Dövme Polisliğe (POMEM-PMYO-PÖH) Engel mi?

Dövme günümüzde birçok gençte olan bir unsur. Bu gençler polis olmak için de başvuruda bulunuyorlar. Fakat bazı durumlarda dövme polislik başvurularına engeldir. POMEM ya da PMYO okuyup polis adayı öğrenci olmak isteyen öğrencilerde bazı sağlık şartları aranır. Dövme konusu da POMEM, PAEM, PÖH ya da PMYO farketmeksizin bu makalede açıklayacağımız hükümlere göre değerlendirilir. Polis olmak isteyen ama dövmesi olan gençlerin kontrolünde, tüm adaylarda olduğu gibi EGM sağlık şartları hükümlerine bakılır.

EGM sağlık şartları hükümlerinden öğrencileri değerlendirme kıstası olarak A dilimine bakılır. A dilimindeyseniz sorun olmaz, B-C-D ise öğrenciliğe engel kısımları aktarır. Dövme konusunda cilt hastalıkları A diliminde aşağıdaki hüküm mevcuttur:

Yazlık üniforma(tişört) giydiğinizde, vücudunuzun açık olan boyun, yüzü, kol, bilek ve el gibi kısımlarında kalıcı dövme varsa elenirsiniz. Polislik okuyamazsınız. Bu saydığım yerler dışında dövmeniz varsa sorun yaşamaz ve polis adayı öğrenci olabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 9 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 574 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

9
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Mert
Ziyaretçi
Mert

Merhaba sol göğüsümün üstünde 10 cm lik dövme var sorun olmaz dimi yazlık tişort giydiğimde görünmüyor

Emre
Ziyaretçi
Emre

Merhaba koluma 3 adet dövme var bunları sildirsem başvura bilirmiyim

Kemal efe
Ziyaretçi
Kemal efe

Bir sürü yazlık polis üniforması var peki biz dışarı taştığını hangi üniformadan anlayacağız yunus çevik kuvvet vs…

Yunus Emre
Ziyaretçi
Yunus Emre

Merhabalar, bileğimde 5cm genişliğinde 5 cm uzunluğunda dövme var yarısını sildirdim diğer yarısını da sildiricem bu sorundan dolayı elenir miyim?

Kasım
Ziyaretçi
Kasım

Sol kolumda 9cm uznlugunda 4m genişliginde kesik izi var bir engeli olurmu?

Admin
Üye
Admin

Merhabalar,
Yazlık üniforma giyildiginde vücudun görünen yerlerinde kalan telafisi olmayan her türlü eskal belirleyici iz engeldir. Bu tur izlerde en az 5 metre mesafeden ize bakılır ve bu mesafeden fark ediliyorsa aday elenir.
Tarifinize göre iz engel olacak gibi görünüyor. Ancak komisyondaki kişilerin insiyatifi ne olur bilemeyiz.