46. Çapraz bağlarım kopuk ama parkuru kaldırır direk elerlermi

 47. Diş eksikliği arka tarafta 1 sağ ve 1 sol olmak üzere iki tane sorun olur mu ? Bir de diş eğriliği sorun olur mu acaba

 48. Slm hocam 6 ay once kasik fitigi ameliyati oldum sorun olurmu

 49. İşitme cihazı kullanıyorum sadece inçe sesleri duymadığım için. bu sorun olur mu Hocam ?cihazı kullanıyorum inçe sesleri de duyabiliyorum şimdi engel midir hocam ?

 50. Benim sağ gözüm de hiç bozukluk yok ama sol gözüm astigmat 3 derece sıkıntı olur mu

 51. Hepatit B engel oluyormu .

 52. Tİp 1 diyabet engel olur mu

 53. Boy kilo endeksi kesinlikle 27 nin altında mı olmalı

 54. Sol kolumda jilet yaralari var engel mi

 55. Admin onceden anti deprasyan ilaci kullanmak saglik sartlarinda mani olur mu

 56. Dirsekte ameliyat izi var sıkıntı mu?

 57. Dalak olmaması sorun olur mu

 58. Gözlük kullanıyorum sorun olur mu çizdirip kurtulabilirim

 59. Renk körü tüm sorun olurmu fakat 200mt den kırmızı yeşil ışığı görebiliyorum

 60. Sag ayakta bi nevi sakatlik var yanma ve kisalik var %56 askeri raporumda var yani sivil engeli raporum yok kosmamda bi sikinti yok sizce saglikta ön saglikta elenir miyim acaba bilginiz var mi

 61. Sag ayakta saatlik var kosmamda sikinti yok saglikta gecebilirmiyim

 62. 10 sene önce safra kesesi ameliyatı ile organımi aldılar. Allah a şükür hiç bir dezavantajı ile karşılaşmadım. Bu organın olmaması elenme sebebi midir

 63. Renk körlüğü olanlar başvuru yapabilirmi

 64. Kalbimde hafif derecede mitralyöz yetmezlik var bu sorun oluyor mu?

 65. sağ gözümde göz tembelliği var ince yazıları net göremiyorum solda problem yok elenirmiyim

 66. SAG SERCE PARMAGIM KOPUK BEKÇİLIKDE SIKINTI OLUR MU..SUAN SILAHLI OZEK GUVENLIGIM

 67. Hocam gözlerim ayrı ayrı 4 derece miyop sınırı nedir acaba olma ihtimalim varmı acaba

  • Lazer olmalısınız.

  • Mevzuatta keratorefraktif cerrahi(lazer) geçirenler B dilimi olarak değerlendiriliyor ve öğrenci olamıyorlar. Fakat lazer operasyonlarının hepsi muayenede belli olmuyor bilginiz olsun.

 68. Cilt hastalığım var cilt kuruluğu sorun olur mu

 69. Gozluk kullaniyorum en fazla goz derecesi kac oluyor

 70. admin:sedef hastasıyım lakın vucudumda yok suanda elenme ıhtımalım varmı sızce

 71. Kardesim Bileteral milimetrik bobrek tasları var askeriyede elemislerdi . Bazi haberlederden duydum bobrek tasi gecebiliyormus diye sorun olurmu ?

 72. A63 f1 skolyoz bekçi olmaya engelmidir ?

 73. Ben askerdeyken. Bana epilepsi hastalığın var diye rapor vermişlerdi ama askerden önce ben bu hastalığım geçmişti askerde sözleşmeli er olarak kalacaktım ama çürük raporu verdiler memlekete geldikten sonra kendi doktoruma gittim muayene oldum ve bana doktorum geçtiğini söyledi böyle bir hastalığın yok dede şimdi size sormak istediğim soru ben lise birden terk ve çürük raporum var bekçi olabilirmiyim????

 74. Yüzümde trafik kazasından kalma izler mevcut. Birde askerligim tecilli Bugun üniversite sınavlarına girdim yaşım 23 bunların bir sıkıntısı olurmu

 75. Kürşat özkahraman

  Boy kilo endeksi aranıyo mu ?

  Aranıyosa 178 cm boy için en az kaç kilo olmak gerekir ?

  Yardımcı olursanız çok sevinirim .

 76. Sinav tarihi nezmn beli olacak

 77. Koldaki faça yada yüzdeki ben sıkıntı yaratiyormu

 78. İbrahim olcay DEMİRCAN

  Merhaba
  Bekci alimi ile ilgili saglik mevzuatinda ki dovme ile ilgili son durum nedir. Yapilan yorumlardan anlayamadim.
  Tesekkurler

 79. Kolumda dirseğimin üst kısmında dövme bulunuyor çarşı ve mahalle bekçiliğine olumsuz unsurmudur ?

 80. mrb admin. ben 3 sene once askerde belimde ameliyat oldum belimde catlak vardi platin takildi ameliyat olduktan sonra 5 ay askerlik yaptim bu bekcilikte engel olurmu? %10 raporum var.

 81. Admin sedef hastasıyım. Bacak kismimda var. Sorun olur mu

 82. Askerlikten düz tabandan dokayı muaf oldum bekçi olmama engel olurmu

 83. Seker cıktı bende ama herhangi bsy kullanmıyorum iyiyim Bi anda cıkmıştır diyorlar engel olurmu olursa hıc sınava gitmicem

 84. tip diyabetim insülin kullanıyorum ve kulak için cihaz kullanıyorum ama cihazı takmadığım zaman duymamda çok zorluk olmuyor ve şekerlerim gayet iyi durumda bekçi olabilirmiyim ?

 85. Basvuruda istenen belgeler kisminda yazili olan 7 maddenin kendi ve esinin engel halinin bulunmamasi ne anlama geliyor ve istenen belgeyi nerden temin edebiliriz.

 86. Kasık fıtığı olduğu halde komando uzman erbaş olur raporu aldım. Kasık fıtığı komando olmaya engel değilken emniyet yönetmeliğine göre bekçilige engel olduğu söyleniyor bu doğru mudur

 87. 1 sene once pulmoner tromboemboli gecirdim. Ancak simdi doktorlar ilacimi kesmeyi dusunuyorlar iyi oldugum icin . bir sorun cikarmi.

 88. Kaşimin uzerinde ben lekesi var . 3 metreden rahtlikla görulebilir . Elemelerde skinti olurmu ?

 89. kısaca diyim 1 hafta önce midem delindi apar topar ameliyat oldum görüşmeye yarın gidecem elenirmiyim sizce teşekkürler simdiden

 90. 1 hafta önce mide ameliyatı oldum engel olurmu ?

 91. Benim kolumda dirsek uzerinde faça var admin ama dirsek uzerinde yani tisort giydigimde gorunmuyor bu elenme sebebi oluyormu

 92. Aydın öztürk

  El bileğimde sikofoit kemigi diye atlandirilan kemik kırıldı ve ve vida takikdi 2 sen önce her hangi bir hareket kisitligi yok sorun olurmu ameliyat izi bile 3 cm

 93. Hepatit bliler eleniyormu

 94. bel fitigi engel mıdır 2 yıl önce fizik tedavi gördüm bi sıkıntım yok

 95. Sedef hastaligi engelmidir diz kapaklarinda yada elenen oldumu tskler

 96. Şeker hastası olan biri bekçi olabilir mi

 97. Sol göz de tembellik var %50 sağ göz net sorun olur mu çizdirmek lazım mi

 98. Anti hbs pozitif bekcilige engelmi teşekkür ederim

 99. Selamın aleyküm bekçiliği kazandım ilk hastaneden bekçi olur sağlam raporu aldım ama Ankara kalp kapakçığı çökmesi mvp sen beni ikinci hastaneye sevk etti elendim kalp kapakçığı çökmesi hafif ilaç tedavisi gerekmeyen basit bisey doktor engel olmaz sağlansın demişti bende idare mahkemesine dava açtım bir bilgi verebilirmisiniz? Basit bsyden nasıl elediler hakkımı yediler 1 ci hastane bekçi olur sağlam verdi bir kere olsun yan etkisi olmadı habersiz yaşayıp yaşlanınca ölenler varmış o derece önemsiz

 100. Merhaba iyi günler adım Özkan İzmir den yazıyorum ben çarşı mahalle bekçiliğini kazandım ilk hastaneden sağlam bekçi olur raporu aldım ankara ikinci hastaneye sevk etti olumsuz verdi elediler anında idare mahkemesine itiraz davası açtım sorun şuydu kalp kapakciginda hafif çökme varmış yani mvp bu rahatsızlık doğuştan gelen ilaç gerekmeyen basit biseymiş ne yapmam gerekiyor bi tavsiye verirmisiniz

 101. Kandaki kolesterol yüksekliği elenme sebebimi polisliği kazandım

 102. Boyum 1,64. Bunu her hastanede belgeleyebilirim. İstenen sınır 1,67. Yaklaşık 19 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum ciddi düzeyde. Ve Kick Boks Antrenörüyüm. Boy konusunda sıkıntı çıkar mı ?

 103. Selamun aleykum 2 sene once mulakata elindim tekrar basvuruda bulunabilirmiyim
  Tsk

 104. Sağ göz doğustan gormuyor sol goz saglam bekci olabilirmiyim 41 raporum var

 105. Oğuzhan Alpaslan

  Guatr ameliyatı oldum ve miyopum bekçi olabilir miyim?

 106. 3 dış eksik 1 de çürük diş var kolumda ise 2 cm kadar yağ bezesi var bekçi adayıyım elenirmiyim
  Bu soruma cevap verirseniz çok sevinirim

 107. 3.5 mm böbrek taşına sıkıntı yaparlarmı

 108. Karaciğer hemanjiomu(ben) sağlık mülakatı da geçiyormu 1.33cm ve tedavi gerektirmeyen bi durum

 109. Her iki kulakta duyum eşiği 35 db
  Gecme umudum var mı sağlıgı

  • Her iki kulakta ayrı ayrı olmak üzere, 20dB’e kadar olan (20dB dahil) işitme kayıpları sağlam kabul edilir. Öğrenciliğe kabul edilir. 21 dB ve üzeri bekçiliğe kabul edilmez.

 110. Bende kunduracı göğsü var sağlık açısından hiç bir sıkıntı yok polislik için sorun olur mu?

 111. İki kulağımda sinirsel işitme kaybı var biri 37 diğeri 40 falan hafif derece diye geçiyor sonuç ne olur acaba

 112. Gözlerimi cizdirdim sorun olur mu

 113. Kasık fıtığı ameliyattı oldum sıkıntı çıkarmı

 114. Dogustan kalp kapağı hava kacırıyor ama kalbime herhangi zararı yok sılıntı olur mu

 115. Mrb lar . Doğuştan pervik yerleşim ligin sorun olur mu .fonkyonunda ve çalışmasında hiçbir sıkıntı yok

 116. Renk körlüğü sorun olur mu

 117. Fmf rahatsızlığı sıkıntı olurmu

 118. Arkadaslar saglikla ilgili sorum var total , hdl , ldl kolesterollerim düsuk ve doktor kolestrol dusuklugu cok nadir görulen hastalıkmış tedavi yokmuş genetikmiş skinti olur mu sizce ?

 119. Meraba hocam iş kazası sonucu dalak patladı dalam yok ama engellide YÖK sıkıntı olurmu

 120. Sağ kaburgam da içe çoküklük var doğuştan . Ama sagligima herhangi bi sorun yok .bekci olmamda Bi sorun teskil ederm

 121. Kolum da küçük avuç içi kadar bi yanik var bu bekçilik mulakatinda sıkınti olurmu ?

 122. Safra kesesinde taş olduğu için safra kesesini aldılat problem olur mu

 123. Anal fistül var 7 mm uzunluğunda bekçiliğe engel olur mu

 124. epilepsi tanısı kondu düzenli ilaç kullanıyorum fakat 6 yıldır nöbetim falan yok bekçiliğe engel teeşkil eder mi

 125. admın hepatıt hbsag 800 alt 18 elenır mıyım

 126. Ben gözlük kullanıyorum 2.0 ve .2.25 astigmat var engelmi bekçi olmama.

 127. Sol dizimde menisküs ve eklem iltihabı var 2011 de ameliyat oldum eskisinden iyi sorun olurmu?

 128. Bel fıtığı ameliyatından elenen oluyormu sağlık kontrolünde yoksa o anki sağlık durumuna mı bakıyor

 129. Sağ baş parmağında doğuştan yok birde belimde skolyoz rahatsızlığı var bu yüzden dolayı askerlikten muaf edildim bekcilige başvuru yapsam sıkıntı olurmu ?

 130. Ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi verir misiniz

 131. Şef gözüm biraz az görüyor uzağa sorun olurmu

 132. 14 ay önce pisikiyatri bölümüne Sevkim görünüyor bana sıkıntı yaratır mı admin sınavı kazandım sağlık muayesine gircem bundan elenme olasılığım var mı

 133. Selamun aleykum admin benim şimdiye kadar herhangi bir sağlık sorunum olmadi hiç bi şekilde herhangi bir rahatsızlığimda yok sadece kanım fazla doktor kan ver sürekli dedi önden sağlık kontrolü de yaptırmadım sağlık kontrollerinden gecebilirmiyim

 134. admin arka tarafta bi tane dis curuk bi sıķıntı olur mu

 135. Adamın yüzümde ben var bir de akdeniz anemisi tasiyicisiyim o hastalık yok fakat tasiyiciyim bir de kulak zarim yok elenir miyim

 136. admin bugün bekçilik için sağlık muayenesine girdim fakat safra kesesinde çamur var dedi doktor rapora yazdı. Engel teşkil eder mi?

 137. kolay gelsin Çapraz bağ ameliyatı bekçiliğe etki eder mi?

 138. Admin skolyoz 10 dereceye kadar kabul ediliyormu?bizi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 139. Merhaba admin benim sag el orta parmagim bir kaza sonucu yarisi koptu onun yani yarisi yok bu engel teskil eder mi?

 140. Admin Bir Sorum olacak bende alt kısımda bir tarafında damar gemişlemesi vardı bu engel midir bekciliğe?? Hani elenirmiyim

 141. Merhaba admin
  Sol ayağımda hafif menisküs yırtığı mevcut doktor egzersiz yap 3 veya 4 aya geçer dedi bu bir engel olurmu

 142. Merhaba admin safra taşı sıkıntı olur mu

 143. Admin b12 eksikliği
  Elenme sebebimidir cevaplarsanız çok mutlu olurum

 144. Admin ben triod lerde nodul vardi ameliyat gecirdim sorun olur mu saglikda surekli hap kullaniorm

 145. On yıl önce kazara yaralandım karnımda ameliyat izi var sorun olur mu

 146. Üroloji doktoru 4mm taş yazdı sonuça da normal yazdı sıkıntı olmayana da normal yazdı sonuç ne olur acaba

 147. Admin Kan şekeri degerim ilk gün 129 ikinci gün 100 çıktı doktor rapora bu şekilde geçti bekçilik için sıkıntı olur mu

 148. Gizli şeker engel midir

 149. Admin benim kolestrol değerim 241 çıktı sıkıntı olur mu

 150. Dalak büyümesinden elenir miyiz

 151. Admin 2.3 yıl önce psikiyatrik tanı olarak obsesif kompulsif bozukluk tanısı olarak başkasına kendi üzerimden ilaç yazdırdım sorun olurmu

 152. Karaciğer büyümesi sorun olur mu

 153. Pskiyatri ilaci kullandim sikinti olurmu

 154. Sol ayagimdan ameliyet oldum . Distan gorunumde sol ayagim sag ayaga gore ince gozukuyor. Sorun olurmu?

 155. Polisitemi eleme sebebimidir

 156. Renk körlügü elenme sebebimidir.bariz derecede degil ama.

 157. Bende 2 sene önce menisküs ameliyatı olmuştum. Geçtiğimiz pomem sıınavına alınmadım. Bekçiliğe alırlar mı?

 158. Muhammed durmus

  Merhaba safra kesessi 3 mm polip çıktı sorun olur mu?

 159. aksesuar dalak var hastane heyetinden gectim ankara sorun yaparmı

 160. Karaciğerim de ALT: 66 AST: 48 yağlanma var diyorlar ama sağlam yazdılar bi problem olur mu

 161. Göz muayenesine girdim ( hipermetropi gözlükle sağlam Sağ: 10/10 Sol: 10/10 )yazdılar ne anlama geliyor

 162. Abdullah ozgul

  İki kulak toplamda 34 derece sıkıntı olur mu

 163. böbrek daralması engel mi ?

 164. Ya ben herseyi gectim psikiyatriden korkuyorum efexor kullandim girmesemmi bu sefer sacma sapan seyden elenirim bidaha basvuruda yapamam o dosyadan haberdar oluyolarmis sonraki alimlarami denesem

 165. Hepatit b vurusu engelmi

 166. Merhaba sağ gözümde 20 DP ezetropya mevcut saf ve sol göz görme tam doktor heyete gönderdi sizce engel olurmu

 167. Karaciğerde 17 cm büyüme var sorun olur mu birde minimal düzeyde fıtık?

 168. Alt60 ggt 49 cıktı alkol sigara yok elenme sebebi midir

 169. Karaciğer enzimleri yüksek çıkdı sorun olurmu?

 170. Kolesterol değeri yüksek çıkarsa direk elenir miyim? 240 çıktı

 171. Ben bütün sağlık kontrolünden geçtim fakat nöroloji el titremesini yazdı sıkıntı olurmu yoksa bekçi olmama engelmi

 172. SEptum deulasyon sıkıntı oluyor mu gırdım saglık kontrolune hepsı saglam bır tek kulak burun bogaz da bunu yazdı doktor

 173. Merhaba en tum saglık sartlarından uygundur yazısıyla gectım bır sıkıntınolmadı gakat kulak burun bogoz doktoru septum deulasyon yazdı bı sıkıntıbolur mu gerısı normal

 174. İyi günler abimin sağlık kontrollerinde hiçbirinde sıkıntı çıkmamıştı fakat Demir eksikliğine bağlı kansızlık çıktı sorun oluşturur mu?

 175. Glikoz 101 cikti sorun olurmu

 176. Demir eksikliğine bağlı kansızlık sorun oluşturur mu

 177. Selamun alekum sizden ricam nolur yardimci olun butun bolumlerden saglan raporu aldim DAHILIYE BOLUMUNDEN DE ALDIM AMA KAN SEKERIM ACLIK 104 .CIKTI DOKTOR ONAYLAMIS BAZI ARKADASLAR ANKARADA ELENIRSIN DIYOLAR

 178. Merhaba,
  Safra kesesinde taş olması sağlık daire başkanlığından engel çıkarır mı
  Ayrıca ameliyat sonrası kabul olur mu teşekkür ederim

 179. Inr kan sonucu 1.1 yerine 1.3 cıktı hemotoloji doktoru tekrar istedi sonuç normal cıktı acaba heyet sıkıntı yaparmı
  Hemotoloji bölüm kağıdına faktör istedi 15 gün sonra tekrar muane diye yazdı sonuç normal gelince normal ve sağlam yazdı heyette sıkıntı olurmu

 180. Sedef rahatsızlığından dolayı elendin dedi ama bende 3 4 senedir çıkmıyor kronik olduğu için kuruldan geçemezsin dedi itiraz edebilir miyim

 181. Glukoz 106 bozulmus aclik glukozu yaziyor emniyet saglik yonetmeliginde sınır kac . bulamadim . tşk .

 182. Admin bey. Tüm branşları geçtim sıkıntı yok ama kardiyoloji de ROMATİZMAL KAPAK VE ÜFÜRME yazdı ama derecesi yok. Başka hastanede muayene oldum sorun teşkil etmez hafif bir üfleme var dedi. Sadece kardiyolojideki bu sorundan dolayı elenirmiyim. Birde başka hastane raporlarını kurula vereyim mi

 183. Admin kardeşim benim ultrason sonucunda karaciger sağ lobda 12 mm çaplı hemenjiom izlendi yazıyor.acaba bı problem cıkarmı bu konu hakkında bi bilgin varmı?

 184. Merhaba, benim arkadaşımın tüm değerleri normal fakat sağ böbrekte şekil bozukluğu çıktı. Şuan Paem eğitiminde devam ediyor acaba elenme durumu var mı ? teşekkürler

 185. Yaklaşık 1 yıl önce bel fıtığı başlangıcım oldugu söylendi ama Egzersiz ve spor yaparsam düzelebileceği söylendi doktor tarafından ve o gundem beri spor yapıyorum ve hiç bir şikayetim yok kuruldan onay aldım Ankara dan elenme sansım nedir onceki sonucları görürler mi ve ona göre mi işlem yaparlar yoksa kişinin anlık saglıkına baktıkları için onaylarlarmı yoksa tekrardan mr mi isterler?

 186. Merhaba ağız ve diş sağlığı hakkın da önemli olan durum nedir bilgi verir misiniz

 187. merhabalar admin benin sol böbrekte idrar yolu genişleme var doktorlar onay verdi ama içimde bi kurt var ankara sorun çıkarıŕ mı?

 188. Gogus hastaliklari “Vasküler belirtiler mevcut” yazdi fakat sonuc kismina saglam yazdi sikinti olurmu

 189. Merhaba bir kulağım 30 DB den aşağıda diğer kulağım 35 DB bu yüzden elenir miyim?

 190. Iyi günler esim tüm bölümleri gecti ama cildiyede kolda yazlik formadan gorunmeyecek sekilde 10 cm yanık izi vardi doktor rapora isledi madde 29 A yazmis heyet bunu sorun eder mi yada gorunmedigi icin itiraz dilekcesi yazabilir miyiz

 191. Admin 1.50 0.75 hipermetrop sıkıntı olur mu

 192. Gökhan Eryiğit

  Safra kesesinde 2 mm polip çıktı bekçiliğe engel olur mu

 193. hepatit b için nasıl karar veriliyor ?

 194. Çölyak hastasıyım bu yüzden askerliğe gitme gibi bir olasılığım yok yinede başvuru yapabilir miyim yapsam bunu sıkıntı ederler mi ?

 195. MERHABA AKÇİĞER SÖNMESİ Pnömotoraks YAŞADIM 19.08.2018 TARİHİNDE FAKAT AMELİYAT OLMADIM DREN TAKILDI YANİ TÜP Torakostomi DENİLEN YÖNTEM UYGULANDI 8 GÜN HASTANEDE YATTIM FAKAT ŞUAN ESKİSİ GİBİYİM KOŞUYORUM TOP OYNUYORUM HİÇBİR DEĞİŞİMİM YOK BEKÇİLİK İÇİN ENGELMİDİR.NE YAPMAM GEREK

 196. Admin merhaba,

  Bundan 2 yıl önce belim ağrıyordu hemde rapor lazımdı 10 gün.
  Özel hastaneye Doktora gittim bana koyduğu tanı disk bozukluğu, röntgen emar vs. Bir tetkik yok ayaktan koydu tanıyı
  Bu bekçiliğe engelmiş. 5 ay önce 3 gün rapor lazımdı aynı doktordan rapor aldım yine aynı tanı konmuş.
  Saglik raporları devlet Hastanesinden raporlar sağlam Ankara eledi öyle bir hastalık yok şuan.Bel agriyor arada her insan gibi ama koydugu tani bende yok.İtiraz verilir mi emar çekil baktır onaylat sağlam diye sevk verirler mi bildirim yapilmadi şuanlik yoksa kesin eleme mi yapılır.

 197. Admin eritrosit 6 yüksek bekcilige engelmidir

 198. Kardeşim ben Bekçilik sağlık şartlarında hepsi tamam oldu ama kurul cildiye bölümündeki eşkali belli olmayan kelimesini 5 MT de değil dibinden bakarak uyguladı başka hastanelerde öyle olmamış ben nasıl yol izlemeliyim acil yazim

 199. Kolumda YAZLIK ÜNIFORMA altnda kalan dövme mevcut bu dovmeden bu girşte eledıler ama yasa cıktı emnyt teşkilatnda saglık yönetmenligi degşti diye bir duyum aldım bunun gerceklik payı varmıdır? 10 bin alım oldugunda hakkımı savunabilcegim bir yasa varmı gercekten boyle bi degişklik oldu mu.?

 200. Merhaba admin Sağlık kurulu raporuna göre;

  a) A, B ve C dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler, çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmaya devam ederler. benim endokrin bölümünden tiroid değerlerim yüksek bundan dolayısı ile sevk aldığım Araştırma hastanesi bana ilaç tedavisi ardından 3 ay sonra kontrol önerisi yazdı raporuma ardından hastane Heyet-i olumsuz yazmış duyduğuma göre ve yukarda yazmış olduğum dilime giren bir durum söz konusudur bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim şuan Ankara’nın sonucunu beklemekteyim B dilim kapsamında olan durumdayım ama heyet olumsuz yazmış aydınlatır mısın bu konuda beni teşekkürler

 201. EN son genel sağlık kontrolünde renk körlügüne bakıyorlar mı bilgilendirirseniz memnum oldum

 202. 17b1 uyum bozuklugu raporu var askerlikten sknti olur demi

 203. ben askere gitmedim hiç muaf tutuldum bekçi olabilirmiyim

 204. askerlikten muaf tutuldum bekçi olabilirmiyim

 205. 4 yil once diz capraz bag ameliyati oldum ve o surecten oncesinde oldgu gbi hala aktif futbol hayatim devam ediyor.su an dizimle ilgili herhangi bir sikintim.engelmidir?

 206. Merhaba sol önden bir dişim eksik 22 diş numaralı elenme sebebi mi?

 207. Sedef hastasiyim engel olurmu

  • Merhabalar,
   Üniforma giyildigi takdirde vücudun gözle görülen yerlerinde kalan ve telafisi mümkün olmayan her türlü eskal belirleyici iz öğrenciliğe engeldir.
   Ancak vücudun belirtilen yerleri dışında kalan ve ilerleme göstermeyen izler kabul edilir.

 208. askerde iken düz tabanlıktan muaf edildim yeni yönetmeliğe göre bekçi olma ihtimalim nedir

  • Merhabalar,
   Iki ayrı duz taban cesidi vardır.
   1-) Ayak havadayken ayak içi kavisinin varlığı gözle görülebilen ve bu kavis yere basıldığında kaybolup ayak tabanının duz taban haline gelmesi. Flexible diye geçen bu duz tabanlıga sahip olanlar ÖĞRENCİLİĞE KABUL EDİLİRLER.

   2-) Ayak ici kavisinin ayak yere basarken de, ayak havadayken de olmadığı duz tabanlığa sahip olanlar ÖĞRENCILIĞE KABUL EDILMEZLER.

 209. merhaba bende miyop ve astigmat göz hastalıkları mevcut ve sağ omuz da doğuştan kaynaklı bir problem var hareketlerde pek sıkıntı yaratmıyor bekçilikte bir sıkıntı çıkarır mı ?

  • Merhabalar,
   Her bir göz için miyop+astigmatizma toplam oranının en fazla 2 derece, iki gözün ise toplamda en fazla 4 derece olması gerekmektedir.
   Omuzunuzdaki problem icin ise yorum yapmak mümkün degildir. Atamanız yapıldıktan sonra egitim öncesi sağlık taramanız yapılırken belli olur. Doktor insiyatifine kalmış.

  • Pekala reis ön sağlıkta elenir miyim derecelerim 2 den fazla ön sağlığı geçersem lazer ameliyatı olacağım böyle söylersem geçirme şansları varmı

  • Şansınızı deneyin. Lazer ike sifa bulmuş göz saglam kabul ediliyor yahut derecesi duserse bu da kabul ediliyor.

 210. merhaba ben askerde iken karaciğer kist hidatik amelyatı oldum 5 6 ay once suan herhangi bir sağlık sorunum yok fakat mülakatlarda sorun olurmu iyileşme sürecindeyim suan birde kolumda yanık var kaynar su dökülmüştü biraz iz kaldı sorun olurmu?

  • Merhabalar,
   Gobek ile boyun arasında kalan bölgedeki ameliyatların sorun teskil ettiğini biliyorum. Sizin konunuzi araştırmış olsam da sorun olur/sorun olmaz diyebileceğim bir bilgiye rastlamadım.
   Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na danışabilirsiniz. Alacağınız cevabın gönlünüzce olmasını dileyerek sonucu bizle paylaşırsanız sizinle beraber üzülmek/sevinmek isteriz.

  • yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na danışıp bilgi sahibi olunca iletirim.

  • Memnun oluruz. Gönlünüzce cevap almanız dileğiyle.

 211. Merhaba! Bi sorum olacaktı fonksiyonel bozukluktan dolayı askerliğimin 7.ayından sonra muaf oldum bekçilik için bi sıkıntı yaratırmı

  • Merhabalar,
   Fonksiyon bozukluğunun vucudunuzun neresi ile ilgili olduğunu soylerseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.
   Silahla görev yapmaya engel teskil edilebilecek her turlu sağlık sorunu emniyet teşkilatında görev yapmaya engeldir.
   Ancak siz hastalığınızı daha açık sekilde tarif ederseniz, hastalığınızın silahla görev yapmaya engel olup olmadığını yahut hastalığınız ile ilgili yönetmelikte herhangi bir açıklama olup olmadığını arastırabiliriz.
   Daha hızlı ve daha net bilgi almak için Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na danışabilirsiniz.

 212. 10 yıl önce bypast oldum yaş 24 4 yıldır aktif spor yapıyorum herhangi hiç bir sıkıntım yok askerlikten muaf oldum bekçilikte engele takılırmıyım ?

  • Merhabalar,
   Yapmış olduğum incelemede yönetmelikte; “göğüs kafesinin açıldığı her türlü cerrahi müdahale” ibaresini fark ettim.
   Buna göre durumunuz engel teşkil ediyor.
   Ancak “net” ve “kesin” bilgi için Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na danışabilirsiniz.

 213. Benim sağ kulak zarinda delik var bekçilik icin engel teşkil eder mi acaba

  • Merhabalar,
   Yönetmelikte kulak zarı deliklerinin engel teşkil ettiği belirtilmiştir.

 214. Merhaba. gözümde çok az şaşılık var birde parmağım kesik bunlar engelmi

 215. merhabalar,, ben 2000 yılında sağ ayakdan yanlış iğne vuruldum ve % 22 siyatik sinir vakasıyım, ancak şuan sol ayağım sağ ayağım gibi aynı güçte ve hiç bir sorunu yok ancak askerden muaf edildim, sizce bekçiliği etkiler mi

  • Merhabalar,
   Tam sifa bulduysa ve tekrarlama şansı yoksa sorun olacağını tahmin ediyor olmakla birlikte, konu hakkında bilgi bulamadığım için Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına danışmanızı öneririm.
   Sağlık probleminizin Emniyet Teşkilatı sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartlara aykırı gelmemesi durumunda ve diger şartları taşıyor olmanız halinde polis/bekci olmanız icin engel yoktur.

 216. Bas iç kanama ameliyatı engel mi

  • Kafa tasının her türlü cerrahi mudahalesi engeldir.

  • Hicbir turlu şansım yok yani teşekkürler ilginiz için

  • Elenebileceginizi göz önünde bulundurarak “SANSINIZI DENEYIN”.
   Eleneceginizi bilseniz bile şansınızı deneyin. Her adaya bunu hep söylüyorum.

 217. MERHABA BENİM SAĞ KOLUM VE BOYNUMDA YANIK İZLERİ BULUNMAKTA ACABA BU BEKÇİ ALIMI İÇİN BİR SORUN ÇIKARIR MI ?

  • Genelde sorun olmakta. Komisyon insiyatif hakkıyla karar verecektir. Şansınızı deneyin.

 218. Renk körlüğü çarşı ve mahalle bekçiliği olmaya engel midir

 219. Mustafa Bayındır

  İyi günler benim yüzümde benler var bu sıkıntı olur mu uzmanlığa başvuru yaptımıştım belli ölçülerin üstünde ise sıkıntı oluyordu ilk doktor ölçmeden olumsuz verdi itiraz ettim ikinci olumlu ve sonrasında heyet de olumlu verdi nasip olmadı ama bekçilikte bunun kaç mm olması gerekiyor şimdiden teşekkürler

  • Yuzdeki izler eskal belirleyici mahiyette ise ve 5 metreden gozle görülüyor ise, birden fazla ise sorun olmaktadır. Şansınızı deneyin. Ölçüsü vs yok. Komisyon takdirindedir.

  • Mustafa Bayındır

   Örneğin 19.dönem PÖH ön sağlıkta geçirdiler tamamen şans yani

 220. Kolumda elimde ve göğsümde dövme bulunuyor ve 3 yıl önce belden ameliyat oldum 3 adet platin atıldı fakat günlük yaşantımda rahatım işimde çalışabiliyorm hiç bir engelim yok bu şekilde alınma şansım var mıdır

 221. Merhaba benim gozum dereceli ve bu sebepten askerlikten muaf durumunda kaldim +6 gbi bi durum soz konusu.basvuru yapabilirmiyim tesekkur ederim

 222. Gözde bozukluk sınırı nedir?

 223. Pmyo2. Sınıf öğrencisiyim memuriyet atamaları için tekrar sağlığa girdik, okula girişte olmayan ama okul dönemi içinde çıkan küçük vitiligolarım var. Doktor 0,5 dudak kenarı ve 1 cm özel bölge vitiligo yazdı. Diğer her şey sağlam. Sizce sağlık kurulunun cevabı nasıl olur sorun olur mu iki yıldır emek veriyorum iki ay sonra mezuniyet var

 224. Merhaba bekcikikte sagliktan bobrekte 3 mm tas olmasi nedeniyle elendim saglik yonetmeliginde boyle bir madde varmi.birde dalak boyutu normalinden biraz fazla sorun teskil edermi
  Iyi calismalar

  • Vardır. Böbrek taşının varlığı ya da cerrahi yöntemle iyilesmis olanları engel olarak belirtilmiştir. Sadece kendiliğinden sifa bulan engel görülmemiştir.

  • Tesekkur ederim peki dalak buyuklugu sorunmudur

  • 54 sayfalık Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği’nin sadece Genel Cerrahi bölümünün A kısmının 1. Maddesinde “dalak” ibaresi geçiyor bu maddede de sadece kist vs deniyor. Bunun dışında yönetmelikte “dalak” kelimesi geçmiyor ve büyüklüğü ile alakalı herhangi bir bilgi yok.

 225. Kardeşim karaciğer kistinden ameliyat oldum engelmidir

 226. Merhaba sol kolumdan ameliyat oldum ve platin takıldı, 12 yıl önce platin çıkarttık dikiş izi var sadece engel midir?

 227. kardes.bnim alt önden bi diş eksik sayı olarak.ama yeri kapandı.çok küçükken çıkmış.boşluk yok.yan dişler kapatmış.belli olmuyo.sıkıntı olur mu

 228. hocam birde kollarımda siviceler var omuzla dirsek arası.akne var.sıkıntı olur mu

 229. Kardeşim benim başımda ufak bir kist var,doktor dedi önemli bişey değil,yılda bir kontrole gel,elenir miyim sizce?teşekür ederim

 230. Vücuttaki dövmeler engelmi göğsümdeki normal büyüklükte elimin üzerindeki sadece adimın baş harfi küçük

 231. Sağ kolumda askerden kalma platin var ama hiçbir şeye engel değil. Kesin elenir miyim?

 232. s.a. admin bir sorum olacak gözlerimi cizdirdim sağ göz +0,75 ve -,1,50 sol göz +0,25 ve -0,25 oldu hiç bir şekilde – olanlar 2 değil + olanlarda 1 değil gözden geçermiyim?

 233. Kardeşim bel ve boyun fıtığı başlangıcı var 3. 4 senedirön Mülakatta söylemesem sonradan sorun olurmu

 234. Admîn elimin üzerinde 3cm genişliğinde dövme var sorun olurmu. Bide kolumda bi jilet izi var

 235. Merhaba.bel fıtığı ameliyatı oldum 5 yıl önce bekcilik icin engel midir?

 236. Kardeşim bende çok küçük minimal mitral yetmezlik var bu bekçi olmaya engel mi ?

 237. S.a bundan 4 ay önce silahlı güvenlik için heyet raporu alacaktım hepsinden geçtim bir tek kardiyolojide kalpte romatizmal mitral eksikliği yazdı ve heyet raporuna silahlı güvenlik olamaz diye yazdı, acaba bekçilikte de sıkıntı olur mu. Yani bu sıkıntı sisteme girilmişmidir

 238. Hocam benim ön üst diş kırık sıkıntı olur mu

 239. Hocam burun kemiği eğriliği (nazal septum deviasyon) sağlık raporuna engelmidir.

 240. Göz de Fuchs hastaligi bekcilige engelmidir? A7f1 tanisi engel olurmu? Tam olarak uveit yok gibi.doktor insiyatif kullanrmi

 241. Merhaba:
  2 dişim kaplama ve 20’lik 2 dişimi çektirmişim genel sağlıkta diş eksikliği olarak sayılır mı lütfen cevap veriniz ne kadar araştirdiysam bi cevap bulamadım ??

 242. Bende gögüs kefes arasında keloid diye bi iz var her hangi bir saglik rahatsızlıgı deyil sizce sorun yaratırmı

 243. Admadmin iki yil önce panik atak ilaci kullanmıştım. Sagliktan gecer miyim

 244. merhaba kolumda ve bacaklarım da ufak çizikler var ama jilet değil çalışırken oldu sorun olurmu

 245. bende böbrekte kum var ve reflu ilacları kullanıyorum bu bekçi olmaya sorun teşkil eder mı

 246. Ses dalgasıyla böbrek taşı kırdırmak bekçiliğe engellidir

 247. Merhaba krdeşim ses dalgalarıyla böbrek taşı kırdırmak bekçiliğe engellidir

 248. Hepatit d bekçiliğe engel midir lütfen yardım edermisiniz çok merak ediyorum

 249. Dalağını aldıran bekçi olabilir mi

 250. Sol gözümde -3 astigmat var sorun olurmu

 251. Göz doktoru rapora
  Sağ tam (+0.50,-1.0~170)
  Sol 0,9 (-2.0~180)
  7-A-4 tanısı koydu sizce geçermiyim
  Lütfen yardımcı olum

 252. Heyetten önce kan tahlili verip duruma bakmak istedim bilirubin yani sarılık yüksek cikti ultrason emar derken cesitli tahliller sonucu doktor gilbert sendromu oldugumu söyledi bekçiliğe engelmi ? Kalırmıyım.

  • Hepatobilier sistemde fonksiyon bozukluğu yapmamış, total bilirubin düzeyi <%3mg olan gilbert sendromlu olgular sağlam kabul edilir.

 253. Vucudumun bel kısmında doğum lekesi var sıkıntı olurmu

 254. Merhaba sağ ve sol kulakta çok hafir işitme kaybı odyometri 30 sorun olurmu

 255. Benimde bir sorum olacaktı Akş değerim 106 çıktı doktor sağlam yazdı herhangi bir sorun oluştururmu

 256. Nöroloji de hafiften ellerde hafif titreme var dedi heyecandan oldu sanırsam ancak doktor sonuca A1 ile uyumlu yazdı ne demek acaba bilgin varsa cevaplayabilir misin

 257. Doğan Güneş Akmeşe

  İyi günler akş 102 sorun olurmu dosya ankaraya gıttı tekrar kan isterler mi

 258. Akş 102 çıktı ve doktor olumsuz dedi ankaradan olumlu olma ihtimali var mı

 259. gözümde miyop var sağ 0.75 sol 1.50 geçermiyim admin?

 260. Kardiyoloji olarak biküspit aorta var 1. Derecede bekçi olmama engel mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir