Dövme Polisliğe (POMEM-PMYO-PÖH) Engel mi?

Dövme günümüzde birçok gençte olan bir unsur. Bu gençler polis olmak için de başvuruda bulunuyorlar. Fakat bazı durumlarda dövme polislik başvurularına engeldir. POMEM ya da PMYO okuyup polis adayı öğrenci olmak isteyen öğrencilerde bazı sağlık şartları aranır. Dövme konusu da POMEM, PAEM, PÖH ya da PMYO farketmeksizin bu makalede açıklayacağımız hükümlere göre değerlendirilir. Polis olmak isteyen ama dövmesi olan gençlerin kontrolünde, tüm adaylarda olduğu gibi EGM sağlık şartları hükümlerine bakılır.

EGM sağlık şartları hükümlerinden öğrencileri değerlendirme kıstası olarak A dilimine bakılır. A dilimindeyseniz sorun olmaz, B-C-D ise öğrenciliğe engel kısımları aktarır. Dövme konusunda cilt hastalıkları A diliminde aşağıdaki hüküm mevcuttur:

Yazlık üniforma(tişört) giydiğinizde, vücudunuzun açık olan boyun, yüzü, kol, bilek ve el gibi kısımlarında kalıcı dövme varsa elenirsiniz. Polislik okuyamazsınız. Bu saydığım yerler dışında dövmeniz varsa sorun yaşamaz ve polis adayı öğrenci olabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

ÖNEMLİ:   24. Dönem POMEM Polis Alımı
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
98 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Cihan
Cihan
1 Temmuz 2020 22:03

Benm göğsümde babamın doğum tarihi var sıkıntı cıkmaz inşallah

Hakan
Hakan
29 Haziran 2020 11:22

Merhaba bacağımda 25 cm lik dövme var polislik için sorun olurmu

Latif bolat
Latif bolat
29 Haziran 2020 00:14

Mrb boynum da ismimin baş harfi soyadim yazıyor sorun olurmu

Ayşe
Ayşe
27 Haziran 2020 13:09

Merhaba sol kolumun iç kısmında 18santim renksiz dövmem var sorun mu

Faris
Faris
24 Haziran 2020 19:03

Merhabalar okudum anladım yinede emin olayım bacağımda dövme sorun olur mu ?

Akın
Akın
23 Haziran 2020 04:09

Sağ bileğimde gazi m kemal dövmesi var sorun olurmu

İsimsiz
İsimsiz
5 Haziran 2020 13:34

Göğüdümde dövme var isim yazıyor polislikte sıkıntı olur öu

Beyzanur
Beyzanur
3 Haziran 2020 15:45

Benim kolumda var dövme direğin altında ama ben tesettürlüyüm sizce engelmi

AboKadir Akarsu
AboKadir Akarsu
30 Mayıs 2020 14:49

Merhaba iyi günler bi sorum olacaktı kolumda bilek ve dirsek arasında iç ve dış tarafta ameliyat izleri var bu benim polisliğe girişimde herhangi bir sorun teşkil eder mi ?

Ebru
Ebru
26 Mayıs 2020 19:59

Ayak bileğimde var sorun olur mu

Mete
Mete
26 Mayıs 2020 04:53

Omzumda 3 kelimelik bir yazı var yatay şekilde peoblem olurmu

Tugce
Tugce
25 Mayıs 2020 22:17

Basvurular ne zaman

Kaan
Kaan
24 Mayıs 2020 18:57

Sırtım ve göğsümde çok sayıda dövmelerim var ama tshirtle belli olmuyor, sorun teşkil eder mi?

Mavera
Mavera
18 Mayıs 2020 05:12

Merhaba kolumda dirseğimin altı parmak yukarısında dövme var. Yazlık üniforma giydiğimde kapanıyor yüksek ihtimalle. Elenir miyim.

Emre Akın
Emre Akın
14 Mayıs 2020 00:28

Ben polislik okumak istiyorum tyt de 270 puan veyahut 300 puan aldığımda polisliği seçeceğim. Fakat sol göğsümde kobra yılanı dövmesi var ve omzuma doğru uzanıyor fakat yazlık üniforma giydiğimde asla görünmüyor dışarıda kolu kısa ile dolaştığımda dövmede hiçbir şekilde görünme falan olmuyor. Anca atlet giyersem belli oluyor başka türlü dövmenin varlığı bile belli değil dövmenin boyutu büyük ama görünmüyor hiçbir şekilde. Tanıdığım bir akrabam da polis ona sorduğumda o görünmüyorsa polisliği okursun rahatça dedi. Fakat ben size de sormak istiyorum ben Muay Thai bölge şampiyonuyum ve derslere çok çalışıyorum eminim ki polislik puanını da alacam. Kendimi tamamen savaşçı olarak eğitiyorum ve çok üstün derecede kondisyona sahibim hatta bu yıllar içinde Türkiye ve Dünya şampiyonluğuna çıkacağım. Dövüşçüyüm ve tek hayalim vatan uğruna savaşmak vatanımı korumak. Her şeyi geride bırakabilirim ailemi bile yok sayabilirim tek istediğim gidip savaşmak benim dövmem bana sorun olur mu görünmüyor yazlık üniformada ve eğer beni eleme gibi bi durum olursa tekrar tekrar başvuru yapacağım tekrar tekrar deneyeceğim bana bu konuda bir şey söyleyebilir misiniz. Herhangi bir sorun teşkil eder mi bu dövmem?

Emre Akın
Emre Akın
Cevaplandı:   admin
14 Mayıs 2020 00:40

Emin misiniz? Şahsen ben sorun olsa bile peşini bırakmam ya olacam ya olacam başka seçeneğim yok ben savaşmak için doğdum. Geleceğim bu olmalı ve burda tek güvenebileceğim şey de sizin verdiğiniz cevaptır. Beni geleceğimden etmemeli ve bu konudan emin olmak istiyorum eğer ben istediğime kavuşursam sayenizde rahat rahat aklımda bi soru olmadan kazanırsam size çok dua ederim gerçekten.

Emre Akın
Emre Akın
Cevaplandı:   admin
14 Mayıs 2020 00:44

Peki çok teşekkür ederim her bir ağızdan ses çıkıyor ve bu beni çok endişelendiriyordu artık rahat rahat dersime çalışıp daha çok hırs yapabilirim. Çünkü tek güveneceğim yer sizin gibi bilgisi olan kişilerin yanıydı. Tekrardan teşekkür ederim hayırlı ramazanlar dilerim.

Cihazınızda internet yok...