EFT Bekleyen Provizyon Ne Demektir? – BekçiAlımı

EFT Bekleyen Provizyon Ne Demektir?

Para transferleri aynı banka içerisinde iki hesap arasında yapılırsa havale, eğer farklı iki banka arasında oluyorsa ise EFT’dir. Havale günün her saatinde yapılabilir ama EFT banka tarafından onay gerektirir bu yüzden de mesai saatinde gerçekleşir. Bir hesap sahibi EFT için talimat verirse bu işlemin gerçekleşmesi için ilk etapta ön onay verilir ve işlem provizyona alınır. EFT bekleyen provizyon ne demektir? Bu ön onay durumundan sonra işleme onay verilir ve işlem provizyondan düşer.

EFT Bekleyen Provizyon Ne Demektir, Ne Kadar Sürer?

EFT bekleyen provizyon ne demektir? Bu aşama bir ön onay durumudur, işlem talimatınızı verirsiniz ancak hemen gerçekleşmez çünkü banka tarafından kontrol edilmesi ve onaylanması gerekir. Bu işlem ise bankalar arası olduğu için sadece mesai saatlerinde yapılır. EFT’lerin bazen uzun sürmesi de bu yüzdendir. Çünkü hafta sonu, özel günler ve hafta içi banka çalışma saatleri dışında çalışmazlar ve işlemleri banka onaylamaz. Bu süre içerisinde işleminiz ön onay noktası olan provizyonda bekletilir ve tam anlamıyla ancak işlem onaylandığında gerçekleşir.

EFT Bekleyen Provizyon Ne Demektir, İşlem İptal Edilebilir Mi?

Provizyon, işlemlerde ön onay aşaması olarak adlandırılabilir. EFT Bekleyen Provizyon Ne Demektir? Bekleyen EFT işleminin provizyonda bekletilmesi ve kesin onayın verilmemesi demektir. Verdiğimiz tüm  EFT talimatları bankaların çalışma saatleri içerisinde onaylanır. Bankaların çalışma saati olmadığı bir zamanda talimat verirsek talimata kadar işlem onaylanmaz ve ön onay durumunda kalır. Bu süre içerisinde işlemimiz provizyonda kalır. Provizyonda olduğu sürece işlem gerçekleşmez, bu süre içerisinde işlem tam onay almadığı için iptal edilebilir. Yapmanız gereken tek şey işleminizi iptal etmektir, bu durumda provizyondan kaldırılacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Musa GENÇ

Elektrik-elektronik mezunuyum. Uygun zamanlarda ilgilendiğim alanlarda içerik üretiyorum. Makalelerimi yazarken dil bilgisine, imla kurallarına ve doğru verilere ulaşmaya özen gösteriyorum. En güncel yazılarım ve makalelerimle sizlere bilgiler sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir