Ekilen saçlar dökülür mü? – BekçiAlımı

Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç ekiminde bu konu tamamen kişinin bakımına ve temizliğine bağlıdır. Yeni ekimi yapılmış saç köklerine ne kadar iyi bakarsanız, o kadar çok verim ve doğallık alırsınız. Fakat, kötü bakılmış saçlar ne yazık ki, çok düşük bir ihtimal de olsa dökülebilir. Bunun için, saç köklerine iyi bakmalı ve saçlarınızı sık sık yıkamalısınız.

Ekilen Saçlar Kalıcı Mıdır?

Ekilen saçlar, ense kıllarından alındıkları için çok düşük bir dökülme ihtimali vardır. Fakat, şuana kadar kimsede dökülme gibi bir problem ortaya çıkmamıştır. Ancak, bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için, saçlarınıza temiz bakmalısınız. Çünkü, saç köklerinin zayıflaması ve bol bol yağlanması, kötü sonuçlar doğurabilir. Ayrıca, saç dökülmeleri bazı genetik sebeplerden de meydana gelebilir. Bu tür sebepleri merak ediyorsanız ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, saç ekimi yaptırdığınız merkezlerden yardım alabilirsiniz.

Not: Ekilen saçların yeniden dökülmesi neredeyse imkansızdır. Fakat, bazı genetik sebeplerden dökülme görülebilir.

Her Saç Dökülmesi Kellikle Sonuçlanır mı?

Saç dökülmelerinin tüm çeşitleri, kesinlikle kellik ile sonuçlanmaz. Tamamen kişinin yapısal kök hücrelerine bağlıdır. Ancak, ekilen saçlar ve var olan saçlar ne kadar temiz ve güçlü olursa bir o kadar sağlıklı, doğal görünüm kazanabilir. Eğer saç dökülmesi gibi bir probleminiz varsa, analiz edebilir, dökülmelere karşı bazı önlemler alabilirsiniz. Alabileceğiniz önlemler

  • Parmaklarınızı saçlarınıza attığınızda 5 ila 20 arasında saç teli geliyorsa,
  • Oturduğunuz parlak alanlarda, kafanızı öne doğru eğdiğinizde saç tellerinizin döküldüğünü görüyorsanız,
  • Ayna karşısına geçtiğinizde, saç diplerinizi görüyor veya seçiyorsanız,
  • Duş sonrası saçlarınızda çok miktarda dökülme varsa,
  • Eski fotoğraflardaki saçlarınız ile şimdi ki fotoğraflarınız arasında gözle görülür fark varsa,

Saçınızı ekim yaptırdığınız merkezlerin doktorları ile görüşebilir, yeniden testler ve uygulamalar yaptırabilirsiniz.

Yeni Ekilen Saçlar Kalıcı Mıdır?

Saçın normal döngüsü kalıcı değildir. Fakat, sonradan ekilen ve ense kıllarından alınarak ekilen saçlar, genetik bir sorun yoksa tamamen kalıcıdır. Sonradan dökülme gibi bir problem ile karşılaşmazsınız. Fakat, kişinin saçlarına temiz ve hassas bakması da oldukça önemlidir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir