Dövme Polisliğe (POMEM-PMYO-PÖH) Engel mi?
polislik dovme pomem pmyo

Dövme Polisliğe (POMEM-PMYO-PÖH) Engel mi?

Dövme günümüzde birçok gençte olan bir unsur. Bu gençler polis olmak için de başvuruda bulunuyorlar. Fakat bazı durumlarda dövme polislik başvurularına engeldir. POMEM ya da PMYO okuyup polis adayı öğrenci olmak isteyen öğrencilerde bazı sağlık şartları aranır. Dövme konusu da POMEM, PAEM, PÖH ya da PMYO farketmeksizin bu makalede açıklayacağımız hükümlere göre değerlendirilir. Polis olmak isteyen ama dövmesi olan gençlerin kontrolünde, tüm adaylarda olduğu gibi EGM sağlık şartları hükümlerine bakılır.

EGM sağlık şartları hükümlerinden öğrencileri değerlendirme kıstası olarak A dilimine bakılır. A dilimindeyseniz sorun olmaz, B-C-D ise öğrenciliğe engel kısımları aktarır. Dövme konusunda cilt hastalıkları A diliminde aşağıdaki hüküm mevcuttur:

polislik dovme

Yazlık üniforma(tişört) giydiğinizde, vücudunuzun açık olan boyun, yüzü, kol, bilek ve el gibi kısımlarında kalıcı dövme varsa elenirsiniz. Polislik okuyamazsınız. Bu saydığım yerler dışında dövmeniz varsa sorun yaşamaz ve polis adayı öğrenci olabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
153 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kasım
Kasım

Sol kolumda 9cm uznlugunda 4m genişliginde kesik izi var bir engeli olurmu?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Kasım

Merhabalar,
Yazlık üniforma giyildiginde vücudun görünen yerlerinde kalan telafisi olmayan her türlü eskal belirleyici iz engeldir. Bu tur izlerde en az 5 metre mesafeden ize bakılır ve bu mesafeden fark ediliyorsa aday elenir.
Tarifinize göre iz engel olacak gibi görünüyor. Ancak komisyondaki kişilerin insiyatifi ne olur bilemeyiz.

Yunus Emre
Yunus Emre

Merhabalar, bileğimde 5cm genişliğinde 5 cm uzunluğunda dövme var yarısını sildirdim diğer yarısını da sildiricem bu sorundan dolayı elenir miyim?

Kemal efe
Kemal efe

Bir sürü yazlık polis üniforması var peki biz dışarı taştığını hangi üniformadan anlayacağız yunus çevik kuvvet vs…

Emre
Emre

Merhaba koluma 3 adet dövme var bunları sildirsem başvura bilirmiyim

Mert
Mert

Merhaba sol göğüsümün üstünde 10 cm lik dövme var sorun olmaz dimi yazlık tişort giydiğimde görünmüyor

Sema
Sema

Merhabalar boyum 1.60 sol köprücük kemiği altında ufak bir dövmem var sorun teşkil eder mi

Hülya
Hülya

Kolumda yazi dovmesi var polislikde tesetturlu olunabildigi icin yazlik kiyafette tisort yerine uzun kollu giyilse de elenebiliyormu

Songül
Songül

Kapalı bayanlar uzun kol giyebiliyor açık bayanlarda isteğe göre giyebilir sonuçta mesleği yaparken görünmeyecek bi dövme neden bu kadar sorun. Ve dövme silindikten sonra da iz kalıyor oda sorun mu

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...