Dövme Polisliğe (POMEM-PMYO-PÖH) Engel mi?

Dövme günümüzde birçok gençte olan bir unsur. Bu gençler polis olmak için de başvuruda bulunuyorlar. Fakat bazı durumlarda dövme polislik başvurularına engeldir. POMEM ya da PMYO okuyup polis adayı öğrenci olmak isteyen öğrencilerde bazı sağlık şartları aranır. Dövme konusu da POMEM, PAEM, PÖH ya da PMYO farketmeksizin bu makalede açıklayacağımız hükümlere göre değerlendirilir. Polis olmak isteyen ama dövmesi olan gençlerin kontrolünde, tüm adaylarda olduğu gibi EGM sağlık şartları hükümlerine bakılır.

EGM sağlık şartları hükümlerinden öğrencileri değerlendirme kıstası olarak A dilimine bakılır. A dilimindeyseniz sorun olmaz, B-C-D ise öğrenciliğe engel kısımları aktarır. Dövme konusunda cilt hastalıkları A diliminde aşağıdaki hüküm mevcuttur:

Yazlık üniforma(tişört) giydiğinizde, vücudunuzun açık olan boyun, yüzü, kol, bilek ve el gibi kısımlarında kalıcı dövme varsa elenirsiniz. Polislik okuyamazsınız. Bu saydığım yerler dışında dövmeniz varsa sorun yaşamaz ve polis adayı öğrenci olabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 48 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

48
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Nihal
Ziyaretçi
Nihal

Polis kızıyım çok polis olmak istiyorum kolumuzda mesela küçük yara izi var eleniyor muyum ?

esın
Ziyaretçi
esın

meraba seneye pomem sınavına gırmeyı dusunuyorum bırsey sorucaktım ensemde ASAGI DOGRU dovme yaptırmıstım yazlık forma gıyınce bellı olmaz sanırım normal gomlek gıydıgımde bellı olmuyor sızce sorun olurmu kucuk bır dovme

nihal
Ziyaretçi
nihal

kolumda pek büyük değil ama içinde yazı var sildirdim desem diyelim ki az iz kaldı sildirme işleminden sonra fondötenle kapatsam farkeder mi bide polis kızıyım

Buket
Ziyaretçi
Buket

Merhabalar sol bileğimde 1 kuruş para boyutunda ay yıldız dövmesi var sıkıntı yaratır mı?

Metehan
Ziyaretçi
Metehan

En fazla kaç cm olmalı dövme

Can Doğan
Ziyaretçi
Can Doğan

Belimde oturma şeklinden kaynaklı izler çıktı beyaz beyaz onlar sıkıntı çıkarmaz değil mi

Can Doğan
Ziyaretçi
Can Doğan

Yara izi olarak, vücudum da ki yağdan dolayı çıkan o izler sıkıntı çıkarır mı belimde var.

Hasret
Ziyaretçi
Hasret

Merhaba burnumda Piercing izi dikkat edilince belli polisliğe engelmi

Besime
Ziyaretçi
Besime

Merhaba sağ el bileğimde 1cm kadar küçük bir dövme mevcut ama yan tarafında kalıyor çok gozukmuyor.sizce bu polislik için engel midir ? Küçük diye geçirebilirler mi sagliktan ?

Dila
Ziyaretçi
Dila

Merhaba diz kapagimin 6 cm yukarisinda yanik izi var vede boyum 1.58 basvuru yapabilirmiyim

Miray
Ziyaretçi
Miray

Merhaba ensemde dövme var kısa kollu yakalı üniforma ile gözükmüyor, herhangi bir şekilde engel olabilir mi?

Furkan Bora
Ziyaretçi
Furkan Bora

Polis meslek yüksek okuluna bu sene gitmek istiyorum şuan dövmelerim dışında hiç bir engelim bulunmuyor dövmelerimi sindireceğim fakat tek korkum dövmeler silindikten sonra bir takım o bölgede kabarıklık ve kızarıklık gibi sorunlar meydana geliyor bu durum ön sağlıkta problem teşkil eder mı?
Cevaplarsanız çok sevinirim.🙏

merve
Ziyaretçi
merve

yazlık üniforma giyildiğinde görünmeyecek yer falan yalan ben 24.donem pomeme mersinde girdim dövmesi olan çıksın dediler heryerine bakıyorlar dövme kabul edildiğini sanıyor herkes görünmiycek yerde olunca

Barış
Ziyaretçi
Barış

Iki kolumun diresek kısmın ustune yazi var bide kulak altinda var onlar sıkıntı olur bence onlari sildiricem de ensemde de var yakali üniforma giyildiginde gozukmez ama bisiklet yaka tarzinda gozukur üniforma hakkinda biraz bilgi verirmisiniz?

Merve
Ziyaretçi
Merve

Ayak bileğimde dövme var sorun olur diyorlar ama emin olamiyorum ?