Dövme Polisliğe (POMEM-PMYO-PÖH) Engel mi?

Dövme günümüzde birçok gençte olan bir unsur. Bu gençler polis olmak için de başvuruda bulunuyorlar. Fakat bazı durumlarda dövme polislik başvurularına engeldir. POMEM ya da PMYO okuyup polis adayı öğrenci olmak isteyen öğrencilerde bazı sağlık şartları aranır. Dövme konusu da POMEM, PAEM, PÖH ya da PMYO farketmeksizin bu makalede açıklayacağımız hükümlere göre değerlendirilir. Polis olmak isteyen ama dövmesi olan gençlerin kontrolünde, tüm adaylarda olduğu gibi EGM sağlık şartları hükümlerine bakılır.

EGM sağlık şartları hükümlerinden öğrencileri değerlendirme kıstası olarak A dilimine bakılır. A dilimindeyseniz sorun olmaz, B-C-D ise öğrenciliğe engel kısımları aktarır. Dövme konusunda cilt hastalıkları A diliminde aşağıdaki hüküm mevcuttur:

Yazlık üniforma(tişört) giydiğinizde, vücudunuzun açık olan boyun, yüzü, kol, bilek ve el gibi kısımlarında kalıcı dövme varsa elenirsiniz. Polislik okuyamazsınız. Bu saydığım yerler dışında dövmeniz varsa sorun yaşamaz ve polis adayı öğrenci olabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 38 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

38
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Hasret
Ziyaretçi
Hasret

Merhaba burnumda Piercing izi dikkat edilince belli polisliğe engelmi

Besime
Ziyaretçi
Besime

Merhaba sağ el bileğimde 1cm kadar küçük bir dövme mevcut ama yan tarafında kalıyor çok gozukmuyor.sizce bu polislik için engel midir ? Küçük diye geçirebilirler mi sagliktan ?

Dila
Ziyaretçi
Dila

Merhaba diz kapagimin 6 cm yukarisinda yanik izi var vede boyum 1.58 basvuru yapabilirmiyim

Miray
Ziyaretçi
Miray

Merhaba ensemde dövme var kısa kollu yakalı üniforma ile gözükmüyor, herhangi bir şekilde engel olabilir mi?

Furkan Bora
Ziyaretçi
Furkan Bora

Polis meslek yüksek okuluna bu sene gitmek istiyorum şuan dövmelerim dışında hiç bir engelim bulunmuyor dövmelerimi sindireceğim fakat tek korkum dövmeler silindikten sonra bir takım o bölgede kabarıklık ve kızarıklık gibi sorunlar meydana geliyor bu durum ön sağlıkta problem teşkil eder mı?
Cevaplarsanız çok sevinirim.🙏

merve
Ziyaretçi
merve

yazlık üniforma giyildiğinde görünmeyecek yer falan yalan ben 24.donem pomeme mersinde girdim dövmesi olan çıksın dediler heryerine bakıyorlar dövme kabul edildiğini sanıyor herkes görünmiycek yerde olunca

Barış
Ziyaretçi
Barış

Iki kolumun diresek kısmın ustune yazi var bide kulak altinda var onlar sıkıntı olur bence onlari sildiricem de ensemde de var yakali üniforma giyildiginde gozukmez ama bisiklet yaka tarzinda gozukur üniforma hakkinda biraz bilgi verirmisiniz?

Merve
Ziyaretçi
Merve

Ayak bileğimde dövme var sorun olur diyorlar ama emin olamiyorum ?

elif
Ziyaretçi
elif

kolumda dirseğimin iki parmak üstünde gazi mustafa kemal imzası var engel olur mu

Ejderhadövmelikız
Ziyaretçi
Ejderhadövmelikız

Merhaba ayak bileğimde dövme var bi engel mi üniforma giymediğim için bilemiyorum gözüküp gözükmediğini 😀

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

omzumda dovme var fakat yazlık tişortte gorunmuyor . omuz kol bölgesi oldugu ıcın sormak istedim sıkıntı olur mu

Mert
Ziyaretçi
Mert

Kpss şartsız ilk pöh alımına başvurmuştum. Şartlarda aynen dediğiniz gibiydi dövme unsuru. Benimde göğsümde isim dövmesi vardı ve elediler. Şartları hatırtlatmamla bana muhtemelen egm sağlık şartlarını gösterdi. “Vücudun hiç bir yerinde dövme ve yara izi olmayacaktır.” Gibi. Elendim yani.. Her şey orda kilere bağlı.

Hilal gül
Ziyaretçi
Hilal gül

Merhaba boynumda bir dövme var 4 cm kadar ama uniforma giyildiginde gozukmuyir sorun olur mu poh alimi icin

Songül
Ziyaretçi
Songül

Kapalı bayanlar uzun kol giyebiliyor açık bayanlarda isteğe göre giyebilir sonuçta mesleği yaparken görünmeyecek bi dövme neden bu kadar sorun. Ve dövme silindikten sonra da iz kalıyor oda sorun mu

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

Kolumda yazi dovmesi var polislikde tesetturlu olunabildigi icin yazlik kiyafette tisort yerine uzun kollu giyilse de elenebiliyormu