Eczaneden Bedava Maske Alma Yöntemi – BekçiAlımı

Eczaneden Bedava Maske Alma Yöntemi

Tüm dünyada etkisini sürdüren korona virüs salgını sürecinde ülkemiz de zorlu bir mücadele sürdürüyor. 2020 yılı hastalıkla mücadele yılı olarak tarihe geçti diyebiliriz. Ülkemizin yetkili kurumları ile birlikte halkımız da yoğun bir mücadele sergiliyor. Devletimizin farklı alanlarda halkımıza hizmetleri ise aralıksız sürüyor. Hastalıkla mücadelenin en önemli araçlarından biri de maskeler. Devletimizi her hafta olmak üzere vatandaşlarına ücretsiz şekilde maske dağıtımına devam ediyor. Maske dağıtımı için PTTkargo ve eczane yöntemi izleniyor. 20 ve 65 yaş arası tüm vatandaşlar bedava haftalık maske alabilirler.

PTT Kargo’dan Ücretsiz Maske Alma

Bedava maske dağıtımı için evinize kargo görevlilerinin gelmesini bekleyebilirsiniz. Bunun için başvuru yapmanız gerekmektedir. Devlet üzerinden ve PTTkargo sitesinden maske başvurusunda bulunabilirsiniz. 1 hafta 10 gün içinde evinize teslim edilmektedir.

Eczaneden Bedava Maske Alma

PTTkargo dağıtımı zaman aldığı için tüm Türkiye de eczanelerden ücretsiz maske dağıtımına başlandı. Her vatandaş, şartları sağlaması koşulu ile eczanelerden ücretsiz maske alabiliyor. Haftalık 5 maske alabilirsiniz. Bu işlem için telefonuza gelen maske dağıtım kodu size sorulmaktadır.

Maske kodu nasıl alınır?

Ücretsiz maske kodu telefona sms olarak iletilmektedir. Bu kodu size en yakın eczaneye söyleyerek ücretsiz 5 maskenizi alabilirsiniz. Kodu almak için bişey yapmanıza gerek yok ya da yapınca gelmiyor. Sistem otomatik atıyor bu maske kodlarını.

Kod gelmediyse maske nasıl alınacak?

Eczaneden maske almak için sms koduna gerek yoktur. Yani zorunlu değildir. Eczaneye gittiğinizde aşağıdaki bilgileri söylerseniz SMS kodu olmadan da ücretsiz maske alabilirsiniz:

  • TC numaranız
  • Doğum tarihiniz
  • Baba adınız

SMS kodu sizi haberdar etmek içindir maske almak için zorunlu değildir. Ücretsiz haftalık maske hakkınızı kod olmadan da kullanabilirsiniz ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir